Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telenor: Tarifni dodaci

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor: Tarifni dodaci
(TOP topic, by Slobodan Milivojevic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 82059 | Odgovora: 235 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

renne
Đekić Renato
Novi Beograd

Član broj: 9675
Poruke: 1187
80.93.254.*



+3 Profil

icon Telenor: Tarifni dodaci15.03.2007. u 17:41 - pre 207 meseci
Telenor je uveo novu uslugu pod nazivom Tarifni Dodaci. Usluga je namenjena korisnicima tarifnih paketa Jedna cena, Moje vreme i Više priče, koji sada mogu dodatno prilagoditi svoje tarife i smanjiti potrošnju.

Iskoristite priliku i aktivirajte tarifne dodatke u toku promotivnog perioda koji traje do 1. juna.

Tokom promotivnog perioda, postpaid korisnici imaju 50% popusta na sve tarifne dodatke.

Za prepaid korisnike, u toku promotivnog perioda, svi tarifni dodaci važiće do 1. juna, bez obzira kada su aktivirani.

http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3460
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Telenor: Tarifni dodaci16.03.2007. u 03:16 - pre 207 meseci
Cilj svih tih "pogodnosti i besplatnih minuta" u tarifama (kod svih provajdera) je naravno da te navedu da potrošiš više nego što bi potrošio da nema tih pogodnosti, tako da provajder više zaradi.

Kad se posmatra tako, najpametnije je koristiti prepaid, i uz to nositi telekarticu sa sobom ;-)
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dialup.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Telenor: Tarifni dodaci16.03.2007. u 10:37 - pre 207 meseci
Cilj svih tih pogodnosti je da se korisnici zadrže pod svojom kapom umesto da odlepršaju kod konkurencije. Svaki razuman korisnik će se odlučiti za one dodatke uz čiju pomoć će, guess what, proći jeftinije.

Nema tu šta ko da te 'navodi', valjda nisi francuska sobarica :) Ako nisi u stanju da rasuđuješ da li je nešto dobro ili loše po tebe, onda ne samo da nisi za postpaid, već nisi kompatibilan sa vremenom u kome živiš ;)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Telenor: Tarifni dodaci16.03.2007. u 11:42 - pre 207 meseci
Citat:
Davor Vlajkovic: Ako nisi u stanju da rasuđuješ da li je nešto dobro ili loše po tebe, onda ne samo da nisi za postpaid, već nisi kompatibilan sa vremenom u kome živiš ;)


Upravo je obrnuto od ovog tvog zaključka. Cela tržišna privreda funkcioniše na principu da te navedu da kupuješ do iznemoglosti, i da trošiš više nego što ti treba. Dakle, oni koji su u stanju da rasuđuju (kao ja naprimer) "nisu kompatibilni" sa vremenom u kome žive :-).

A evo ti jedan od milion takvih primera: Moj drug, koji je trošio oko 1000din mesečno na prepaidu, predje na superpovoljni postpaid paket (jer očigledno voli da telefonira), i od tada priča 3 puta više i ne prolazi ispod 1500din mesečno (otprilike). Sada mi ti mudro reci ko je tu na dobitku? Da li on koji priča +200% za +50% više para mesečno, ili provajder koji zaradjuje +50% para na njemu? Pre nego što zaključiš, možeš da se podsetiš onoga što sam već rekao:

Citat:
pisac: Cilj svih tih "pogodnosti i besplatnih minuta" u tarifama (kod svih provajdera) je naravno da te navedu da potrošiš više nego što bi potrošio da nema tih pogodnosti, tako da provajder više zaradi.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dialup.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Telenor: Tarifni dodaci16.03.2007. u 12:39 - pre 207 meseci
Očigledno je da imamo dijametralno suprotne stavove - meni tržišna privreda omogućava da kupujem ono što mi treba u oblicima i količinama koje zadovoljavaju moje potrebe, dok ti to vidiš kao nekakav atak na buđelar jer nisi u stanju da kontrolišeš svoje potrošačke porive :)

Evo konkretno: meni su računi za mobilni već godinama unazad reda veličine par hiljada dinara, a sve više i više telefoniram upravo zahvaljujući mogućnosti da odaberem za mene povoljnije tarifne profile. Ja sam zahvaljujući tome višestruko na dobitku jer se češće čujem sa ljudima koji mi nešto znače, a i posao cveta. Ako je i moj operator zadovoljan - super, drago mi je.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10242 Profil

icon Re: Telenor: Tarifni dodaci16.03.2007. u 12:53 - pre 207 meseci
Citat:
pisac: Sada mi ti mudro reci ko je tu na dobitku? Da li on koji priča +200% za +50% više para mesečno, ili provajder koji zaradjuje +50% para na njemu?

