Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prodaja telefona uzetog na ugovor i uplata na račun kao avans - da li se isplati?

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Prodaja telefona uzetog na ugovor i uplata na račun kao avans - da li se isplati?

[ Pregleda: 5502 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Prodaja telefona uzetog na ugovor i uplata na račun kao avans - da li se isplati?26.09.2010. u 22:50 - pre 165 meseci
Znači ideja je da uzmem neki telefon na ugovor od 24 meseca, prodam ga za keš i uplatim taj novac na račun, kako bi mi podmirivao troškove pretplate za period trajanja ugovora ili bar približno.

Da li je neko to radio i da li se isplati? Jasno je da zavisi i od telefona koji uzmeš, te njegove cene, ali me zanima teoretski da li je to izvodljivo/isplativo?

Pošto inače nikad ne bih uzimao telefon na ugovor, niti sam to radio do sada, ali mi je sinula ta ideja da bih možda mogao da pokrijem troškove pretplate pa možda i ne bi bilo loše u tom slučaju.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Prodaja telefona uzetog na ugovor i uplata na račun kao avans - da li se isplati?26.09.2010. u 23:09 - pre 165 meseci
Ne razumem ako već prodaješ telefon, zašto bi zarobljavao tu kintu tako što bi uplatio avansno?

Šta znam, evo, razmišljam naglas, uzeo sam telefon koji vredi oko 10.500 dinara, uz MIX 750 sa 50% popusta na prvih 12 pretplata.

12*480=5.760 + 12 * 960 (druga godina ugovora u kojoj se plaća pun iznos pretplate) = 11.520, ukupno: 17.280. Ako odbijem cenu telefona, ostaje 6780 dinara, što znači kada bih uradio tako, prodao telefon i uplatio avansno, od 24 meseca, ~17 meseci bih bio miran (pod uslovom da sam sve ovo dobro izračunao i da ne prekoračujem okvire pretplate), a onda bih onih 7 meseci plaćao po 960 dinara, ali se opet pitam, čemu to zarobljivanje novca...
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Prodaja telefona uzetog na ugovor i uplata na račun kao avans - da li se isplati?26.09.2010. u 23:24 - pre 165 meseci
Pa zato što bih ga u protivnom potrošio na neke gluposti a ovako bih bar sebi obezbedio izmirenu pretplatu za duži vremenski period, izbegao bankarske provizije za gotovinske uplate itd. Teško da bih novac od prodaje telefona odneo u banku i mesečno podizao iznos pretplate te ga uplaćivao, a pritom i dvostruko gubio vreme podižući i uplaćujući novac, makar bi to mogao jednim potezom u banci - prebacio iznos sa jednog računa na drugi. Doduše ne znam da li se u tom slučaju plaća provizija kao prilikom redovnog plaćanja računa, a ako se plaća onda nemaš ništa od toga što si novac stavio u banku umesto avansno na svoj Telenor račun.

Jedino ako misliš da bi "obrtanjem" tog novca zaradio nešto, ali čisto sumnjam da je vredno cimanja.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-3.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Prodaja telefona uzetog na ugovor i uplata na račun kao avans - da li se isplati?26.09.2010. u 23:26 - pre 165 meseci
Jesi li čuo možda za ebanking? :)
nema provizije, nema šetanja... samo copy paste poziva na broj i to je to.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Prodaja telefona uzetog na ugovor i uplata na račun kao avans - da li se isplati?27.09.2010. u 00:04 - pre 165 meseci
Čuo sam za eBanking ali neki od nas još uvek rade samo sa kešom. Znači tema nije eBanking, eRačun itd. već da li se isplati uzeti telefon na ugovor, prodati ga i novac od njega uložiti u pretplatu.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

MilanTarot

Član broj: 241174
Poruke: 321
*.yubc.net.



+23 Profil

icon Re: Prodaja telefona uzetog na ugovor i uplata na račun kao avans - da li se isplati?27.09.2010. u 00:19 - pre 165 meseci
Da si ti vlasnik operatera mobilne telefonije, da li bi dao korisniku mobilni telefon besplatno uz ugovor na npr 24 meseca, pri cemu je vrednost tog telefona ekvivalentna vrednosti te 24 mesecne pretplate, a u okviru kojih se korisniku daje (velika) kolicina saobracaja (voice, txt, net)?
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Prodaja telefona uzetog na ugovor i uplata na račun kao avans - da li se isplati?27.09.2010. u 00:21 - pre 165 meseci
Pa ne verujem da mozes da isplatis pretplatu na osnovu telefona. Verovatno ni za 12 meseci a kamoli 24. Sa druge strane ako vec koristis neki paket koji planiras da koristis i naredne 2 godine, mozes da izvuces na taj ugovor nekih 5-10*mesecna pretplata dinara.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Prodaja telefona uzetog na ugovor i uplata na račun kao avans - da li se isplati?27.09.2010. u 01:11 - pre 165 meseci
Meni je problem što ja koristim stari Prenesi 150 paket koji ne nameravam da menjam zbog tarifiranja 60+1. 60+60 je deal breaker za mene i nemam nameru da prelazim na nove pakete.

