Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slovenija - ima li jos nekog za?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Slovenija - ima li jos nekog za?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53471 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Slovenija - ima li jos nekog za?06.09.2009. u 14:14 - pre 177 meseci
Situacija je sledeca. Zivim u Srbiji sa suprugom i vec pet godina imam slovenacko drzavljanstvo koje sam stekao po poreklu (majka rodjena u Slo). Zelimo da se preselimo za Sloveniju ali je zapelo oko posla. Za 90% poslova neophodno je znanje jezika. Nazalost ja ga ne znam bas najbolje a u mom mestu nema nikakav kurs za ucenje. Logika nalaze da se ode tamo i radi neki uobicajeni posao tipa gradjevina a kad se nauci jezik i nesto kvalitetnije. Supruga mi je zubni tehnicar a ja sam po srednoj struci elektrotehnicar racunara a imam zavrsenu i visu skolu i fakultet koji imaju veze sa menadzmentom. Problem je sto tamo nemamo ama bas nikoga da nam pomogne u pocetku pa bi nam najvise odogovaralo da sa nekim delimo stan pola-pola za pocetak. Svako ko ima bilo kakav koristan savet, zeli da pomogne, zeli da se ukljuci u ovu pricu neka se javi, sve je dobrodoslo. I na kraju pitanja sta biste vi uradili, kako ste vi poceli? Hvala svima unapred!
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
212.200.217.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Slovenija - ima li jos nekog za?06.09.2009. u 21:39 - pre 177 meseci
Evo ti mog misljenja...bez obzira koliko godina imam, cime se bavim i sl. ja bi uradio ovako...
Zivis u Srbiji, to je lose, jako lose...bez obzira sta ko kaze za mene je to jako lose. Ali imas ogroman + a to je Slovensko drzavljanstvo. Jos jedna prednost je nemas decu...ili to nisi napisao, nije to prednost u smislu zivota, ali za ovu situaciu jeste veruj mi.
Ja da sam na tvom mestu otisao bi u Sloveniju. Moj dobar prijatelj koga necu da imenujem, stariji je od mene 11 godina, zavrsio je El Fak u Nisu, dosao na civilno sluzenje vojnog roka u Tehnickoj skoli u Zajecaru, zavrsio to, godinu dana sljakao kao profa programiranja u skoli i otisao za Ljubljanu. Od jezika zna Engleski perfektno a Nemackim i Francuskim se sluzi onako...ne moze se reci bas da ih zna. E sad. Ti si u istoj poziciji, imas srednju skolu, visu skolu i fakultet, znaci imas znanje i zvanje, zena takodje ima zvanje.
Ja da sam na tvom mestu iskreno otisao bi, U ljubljani mozes naci reativno mali stan za neku pristojnu sumu novca. Zivot je jeftiniji nego u Srbiji verovao ili ne...Stvarno na osnovu price mog prijatelja znam da je jeftinije sve pa cak i gorivo, jedino su cigarete skuplje. Ti iskreno ako se potrudis mozes naci posao privatno na crno, a i legalno kao gradjevinar, znas da radis posao fizikalca sigurno, a pritom mozes onmah krenuti da ucis jezik kroz komunikaciju sa ljudima, radnicama u prodavnici i sl. a znas sigurno engleski jezik kad imas sve te skole...znas makar za sporazumevanje. E sad zena moze da ti se zaposli isto nesto sl. tome kao ti, recimo kao cistacica ili nesto sl. I vremenom kroz dve do tri godine mozete steknuti sigurno i neko odredjeno bogatstvo ali i posao za koji ste kvalifikovani.
E sad, sigurno je da se mozes jako brzo snaci tamo, nije slovenski jezik nista tezak, slican je nasem, mada ipak je drugi jezik, trebace ti par meseci sigurno da naucis da govoris...Ali jedno je sigurno, ako odes odrices se zivota kao u Srbiji, tamo kad se radi radi se, a kod nas imas pauzu za kaficu, pa malo zakasnis, pa imas provode, zurke zezanja, druzenja, e toga tamo nema bas mnogo. Slovenija ima mentalitet ljudi koji podseca na Austriju i Nemacku, znaci komunikacija u gradu ti je strogo poslovna, nemas ono kao kod nas komsija preko tarabe pa se raspricamo od kulina bana pa naovamo...toga tamo slabo ima...takodje je moguce i da ti se prve komsije ujutru ne jave, ne pozovu na kaficu i sl. Znaci moras se priviknuti mentalitetu ljudi, sredini u kojoj se nalazis. Moj savet vam je da odete, probate pa u krajnjem slucaju ako ne uspes vrati se, ali mislim da ces jako jako brzo uspeti, nakon par meseci ce ti se dopasti zarada i nacin zivota... Jer kod nas je prosecna plata 300eura sto je tamo nezamislivo, u Sloveniji sa gradjevinom ces imati bar 800-1000eura, a kasnije kada se budes bavio svojom strukom i mnogo vise novca, cistacia ima takodje oko 800-1000 eura...a mislim da ti se zena moze zaposliti kao cistacica, za to ne treba bas jezik mnogo i sporazumevanje...