Oboje ! U tome i jeste stvar. Meni je to sasvim OK.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.net
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Telenor: Tarifni dodaci16.03.2007. u 13:26 - pre 207 meseci
Naravno, svi dodaci su isplativi svakome. I njima i nama. Oni i onako od
poziva u svojoj mreži, nemaju minus.
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.net
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Telenor: Tarifni dodaci16.03.2007. u 13:33 - pre 207 meseci
Pisac , sve je to u redu o čemu ti govoriš. Naravno da kompanija nikaad nebi
izdala uslugu na svoju štetu. Ali imamo i mi po nekad od toga korist.
Primer:
Koristio sam paket mobi junior. U okviru tog paketa, recimo imaš noću od 00
do 01 čas, besplatan sat u mreži. Naravno, oni nemaju štete, jer nikom ne
plaćaju tak razgovor, ali ja imam velike koristi. pretplata je bila 177
dinara. sad ti vidi, svaki dan, po 1 sat i pedeset minuta razgovora. Jer ja
prekinem vezu u 0 50, i nazovem opet i tako do 1 50. znači dnevno 110 minuta
razgovora puta 30 dana daje 3300 minuta. što je dalje 0,054 din po mojoj
minuti. Pa dalje. ovaj dodatak, omiljenog broja, isto tako. platiš 180 din,
mesečno, i cepaš. to uopšte nije uvećana potrošnja. Za poruke i GPRS, bi se
to moglo reći.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telenor: Tarifni dodaci16.03.2007. u 13:49 - pre 207 meseci
Uzmite da ovi paketi vrede i za prepaid korisnike...

Platis 78din, i imas 50 poruka koje treba da posaljes za mesec dana. Oces reci da prosecan prepaid korisnik ne potrosi 78din mesecno na SMS? Malo teze... I, sad ne vidim zasto taj korisnik za iste pare nebi poslao vise SMS-ova...

Mislis da bi ja slao ~250 SMS poruka mesecno da su one 3 dinara? Pa malo teze, ne bi poslao ni pola, mozda i manje, ali mene te poruke kostaju ~1din sa sve PDV-om... Pa ko je sad tu na dobitku, ja koji posaljem tolko poruka za relativno male pare, ja kome nije palo napamet da gubi vreme na free SMS sajtove po netu, ili moj operater koji od mene uzme odredjene pare za tu uslugu?

Sad, mozda bi cak i smanjio razgovore, da se ne desava cesto da prepaid korisnici sa kojima komuniciram jedva imaju i za cim... Pa onda mene cimnu, a ja zovem... Nekad je efikasnije za 1-1.5 dinara poslati 2 SMS-a nego pricati pola minuta za 5-6 dinara...

Sto se tice popusta na pozive ka odredjenom broju... hm, pa to mu dodje skoro ko flat... Platis 150 dinara i ne razmisljas dal ces da zoves taj broj, jer placas 0.001% od cene, sto je zanemarljiva cifra... Tako da ako neko ima jedan odredjen broj na koji trosi preko 150din mesecno, ne vidim nikakav razlog da ne uzme ovu uslugu...

Operater nudi ovakve usluge da bi zadrzao korisnike kod sebe, da bi privuko nove, i da ostvari zaradu, a na korisnicima je da isplaniraju koji paket ce kupiti, kolko ce potrositi, a samim tim mogu da ustede prilicno... U tome ne vidim nista lose...
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Telenor: Tarifni dodaci16.03.2007. u 14:14 - pre 207 meseci
Citat:
Davor Vlajkovic: ... ti to vidiš kao nekakav atak na buđelar jer nisi u stanju da kontrolišeš svoje potrošačke porive :)


Skoro uopšte ih i nemam, pa i nemam potrebe da ih kontrolišem. To su sve nepotrebne mamipare. Samo sam eto prošle godine kupio nov auto, jer sam hteo da vozim nov auto. Sve u svemu, i to je glupost, pošto sam sa sigurnošću iz prve ruke utvrdio da je mnogo isplativije kupiti proveren polovan auto (3-5 godina) i srediti ga.

Citat:
Davor Vlajkovic:Evo konkretno: meni su računi za mobilni već godinama unazad reda veličine par hiljada dinara, a sve više i više telefoniram upravo zahvaljujući mogućnosti da odaberem za mene povoljnije tarifne profile. Ja sam zahvaljujući tome višestruko na dobitku jer se češće čujem sa ljudima koji mi nešto znače, a i posao cveta. Ako je i moj operator zadovoljan - super, drago mi je.