Ali kada bih recimo hteo...

Evo, Nokia C5 košta 7000 uz Prenesi 200, a u radnji je €170. Recimo da ga prodam za €150 jer je zaključan na Telenor, odbijem 7000 din i podelim sa pretplatom za Prenesi 200, dobijem 12 meseci fraj pretplate. Kada bih mogao da zadržim svoj trenutni paket, imao bih 15 meseci fraj.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

MilanTarot

Član broj: 241174
Poruke: 321
*.yubc.net.



+23 Profil

icon Re: Prodaja telefona uzetog na ugovor i uplata na račun kao avans - da li se isplati?27.09.2010. u 01:53 - pre 165 meseci
Malo prekosutra bi nasao nekoga da za taj telefon da 150e.

Informacije o cenama na Mobilnom svetu i njegovim plagijatima, odavno vise nisu relevantne.

Taj telefon se kupuje/prodaje za 100ak evropljana (nov, sa 2 godine garancije).

Evo sad ja nesto razmisljam:

Citat:
Kada bih recimo hteo...

Znači ideja je da uzmem neki stan na kredit, iznajmim ga za keš i uplatim taj novac na račun, kako bi mi podmirivao troškove rate za period trajanja ugovora.

Da li je neko to radio i da li se isplati? Jasno je da zavisi i od stana koji uzmeš, te njegove cene, ali me zanima teoretski da li je to izvodljivo/isplativo?

Pošto inače nikad ne bih uzimao stan na kredit, niti sam to radio do sada, ali mi je sinula ta ideja da bih možda mogao da pokrijem troškove pretplate na playboy pa možda i ne bi bilo loše u tom slučaju.
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.sksyu.net.



+64 Profil

icon Re: Prodaja telefona uzetog na ugovor i uplata na račun kao avans - da li se isplati?27.09.2010. u 08:24 - pre 164 meseci
Sto se tice ovoga ako zelis da uzimas odmah za prodaju, da bih bio jasan, necu da ulazim u detalje modele, ali nemoj uzimat ii NOKIU jer ne moze da se dekodira, i samim tim u prodaji mu je cena manja za 20-30%
Ecvo iz prve ruke cu ti reci, da ako stavljas konkretno nokiu C5 u oglase, 100eur, pa mozda i koji eur vise mozes dobiti ako si spreman da cekas par nedelja, ako ga das preprodavcima odmah, teskod a mozes dobiti i 80eur.
Sto znaci uzimaj samsung, ( moze da se dekodira )HTC smart ( nije kodiran ) ili neke modele na dodir koji gelenralno idu i kao se prodaju, posto ti je verovatno ciljd a ga prodas za par dana a ne da ga prodajes nedeljama.
Sto se tice isplativosti, odavno se za "podmirivanje racuna isplati uzimati samo jeftinije modele, uz najjeftinije tarife, kod bilo kog operatera, a pogotovo kod mt:s-a , kao sto je napisao neko u prethodnom postu jer se dobija 50% u prvgih 12 meseci za pretplatu.
Jedino je potrebno imati realnost, i znati koji se modeli mogu najlakse prodati, za koju cenu a ne da se lupaju cene pa to posle izvagaj.
najbolje uzmi par oglasa iz novina, i nazovi par pretprodavaca, i pitaj sta ih zanima najvise, da hoces da izvads tel iz telenora, imas 4-5 modela koja ti odgovaraju, hoces odma da prosdas, pa imas odma i koliko mozes dobiti za koji tel ako odmah prodajes, ili ako hoces da se cimas preko oglasa, onda mozda treba da cekas i nedeljama, ali stvais na cenu koju ti je rekao preprodavac 25-35%
Nadam se da sam ti bio od pomoci.
Poz
 
Odgovor na temu

avala100

Član broj: 148763
Poruke: 383
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+32 Profil

icon Re: Prodaja telefona uzetog na ugovor i uplata na račun kao avans - da li se isplati?27.09.2010. u 11:24 - pre 164 meseci
Citat:
bttp: Čuo sam za eBanking ali neki od nas još uvek rade samo sa kešom. Znači tema nije eBanking, eRačun itd. već da li se isplati uzeti telefon na ugovor, prodati ga i novac od njega uložiti u pretplatu.


Ako se tebi isplati, onda se isplati.
Ako ti se ne isplati, onda nista.

Ne shvatam svrhu ovog posta...
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Prodaja telefona uzetog na ugovor i uplata na račun kao avans - da li se isplati?27.09.2010. u 23:23 - pre 164 meseci
Svrha je da se javi neko ko je eventualno to uradio, i da kaže da li mu se isplatilo.

