Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

snimanje veceg broja mailova iz outlook express-a na cd

[es] :: E-mail :: snimanje veceg broja mailova iz outlook express-a na cd

[ Pregleda: 8693 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejangti
dejan kuzmanovic
beograd

Član broj: 138033
Poruke: 44
195.252.74.*



Profil

icon snimanje veceg broja mailova iz outlook express-a na cd25.06.2007. u 11:55 - pre 204 meseci
znaci mailove sam prebacio u jedan folder u outlooku i sada da se ne bi zezao da idem mail po mail da snimam kako da izvedem da sve snimim odjednom, ima preko 2000 mailova sa attachmentima, znaci da snimim to na hard extenzije EML i posle samo da ih prerezem??
help
dohc
 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
87.250.121.*



+1 Profil

icon Re: snimanje veceg broja mailova iz outlook express-a na cd25.06.2007. u 12:04 - pre 204 meseci
Npr. Ctrl+A (Select All) svih mail-ova i preneses (prevuces) ih u unaprijed pripremljen folder na HDD-u.
tyranBL
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.tekostolac.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: snimanje veceg broja mailova iz outlook express-a na cd25.06.2007. u 12:37 - pre 204 meseci
Ili pronađi sve fajlove sa ekstenzijom *.dbx (Fizička putanja je zapisana u: OE > Tools > Options > Maintenance > Store folder ).

Fajlovi su hidden, čisto da znaš kad puštaš pretragu, i kopiraj ih negde na HDD.

Time čuvaš i podešavanja naloga, newsgrupe i sve ostalo...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: snimanje veceg broja mailova iz outlook express-a na cd25.06.2007. u 13:26 - pre 204 meseci
Nalozi (mail, news) se ipak moraju ručno eksportovati, u tim bazama se čuvaju samo poruke. Kod Outlook-a u .pst fajlovima se s druge strane čuva sve zajedno (mnogo bolje).
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.tekostolac.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: snimanje veceg broja mailova iz outlook express-a na cd25.06.2007. u 13:39 - pre 204 meseci
Citat:

Nalozi (mail, news) se ipak moraju ručno eksportovati

Hm... vidiš to nisam znao... U principu, logično je jer ima i lozinki koje treba pamtiti, a to bi (možda) bilo neozbiljno.

Hvala.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.smin.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: snimanje veceg broja mailova iz outlook express-a na cd25.06.2007. u 21:43 - pre 204 meseci
Postoje dva programa koji se zovu "Outlook Backup" i "Outlook Express Backup". Pogodite šta rade. :)

Dobra je fora (između ostalog) što mogu da naprave .exe fajl koji čuva i veoma lako vrati sve poruke, imenike, podešavanja naloga i ostalo na drugom računaru ili svežem Windowsu.

 
Odgovor na temu

srdjan1879
Beograd

Član broj: 143011
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: snimanje veceg broja mailova iz outlook express-a na cd05.09.2007. u 16:58 - pre 201 meseci
Mislim da se i ovaj moj problem moze negde ugurati u ovu temu, ovako , zelim da reinstaliram sistem iz razloga ..... elem treba da sacuvam e-mail poruke iz Outlook Express i da iste posto sve postavim na svoje mesto ponovo vratim sto u inbox sto u druge oldere koje sam napravio u istom programu.....Naravno znam za opciju copy .... paset ali to bi trajalo i trajalo i ..... dakle treba mi nesto sto bi mi napravilo kao neku vrst kopije koju bi posle implementirao u novinstaliran Outlook Express.Unapred havla vima...
Srdjan
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: snimanje veceg broja mailova iz outlook express-a na cd12.09.2007. u 19:32 - pre 201 meseci
Arhivirajte vaše e-mail poruke u OE

Osnovno je pronaći datoteke ( files ) sa extenzijom *.dbx. ( kao što je rekao X Files ) One se nalaze u u mapi Outlook Express.

Za Win 98
C: /Windows/Application Data/Identities/{654E889F-D54B-4HGC-A202-123456BFDE45}/Microsoft/Outlook Express/
ovaj dugački broj kod Vas može biti drugačiji.

Za Win XP
C: /Documents and Settings/Admin/Local Settings/Application Data/Identities/{654E889F-D54B-4HGC-A202-123456BFDE45}/Microsoft/Outlook Express/
KOSE CRTE KOJE vidite su suprotnog smjera ali sam ih mijenjao radi prikaza u poruci.

Admin = Vaš korisnički račun ( ime ? ),

NAPOMENA: folder "Local settings" je vjerojatno skriven ( ima atribut HIDEN ), morate ga "otkriti" skinuti mu taj attribut i onda će Vam biti dostupan.
KAKO? Pokrenite Windows Explorer, TOOLS => FOLDER OPTIONS => VIEW => Show hiden file and folders
ili koristite Total Commander sa opcijom da prikazuje skrivene foldere i datoteke

Kada ste pronašli Vaše datoteke sa nastavkom *.dbx, jednostavno ih sve iskopirajte na disketu ( USB, HDD i slično )
Sada ih imate sačuvane.

Instalirali ste novu instalaciju Windowsa, OK
Sada arhivirane datoteke vratite u folder OE-a , pogledajte putanju gore za XP i 98-cu ( ne baš istu, broj je možda drugačiji, i naziv računa ako ste na XP-u ) ali u biti mjesto vaših datoteka sa nastavkom *.dbx je na istom položaju ( ne baš istom jer ako ste odredili "Store folder" na D:\ onda će biti tamo

U tom novo-instaliranom folderu "Outlook Express" imate svježe datoteke Inbox.dbx, Sent Items.dbx, Outbox.dbx itd....
koje su prazne.
Jednostavno ih obrišite i kopirajte one Vaše arhivirane na isto mjesto.
Kada pokrenete Outlook Express u njemu bi se trebale nalaziti Vaše arhivirane poruke.
 
Odgovor na temu

Popac86
Darko Popović
master studije, Tehnički fakultet
Čačak
Kladovo

Član broj: 59085
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 123


+2 Profil

icon Re: snimanje veceg broja mailova iz outlook express-a na cd27.09.2011. u 00:05 - pre 152 meseci
a da li postoji način da bekapovane poruke iz outlook express-a budu čitljive a da ne moraju pritom da se vraćaju u otulook express? Idealno bi bilo kad bi to bio neki .html ili .doc fajl?
Ako nas Bog nije želeo tu gde jesmo, ne bismo ni bili tu...
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: snimanje veceg broja mailova iz outlook express-a na cd

[ Pregleda: 8693 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.