Ma dobro de, to je isto kao ovo sa kupovinom novog automobila. U suštini ti ne treba, ali eto ti baš voliš tako (da razglabaš telefonom). Ja recimo imam 1) pripejd 2) postpejd 3) telekarticu, i sve to zajedno mi nikad ne prelazi 1000din mesečno (obično je oko 500-600din), a čujem se baš sa svima sa kojima treba da se čujem, i ništa preko toga. Ako neko hoće da mi priča doživljaje i avanture (čak i ako je on mene nazvao) ja ga lepo usmerim da se vidimo uživo a ne da razglabamo telefonom.

A šta da kažemo za one koji se guraju i biju u redovima da bi ušli na otvaranje novog Tempa (ili to beše Metro), i kupili "nephodno-potrebne" televizore i slične stvari? Pa... potrošačko društvo... smisao života je u parama i potrošnji istih u cilju obrta novca. Ima jedan bajati vic o tome, koji glasi otprilike:

Šetaju Mujo i Haso... pa vide góvno na ulici. Kaže Mujo Hasi: Daću ti 100 evra ako pojedeš ovo góvno. Hasa pristane, pojede góvno i dobije 100 evra.
Šetaju oni tako dalje, ali Muji sad krivo što je izgubio 100 evra. Vide on sledeće góvno, i odmah reče: Haso, hajde poješću ovo góvno ako mi vratiš 100 evra. Hasa pristane, Muja pojede góvno i dobije 100 evra nazad.
Šetaju oni i dalje, i sada počnu da razmišljaju: Jeli, Mujo, šta smo mi to uradili. Pojedosmo góvna obojca a ništa nismo ni zaradili ni izgubili. A Muja će: da, ali važno je da se para vrti.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telenor: Tarifni dodaci16.03.2007. u 14:27 - pre 207 meseci
Citat:
pisac: Ma dobro de, to je isto kao ovo sa kupovinom novog automobila. U suštini ti ne treba, ali eto ti baš voliš tako (da razglabaš telefonom). Ja recimo imam 1) pripejd 2) postpejd 3) telekarticu, i sve to zajedno mi nikad ne prelazi 1000din mesečno (obično je oko 500-600din), a čujem se baš sa svima sa kojima treba da se čujem, i ništa preko toga. Ako neko hoće da mi priča doživljaje i avanture (čak i ako je on mene nazvao) ja ga lepo usmerim da se vidimo uživo a ne da razglabamo telefonom.


E, vidis, ja sam malo razmislio i jos pre par godina pronasao nacin da za 200-300 din vise od tvoje potrosnje mesecno, pricam opusteno, da ne razmisljam dal cu poslati poruku il necu, da svako vece mogu da pozovem prijatelje koji nisu u istom gradu... Sve to samo za 200-300 dinara vise... Da ne jurim govornice... Fiksni telefon placam ~150din mesecno...

Zato vrede ovakve akcije, povoljni paketi... Covek plati tek malo vise od minimalne potrosnje, a dobije mnogo toga vise... To je recimo moj rezon... Ako ne platis na mostu, platices na cupriji... Tako da bolje platis na mostu, i miran si...
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Telenor: Tarifni dodaci16.03.2007. u 14:28 - pre 207 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic:Platis 78din, i imas 50 poruka koje treba da posaljes za mesec dana. Oces reci da prosecan prepaid korisnik ne potrosi 78din mesecno na SMS? Malo teze... I, sad ne vidim zasto taj korisnik za iste pare nebi poslao vise SMS-ova...


Ja koristim mobifun (120 dinara pretplata, 100 besplatnih poruka, 10 besplatnih minuta) i pošaljem u proseku 30 poruka mesečno. Nekada sam slao po 200 poruka, ali sam utvrdio da je to gubljenje i vremena i novca: za iste pare, mnogo više se kaže (i dogovori) u 30 sekundi konkretnog i konciznog razgovora nego u 4 poslata SMS-a - po 2 u oba smera. Pri tome je i mnogo brže. Naravno, ako neko voli da chatuje preko SMS-a, njegova stvar. Ja svoj novac ne razbacijem na gluposti (da bih opet mogao da kupim nov auto, hehehe)
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telenor: Tarifni dodaci16.03.2007. u 15:06 - pre 207 meseci
Pazi, svako ima svoje navike, dal vise zove, dal vise kuca poruke, dal koristi neki od Instant Messenger-a na telefonu...

Ali ono sto ja kazem je da je dobro da postoje ovakve stvari, pa svako moze da odabere ono sto mu se svidja... Recimo meni paketi vise price nikako ne bi odgovarali... A ovako je vec bolje... Pa svako izabere ono sto mu odgovara... To je trziste, i ja nemam problema s tim...

Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.net
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Telenor: Tarifni dodaci16.03.2007. u 17:15 - pre 207 meseci
Naravno. samo da te ispravim mislim da 50 poruka nije 78 dinara, već 76,70.
200 poruka je 259,00 dinara, što je za mene još isplativije od ovog paketa
bel sms na telekomu. Ovde mogu da potrošim samo 100 poruka za 228 dinara, a
tamo duplo više za 31 dinar više. Telenor, čekaj me.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Telenor: Tarifni dodaci17.03.2007. u 10:00 - pre 207 meseci
Citat:
Za prepaid korisnike, u toku promotivnog perioda, svi tarifni dodaci važiće do 1. juna, bez obzira kada su aktivirani.

Da li ovo znači da omiljeni broj za pripejd ne važi posle 1. juna?
 
Odgovor na temu

gojnik
Borko Mihajlović
Web Developer
Subotica

Član broj: 10998
Poruke: 1299
77.46.231.*



+25 Profil

icon Re: Telenor: Tarifni dodaci17.03.2007. u 10:53 - pre 207 meseci
Citat:
espresso: Da li ovo znači da omiljeni broj za pripejd ne važi posle 1. juna?


Da, moras ponovo da aktiviras i posle 30 dana ponovo, i ponovo... Tom logikom.
-GoJNiK-
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Telenor: Tarifni dodaci17.03.2007. u 11:21 - pre 207 meseci
I dalje ne mogu da verujem da sta god da telenor uradi nadje se neko kome je to kradja i td...

pisac, evo ja sam na SMS trosio ~800din na poruke ( oko 400+) poruka... sada me to kosta ~200din a ako hocu da dodjem do tih standardnih ~800din mogu da posaljem ~1300 poruka... Onda GPRS, prosli mesec 18+MB (~750din)... sada za ~450din imam 50MB... Ja definitivno ne vidim zasto su oni mene 'zajebali' kada mi je racun 3x manji (ili previse volim 63 pa ne vidim :D )?
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Telenor: Tarifni dodaci17.03.2007. u 12:16 - pre 207 meseci
Ti spadaš u onu manjinu koja koristi pogodnosti da stvarno smanji svoj račun, a ne da razgovara više i troši više. Da takvih kao ti (mi) ima više, te pogodnosti ne bi ni postojale ;-)

I sem toga, nigde nisam pomenuo da je to kradja. To je paket koji je smišljen da korisnici više potroše (kao i svi ostali paketi).
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telenor: Tarifni dodaci17.03.2007. u 17:10 - pre 207 meseci
Ako ćemo ovako, najmanji trošak za mobilno telefoniranje će da ima onaj ko uopšte ne koristi nijedan oblik. Postoje i oni koji ne znaju šta hoće i za njih je najbolji način kratka uzica tj pripejd kartica pa troše dok ne potroše a sve vreme cimaju druge, ubrzano i skraćeno pričaju, ponekad preskoče poziv da bi nešto uštedeli ... za njih nije postpejd. Postoje i oni kojima telefon služi da telefoniraju, da se jave u pravom trenutku, da ne razmišljaju da li će da ostanu bez kredita i oni koriste postpejd a u okviru njega izaberu paket koji im najviše odgovara. Naravno, postoje i oni koji stvarno nemaju pa im telefon služi da se jave i da retko pozovu ali mislim da nisu iz ove priče.

Recimo da pijem jedno pivo dnevno a gazda kafića mi ponudi da platim dva a da popijem 5. Takav način da više potrošim mi je sasvim prihvatljiv. ;)

Da li je glupost koristiti neki paket ili kupiti nova kola je već drugo pitanje. Ja vozim neki krš star 33 godine a po onome koliko vozim mi se više isplati da koristim taksi. ;) Samo sa parama koje bih dao za nov auto bih mogao da se vozim taksijem nekoliko godina a registraciju, gorivo i ostalo da i ne pominjem.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10242 Profil

icon Re: Telenor: Tarifni dodaci19.03.2007. u 09:38 - pre 207 meseci
Citat:
calexx: Ako ćemo ovako, najmanji trošak za mobilno telefoniranje će da ima onaj ko uopšte ne koristi nijedan oblik.

Neko voli popa neko popadiju.
Znam čoveka kome je glupost potrošiti pare na novi mobilni, ali zato voli da "okiti" muzičare u kafani - samo tako. Hiljdarkama. Šta mu reći ?! Ubeđivati ga da je bolje potrošiti pare ovako ili onako ?! Ne vredi. Imam i jednog ortaka koji ima ribolovačku opremu vrednu par hiljada evra - definitivno više nego što mu vredi auto.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor: Tarifni dodaci
(TOP topic, by Slobodan Milivojevic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 82059 | Odgovora: 235 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.