Idi pa probaj, ako se snadjes blago vama....uglavnom pitaj nesto sto te zanima konkretno ili ovako nebitno je, ako mogu pomoci cu a mogu cak pitati za nesto sto te zanima i ovog prijatelja ako nesto ne znam ....
Puno srece ti zelim ! ! !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Slovenija - ima li jos nekog za?06.09.2009. u 23:33 - pre 177 meseci
Hvala mnogo na iscrpnom odgovoru. Ja sam 27, supruga ce 22 godine. 100% mogu da se složim, nažalost, da je loše što živim-o u Srbiji. Svi bi voleli da je bolje ali šta je tu je. Što se dece tiče zasad ništa, jer tako smo se dogovorili, a biće ih kasnije nadamo se hvala Bogu. Stanarina je u Lj. je relativno skupa s obzirom de je ipak glavni grad. U gradu je rang garsonjere oko 300 evra u okolini oko 200-250 evra. Cene su diskutabilne, najjača je kirija u glavnom gradu. U ostalim mestima je drastično manja pa se može naći i za 100 evra ali su naravno i plate manje. Hrana je posebna priča, ako se traži i čeprka po prodavnicama može svašta jeftinije da se nađe u odnosu na naše cene. Gorivo je nešto manje. S obzirom na prosek zarada ove i tamo kao i cene svega, oni imaju daleko viši standard od našeg, to mogu da potvrdim 100%. Enlgeski znam perfekt ali je u Sloveniji na prvom mestu glavni jezik pa onda daleko iza svi ostali. Sa srpskim tj. hrvatskim u celoj Sloveniji se lako sporazumeš jer svi stariji od 1982. godišta znaju ga i hoće da pričaju ali za ozbiljniju poslovnu komunikaciju „Slovene is a must!“. Lično mi je bio problem kada sam zvao za određene poslove to što ne znam jezik. Na kraju se ispostavilo da je bez jezika sužen krug i da može da se počne upravo sa građevinom.
Ja sam inače iz Kikinde tj. malog provincijskog grada gde život baš i nije nešto posebno u smislu kulturnih ili društvenih događaja tako da ako se toga odreknem baš nešto i ne gubim. Volim da radim, ali ne naravno sve poslove, i volim uređenost života tako da mi skroz odgovara njihov način življenja. Sa komšijama se slabo družim, uglavnom penzioneri : ). Da se vraćamo ovamo, bez obzira što još nismo ni otišli, nam ne pada na pamet. Znači ili sve ili ništa. Život kod njih mi se dopada odavno, bio sam dosta puta i mogu da kažem da im ni ledja više ne vidimo, koliko odoše napred. Što se tiče supruge ona ima turističku vizu i može sa mnom kad hoće, ali potencijalni problem za nju predstavlja početak jer malo ko bi sredjivao radnu dozvolu da radi kao čistačica jer ionako tamo mogu da nadju čistačicu. E sad na crno, hm, koliko je ustvari rizik. Ja sam ovde zaposlen u državnoj firmi tačnije MUP-u ali ovde nažalost neće biti hleba 100 godina pa zato i želimo da odemo. U suštini mogli bi i u druge države ali zbog brojnih razloga Slovenija nam je +++ pogotovo što supruga može da dobije državljanstvo posle godinu i nešto jedino što mora je da odradi ispit za jezik u medjuvremenu. Trenutno ja i supruga oboje radimo na slovenačkom jeziku, malo po malo svaki dan. Ona je inače iz Makedonije tako da sada aktvino zna tri jezika MKD/SRB/ENG. U skorije vreme će biti i SLO. Programiranje je svuda jako plaćeno pogotovo kod njih. Drugar koji je išao sa mnom u srednju školu radi u frimi u LJ i ima 2400 evra neto platu kao programer. Dosta dugo sam sa računarima ali nikad se nešto ozbiljnije nisam bacio u programerske vode. Odlučio sam da i tu napravim iskorak i bacim se na C#, jer me jako zanima. Ako možeš baci prijatelju link ka ovom forumu pa ako ima vremena i volje nek i on napiše koji savet. Puno pohvala za iscrpan odgovor, lepo je naići na nekog ko je otvorenih shvatanja a ne tipa „Svuda je kriza, nema posla, gde ćete?“. Šta god da se bude dešavalo postovaću ovde. Hvala na sreći, trebaće nam!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Slovenija - ima li jos nekog za?06.09.2009. u 23:38 - pre 177 meseci
Citat:
ptak 13.: cistacia ima takodje oko 800-1000 eura...