Jer vidim po oglasima da ljudi prodaju nove telefone uzete na ugovor, pa ne vidim svrhu te prodaje osim ako im nije cilj da na brzaka uzmu neki quick cash koji će posle da otplaćuju kroz račune - znači neki vid mikro kredita.

E sad ja bih taj mikro kredit uložio u pretplatu, pa me zanimalo da li je neko to uradio te da li mu se isplatilo. Nikad nisam uzimao telefone na ugovor, jer su obično preskupi, a i nema modela koji mene zanimaju.

@MilanTarot, možeš li da otkriješ na koji način ili na kojim mestima se mogu kupiti telefoni koji se po radnjama prodaju po toj i toj ceni, za 40% manje, a da su novi, neotpakovani, sa garancijom računom itd?
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-3.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Prodaja telefona uzetog na ugovor i uplata na račun kao avans - da li se isplati?27.09.2010. u 23:26 - pre 164 meseci
Ili im je firma platila taj aparat (kao i pretplatu) pa je ovo način da dođu do keša.
 
Odgovor na temu

MilanTarot

Član broj: 241174
Poruke: 321
*.adsl.beocity.net.



+23 Profil

icon Re: Prodaja telefona uzetog na ugovor i uplata na račun kao avans - da li se isplati?27.09.2010. u 23:55 - pre 164 meseci
Ne mogu da verujem da i dalje ima likova koji misle da placajuci pretplatu za postpaid broj, u stvari placaju ratu za telefon koji su uzeli za 1 din uz ugovornu obavezu od 12/24m.


Na svu srecu, net je pun oglasa likova koji prodaju telefone koje su kupili za 1 din od operatera jer shvataju da tu nema nikakvih kredita. Ni mikro, ni makro. I naravno da su svi ti telefoni novi, i naravno da su otpakovani jer svako normalan pre kupovine isproba to sto kupuje, i naravno da imaju garanciju od 2 godine umesto od 3 do 6 meseci koliko daju te radnje koje su u 90 posto prcvarnice od 2x2 metra kvadratna, i naravno da imaju raun jer je to obaveza svakog prodavca, pa samim tim i operatera, da ih izda.

Zasto te mrzi da koristis google i digitron bttp?
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Prodaja telefona uzetog na ugovor i uplata na račun kao avans - da li se isplati?28.09.2010. u 01:01 - pre 164 meseci
@MilanTarot, dečko vidim da si noviji ovde, pa malo nadobudno nastupaš, valjda misliš da ćeš nekog impresionirati.

Ne mislim ja da se pretplatom otplaćuje telefon koji se dobije za 1din, mada na neki način i to može biti tačno, ako uzmeš telefon koji košta više od €300 u radnji na najveći mogući paket uz ugovor od 24 meseca. Sigurno ti ne bi poklonili tek tako takav telefon da se njima to ne isplati.

Znači tvoj odgovor je da se telefon koji u radnji košta npr. €170 na oglasima može kupiti isti takav za €100. Dobro, aj da ti poverujem pa ću da proverim. Kao što rekoh telefoni na ugovor me nisu interesovali niti sam ih uzimao pa ne znam.


P.S. Mislim koje oni nerealne cene imaju. Nokia N97 mini u Telenoru bez ugovorne obaveze košta 65000 dinara. Baš me zanima koliko su komada prodali...
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

trader6
beograd

Član broj: 148364
Poruke: 712
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Prodaja telefona uzetog na ugovor i uplata na račun kao avans - da li se isplati?28.09.2010. u 05:53 - pre 164 meseci
Citat:
bttp: Svrha je da se javi neko ko je eventualno to uradio, i da kaže da li mu se isplatilo.

Jer vidim po oglasima da ljudi prodaju nove telefone uzete na ugovor, pa ne vidim svrhu te prodaje osim ako im nije cilj da na brzaka uzmu neki quick cash koji će posle da otplaćuju kroz račune - znači neki vid mikro kredita.

E sad ja bih taj mikro kredit uložio u pretplatu, pa me zanimalo da li je neko to uradio te da li mu se isplatilo. Nikad nisam uzimao telefone na ugovor, jer su obično preskupi, a i nema modela koji mene zanimaju.

@MilanTarot, možeš li da otkriješ na koji način ili na kojim mestima se mogu kupiti telefoni koji se po radnjama prodaju po toj i toj ceni, za 40% manje, a da su novi, neotpakovani, sa garancijom računom itd?


ja sam to vec uradio sa LG Safirom i tako otplatio 4 od 7 rata za telefon uzet uz 066KT. Sad to isto pokuysavam za telefon koji sam uzeo na promociji rasprodaja telefona i nadam se da ci otplatiti bar 5 meseci (uz 50 odsto popusta)
Ko hoće nađe način, ko neće nađe razlog!
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Prodaja telefona uzetog na ugovor i uplata na račun kao avans - da li se isplati?

[ Pregleda: 5502 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.