Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da poput otvori external link na odredjenom dijelu stranice?

[es] :: Javascript i AJAX :: Kako da poput otvori external link na odredjenom dijelu stranice?

[ Pregleda: 2022 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Kako da poput otvori external link na odredjenom dijelu stranice?30.01.2010. u 19:52 - pre 173 meseci
Na jednoj web stranici se nalaze thumbnail slike drugih sajtova. Potrebno je da korisnik klikne na taj thumbnail, da mu se otvori popup odredjene velicine i da se trenutni prikaz automatski pozicionira na odredjeni element (sliku) na tom vanjskom linku.
E sad, ovo je vrlo lako uraditi kada taj drugi sajt sliku stavi u neki element sa ID atributom pa onda ja na njega skocim direktno preko URL-a.

Ovaj vanjski site nema ID atributa nego su mu slike poredane jedna ispod drugog unutar DIV elementa bez ikakvog ID atributa. Slika, na koju zelim navigirati, nalazi npr. 1200px od vrha, a 300px od lijevog ruba. Kako uraditi navigaciju direktno na ovu sliku? Je li ovo uopce moguce uraditi?

PS. Samo da spomenem, na mene zanima SAMO ovaj dio oko navigaciju na sliku koja nema svoj ID.
PPS. Popup kreiram preko javascript-a (windows.open('parametri').
...
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Kako da poput otvori external link na odredjenom dijelu stranice?30.01.2010. u 20:14 - pre 173 meseci
A da li još po nekom osnovu možeš da izfiltriraš tu željenu sliku, npr. po njenom title-u, ili tako nešto? Onda bi npr. jQuery mogao da se odradi neki selektor na tu sliku, posle čega bi sa focus() metodom trebalo da uspe pozicioniranje na istu, ovako nešto:
Code:
$("img[title='neki naslov']").focus();

E sad ja stvarno ne znam da li će focus() da radi za img tag, ali pošto kažeš da je svaka slika unutar div-a, onda bi to bilo bolje ovako:
Code:
$("img[title='neki naslov']").parent('div').focus();
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Kako da poput otvori external link na odredjenom dijelu stranice?31.01.2010. u 08:09 - pre 173 meseci
Nije svaka slika u svom DIVu nego unutar jednog. Svaka slika je unutar svoj <p> taga.

Stranica u kodu nema nikakvih identifikatora jedino class identifikator. Npr. <div class="background-image"> ili <p class="title-text">.
Postoji li mogucnost navodjenja na ove class atribute?

Takodjer, ne koristim jquery nego obicni javascript pa ako vec postoji rjesenje, zanima me u javascriptu.
...
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Kako da poput otvori external link na odredjenom dijelu stranice?31.01.2010. u 12:57 - pre 173 meseci
Citat:
virtualVoid: Nije svaka slika u svom DIVu nego unutar jednog. Svaka slika je unutar svoj <p> taga.

Stranica u kodu nema nikakvih identifikatora jedino class identifikator. Npr. <div class="background-image"> ili <p class="title-text">.
Postoji li mogucnost navodjenja na ove class atribute?

Naravno, ti sa selektorima možeš da "gađaš" bilo šta, odnosno, po bilo kom atributu, pa i po class atributu. Možeš čak i da kažeš koji po redu element u vraćenom set-u hoćeš da match-uješ. Ali ja sam te pitao da li da tvoja slika ima neki atribut koji je razlikuje od ostalih, "title", "alt", ili tako nešto, čisto da bismo lakše mogli da je match-ujemo?

E sad ako je ta tvoja željena slika recimo treća po redu u tom nizu slika na toj stranici, i ako kažeš da je svaka slika unutar svog "p" tag-a, a pretpostavljam da je sve to unutar nekog div-a čija je klasa "background-image", onda bi to moglo da se reši ovako (jQuery-jem, naravno ):
Code:
$("div.background-image img:eq(2)").parent("p").focus();

U prevodu, match-uj treću sliku unutar div-a čija je klasa "background-image" i fokusiraj se njen nadređeni "p" tag.

Citat:
virtualVoid: Takodjer, ne koristim jquery nego obicni javascript pa ako vec postoji rjesenje, zanima me u javascriptu.

A zar ti nije lakše da časkom preuzmeš jQuery (minified verzija je velika, bolje rečeno mala, svega 23KB), include-uješ ga u head sekciju, i posle je sve pesma.


 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Kako da poput otvori external link na odredjenom dijelu stranice?31.01.2010. u 16:14 - pre 173 meseci
Hmm nisam bas na ti sa jquery ali probat cu ovo jer si me sad zaintrigirao. :)
...
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: Kako da poput otvori external link na odredjenom dijelu stranice?

[ Pregleda: 2022 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.