Jeste, i vozi A4
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Slovenija - ima li jos nekog za?07.09.2009. u 01:51 - pre 177 meseci
Citat:
DaliborP: Jeste, i vozi A4

Pa sad, ako ušpara 2 mesečne plate

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3114282&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3030045&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3082013&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3100683&show=1
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Slovenija - ima li jos nekog za?07.09.2009. u 02:32 - pre 177 meseci
Ja sam u Sloveniju otisao daleke 1971 ili 1972. Rodjen sam 1942 ali sam "malo duze" studirao pa vojsku sluzio 1969, po povratku u Beogradu jedva zivo nasao posao a imao neke lude ideje i krenem u Sloveniju "iz inata". Govorili meni ljudi "Ma, sta ces kod Janeza?" i slicno, ali ja otisao.

I tad je bilo razlike izmedju tamo i ovde, naravno u + za tamo, ali je verovatno razlika sada jos veca. Moze se ocekivati i ovde trend poboljsanja, ali ce ipak dugo trajati dok mi ne dostignemo neke njihove stvari, a ni oni nece stajati u mestu i cekati nas. Imalo je i tamo javasluka i povrsnosti i primitivizma, niko nije imun na to, ali generalno sve ide sa manje problema.

Zbog bolesti sam se vratio 1993 u Bgd., pa sadasnje prilike ne poznajem tacno. Ipak, mislim da se neke stvari nisu promenile. I tamo se ljudi druze i razgovaraju, cak i ono preko tarabe, ali na malo drugaciji nacin. Meni licno se cini da se tamo prijateljstvo teze dobija ali i teze gubi. Mi ovde za pola sata se toliko sprijateljimo da novom poznaniku obecavamo sve i svasta a tamo to nije tako. Ali, kad ti nesto zatreba, tu su da pomognu.

U ono vreme je prednost bila i blizina Italije i Austrije, za kupovinu svega i svacega, a sada tamo verovatno idu u setnju, turizam, sta ga znam. Kad se budete sredili dolazicete i ovamo bez problema, bas ako vas bude vuklo.

Sto se jezika tice, ucite koliko mozete. Koristite on line kurseve, ako nesto nadjete, ja malo potrazih pa nesto nema. Takodje imate i slovenacku TV preko Interneta.

Posebno poglavlje u ucenju jezika je onaj realni, svakodnevn i jezik, u kome se koriste mnogi izrazi davno unazad preuzeti iz nemackog i iz jos nekih jezika i promenjeni do neprepoznavanja a narod ih dosta koristi i dalje. Primer: zvanicni naziv sapuna na slovenackom je milo, dok narod kaze žajfa, od nemacke reci. Pa recimo vencanje (ne sam čin, nego ceo onaj dogadjaj) se kaže poroka a često kažu ohcet, opet od neke nemačke reči. Za učenje takvih reči je dobro posećivati neke njihove forume gde narod piše opušteno do kraja.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Slovenija - ima li jos nekog za?07.09.2009. u 02:45 - pre 177 meseci
Zena ti je zubni tehnicar? Vidi ti tamo da nadjes unapred nekog
zubara koji bi radio sa njom. Zubna tehnika je dobar biznis, privatno.
Ja sam po 4. stepenu obrazovanja zubni tehnicar, radio sam to
oko 3 godine, a onda mi nesto dunulo i upisao faks, zavrsio i sad
radim nesto drugo. Ali znam, dok sam radio to da se moze dobro
zaraditi samo treba imati dobre veze sa zubarima. Pogotovo ako radi
keramiku ili vizil, tj. ako ima neki peti stepen za to, ali moze i bez toga.

Sto se tebe tice za pocetak vidi da nadjes bilo kakav posao,
sklopi nekakav CV pa posalji svuda po njihovim firmama...
za pocetak prihvatis bilo sta da radis, a kad si vec tamo,
upoznaces ljude, dobiti prilike....

u svakom slucaju srecno, mladi ste, imate vremena,
zena i ja smo 30 i 26 god (ja stariji da ne bude zabune :)),
i ja isto cesto razmisljam da bezim odavde dok smo jos "mladi" :D
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Slovenija - ima li jos nekog za?07.09.2009. u 08:19 - pre 177 meseci
Za početak pročešljaj teme ovde vezano za Sloveniju, negde sam ostavljao spisak Društava Slovenaca u Srbiji i mislim da jedno postoji i u Zrenjaninu, pa se raspitaj oko škole jezika. Mi u Beogradu imamo besplatne kurseve jezika, ako ne za sve drugo ono barem za pojedine grupe ljudi, pa vidi kako je tamo, Zrenjanin ipak nije toliko daleko od Kikinde da se jednom ili dva puta tokom nedelje ne bi moglo skoknuti na čas.

P.S. Ti si Banetov brat?
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.181.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Slovenija - ima li jos nekog za?07.09.2009. u 13:40 - pre 177 meseci
Citat:
DaliborP: Jeste, i vozi A4

@BluesRocker
Ta plata je realna veruj mi...a to da li ce voziti A4, A6 ili A8 cak, je samo stvar ustede i vremena provednog radeci neki posao, i plate za taj posao...ne vidim cemu vasi komentari, kad nianakoji nacin niste pomogli coveku, ali dobro uvek ima zalutalih komentara, nista strasno....

@mihaleks
Dacu prijatelju link a on ce ti sigurno dati neki savet, nije nikakav problem. Sto se tice mog razmisljanja, i ja licno gledam da sto pre isparim iz ove zemlje na bilo koji nacin...jer i baba sera u inostranstvu ima vecu platu od prosecne plate u Srbiji...verovali ili ne tako je, na nasu zalost, nas koji zivimo u Srbiji...Mladi ste, imate vremena, volje, skolovani ste pa samo napred !

@tdjokic
Jeste da se i tamo druze i razgovaraju, sve to stoji, ali opet je mentalitet ljudi je drugaciji od Srba, i to je ono na sta je nama globalno tesko da se priviknemo...ali ok covek nema neki buran zivot pa ce se lako uklopiti.

@Srđan Pavlović
Jeste, stomatologija je jako isplativo zanimanje u Srbiji a i u inostranstvu, ali tesko ce je neko onmah primiti, ne zna jezik....pa onda mora da startuje necim malo slabije placenim...neki drugi posao, ali lako ce doci do stomatologa opet, mozda za 2-3 godine...

Citat:
madamov: Za početak pročešljaj teme ovde vezano za Sloveniju, negde sam ostavljao spisak Društava Slovenaca u Srbiji i mislim da jedno postoji i u Zrenjaninu, pa se raspitaj oko škole jezika. Mi u Beogradu imamo besplatne kurseve jezika, ako ne za sve drugo ono barem za pojedine grupe ljudi, pa vidi kako je tamo, Zrenjanin ipak nije toliko daleko od Kikinde da se jednom ili dva puta tokom nedelje ne bi moglo skoknuti na čas.

P.S. Ti si Banetov brat?


Poslusaj ovaj savet, moze biti jako koristan....I ja znam samo engleski i sporazumevam se spanskim, ali trazim na vreme da naucim jos neki jezik eventualno, trebace kad resim da bezim odavde pa i ja pratim slicne stvari...to ti je dobra prilika za nauciti jezik ! ! !






Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Slovenija - ima li jos nekog za?07.09.2009. u 14:22 - pre 177 meseci
Citat:
ptak 13.: Ta plata je realna veruj mi...a to da li ce voziti A4, A6 ili A8 cak, je samo stvar ustede i vremena provednog radeci neki posao, i plate za taj posao...ne vidim cemu vasi komentari, kad nianakoji nacin niste pomogli coveku, ali dobro uvek ima zalutalih komentara, nista strasno....

Ne lupaj gluposti. Cistacica ima 800-1000 evra, da li si ti normalan?
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.181.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Slovenija - ima li jos nekog za?07.09.2009. u 14:34 - pre 177 meseci
Citat:
DaliborP: Ne lupaj gluposti. Cistacica ima 800-1000 evra, da li si ti normalan?

Tema ce se protvoriti u OFF ako nastavimo raspravu u tom smeru...ostalo na PP...
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Slovenija - ima li jos nekog za?07.09.2009. u 14:50 - pre 177 meseci
Citat:
ptak 13.: @BluesRocker
Ta plata je realna veruj mi...a to da li ce voziti A4, A6 ili A8 cak, je samo stvar ustede i vremena provednog radeci neki posao, i plate za taj posao...ne vidim cemu vasi komentari, kad nianakoji nacin niste pomogli coveku, ali dobro uvek ima zalutalih komentara, nista strasno....

Ja nisam ni komentarisao da li je plata realna ili ne, već sam samo ostavio linkove gde može da se kupi A4 za 2 te plate od 800€. Dakle, ako čistačica ima platu od 800€ (a i to mislim da je realno jer znam za slučajeve od 300-400€ u Beogradu, što znači da i u Sloveniji može da se nađe za 800€), bez problema može i da vozi A4. :)
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Fagot
Ljubljana, Slovenia

Član broj: 38440
Poruke: 62



+1 Profil

icon Re: Slovenija - ima li jos nekog za?07.09.2009. u 14:52 - pre 177 meseci
Ima toliku platu ali iz dva meseca :)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Slovenija - ima li jos nekog za?07.09.2009. u 15:13 - pre 177 meseci
Citat:
BluesRocker: Ja nisam ni komentarisao da li je plata realna ili ne, već sam samo ostavio linkove gde može da se kupi A4 za 2 te plate od 800€. Dakle, ako čistačica ima platu od 800€ (a i to mislim da je realno jer znam za slučajeve od 300-400€ u Beogradu, što znači da i u Sloveniji može da se nađe za 800€), bez problema može i da vozi A4. :)

Ta Slovenija je raj na zemlji, cistacice po 1000 evra zaradjuju. Realno do jaja.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Slovenija - ima li jos nekog za?07.09.2009. u 15:21 - pre 177 meseci
Ne znam za čistačice, ali vozači kamiona od 1700 do 2-3k. Znam kolika je plata čistačica u Beogradu, a u Sloveniji je u proseku 2,5 puta veća prosečna plata nego u Srbiji. Tako da je moguće da mogu da zarade 800, za 1000 već ne znam.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Slovenija - ima li jos nekog za?07.09.2009. u 15:22 - pre 177 meseci
A konobari od 400 do 2-3k.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7173 Profil

icon Re: Slovenija - ima li jos nekog za?07.09.2009. u 15:31 - pre 177 meseci
Minimalna plata u Sloveniji je ~600 EUR / mesecno.

http://www.state.gov/g/drl/rls/hrrpt/2008/index.htm

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Slovenija - ima li jos nekog za?07.09.2009. u 15:44 - pre 177 meseci
Copy&Paste iz ove teme:
http://www.elitesecurity.org/t...rzavljanstvo-pravo-ili-iluzija


Društva Slovenaca po Srbiji:

Društvo Slovenaca "Sava" Beograd Vladimir Uršič, predsednik
SKZ "Drago Čeh" Bor Veronika Jakšič Grujičić, predsednica
SKZ "Jernej Kopitar" Kragujevac Dragan Ličan, predsednik
SKZ "Brata Jenko" Leskovac prof. Barbara Stojiljković, predsednica
SKZ ''France Prešeren'' Niš mr Slobodan Kodela, predsednik
Društvo Slovenaca "Kredarica" Novi Sad Rajko Marić, predsednik
Društvo Slovenaca "Triglav" Subotica prof. dr Ružica Kovač Žnideršič, predsednica
Društvo Slovenaca "Kula" Vršac Zdravko Starc, predsednik
SKZ "Ivan Cankar" Zaječar mr Miroslav Miha Piljušić, predsednik
Društvo Slovenaca "Planika" Zrenjanin Martina Drča, predsednica


 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.181.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Slovenija - ima li jos nekog za?07.09.2009. u 15:50 - pre 177 meseci
Mozete pricati sta god hocete, ali ja tvrdim a ako uspem izbacicu vam platne spiskove da vidite plate....sve u svemu plata cistacice mozda nije striktono od 800-1000 ali je sigurno gore dole 50-100 eura....
To da je plata cistacice u Sloveniji 300eura je vec osporio mozda najmerodavniji oko ove rasprave Ivan Dimkovic, jer covek zivi u zemlji EU...Cak svako iole intaligentan moze sracunati da ako je u Srbiji plata recimo 300eura za neki posao u Sloveniji je bar duplo veca a da ne pricam o broju puta koliko je veca...stoga necu preterano da se raspravljam sa nekim usijanim glavama ovde...
Sve u svemu informacija je tacna da se plata cistacice krece u tom opsegu ali dobro, ima onih koji nisu videli juznije od Nisa i severnije od Subotice a uzeli sebi pravo da pisu u temama o emigraciji...


Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Slovenija - ima li jos nekog za?07.09.2009. u 15:52 - pre 177 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Minimalna plata u Sloveniji je ~600 EUR / mesecno.

http://www.state.gov/g/drl/rls/hrrpt/2008/index.htm

Da, otprilike tako. Osim toga to je bruto cifra, dok ljudi ovde pretpostavljam da pricaju o neto ciframa.

Neto oko 450 - http://www.mddsz.gov.si/si/del.../minimalna_in_zajamcena_placa/
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Slovenija - ima li jos nekog za?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53471 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.