Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telenor: Nokia E71 Nedostupan-Dostupan a signal PUN! Strucnjaci?

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor: Nokia E71 Nedostupan-Dostupan a signal PUN! Strucnjaci?

[ Pregleda: 3117 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bgmachak

Član broj: 191620
Poruke: 18
*.beogrid.net.



+1 Profil

icon Telenor: Nokia E71 Nedostupan-Dostupan a signal PUN! Strucnjaci?08.10.2010. u 01:34 - pre 164 meseci

Pozdrav!

Imam E71 skoro god dana. Original Finski, Mobis...bla bla...

Od prvog dana su poceli problemi sa mrezom tj. pun signal a nedostupan sam. Baterija jedva sastavi dan i po, pri nekom normalnom koriscenju. Nosio sam ga 2x u Mobis servis i pregledan je, cak drugi put trazio napismeno i pretio inspekcijom jer mi se ista stvar desava. Dobio sam napismeno da je sve u redu, da aparat ne moze biti zamenjen i receno mi je da mi je ucitan novi software. Ruku na srce, neko vreme je radio kako treba, jesam "ponekad" bio nedostupan ali sam pomislio, Telenor mreza, ljudi se zale... Pre dva meseca opet krecu problemi, resetujem mob, ucitam novi software, sve kao ok...I opet krece da zeza. E onda sam cackao na sto i jedan nacin i ustanovio sledece:

Kada je telefon u GSM modu, SVE radi SAVRSENO. Uvek sam dostupan, net (EDGE) radi bez problema.

Ako je telefon na UMTS ili Dual Modu, desava se to da sam nedostupan a imam pun signal i telefon se sam od sebe ubacuje i izbacuje iz mreze, a sve vreme pun signal. Nekada sam nedostupan po pola sata pa idem offline mode pa ga vratim, upadne u mrezu pa sve u krug. Koristim net non stop na telefonu i provalio sam recimo da, kada koristim Nimbuzz (messenger) da kada posaljem poruku ili mi neko posalje, u tom trenutku se pali 3.5G indikator i tada je telefon u mrezi...cim ne radim nista, ostane malo na 3.5G, vrati se na 3G i onda sam opet nedostupan, dok se on "sam" ne povrati ili mu ja zadam nesto da radi. Isto tako, dok surfujem netom kada sam na UMTS, net ume da radi a ja nedostupan.

P.S. Desava se manje vise svuda po gradu, posto sam negde procitao da ima veze i sa zauzecem kapaciteta na baznoj stanici gde se nalazim.

Ajmo zajedno da vidimo od koje bolesti boluje mob...ili je u pitanju mreza?

Korisnik sam telenor mreze vec 10 god.


Hvala!
 
Odgovor na temu

JovanKKP
JovanKKP

Član broj: 206845
Poruke: 137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Telenor: Nokia E71 Nedostupan-Dostupan a signal PUN! Strucnjaci?08.10.2010. u 02:59 - pre 164 meseci
Probaj sa nekom drugom Telenor ili Telekom\Vip karticom da vidis jel se isto desava.
Zvuci neverovatno, ali moj kolega je imao problem sa prijemom signala (1-2 crtice ili nema signala) na mestima gde su svi ostali imali pun signal. Prvo smo mislili da je do telefona ( neka Nokia na preklop,stara 2 godine) ali cim je zamenio karticu, sve se vratilo u normalu
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Telenor: Nokia E71 Nedostupan-Dostupan a signal PUN! Strucnjaci?08.10.2010. u 17:58 - pre 164 meseci
Pozdrav,

proveri kao sto ti je JovanKKP SIM karticu. Moguce je da nije sa njom nesto u redu, posebno ako si dugogodisnji korisnik i kartica je stara. Nadji neku prepaid karticu i probaj sa njom, i meni se cini da bi problem mogao biti do nje. Mislim da ce te zamena kartice kostati 200 rsd.

Sto se tice 3.5G -> 3G, to je normalno i nemoj da te brine. HSDPA se pali samo kada zapocnes nekakav prenos podataka i normalno je ga nema kada je konekcija neaktivna.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Telenor: Nokia E71 Nedostupan-Dostupan a signal PUN! Strucnjaci?21.10.2010. u 02:37 - pre 163 meseci
Pošto je ista tema na dva podforuma (servisiranje), samo kratko, imao sam pre nekoliko godina taj problem sa dva nova 3G telefona u to vreme (Nokia N73 i SE K800i). Mreža 064, dve različite kartice tj. broja.

U to vreme jedino rešenje mi je bilo da isključim dual mode i da koristim samo GSM.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor: Nokia E71 Nedostupan-Dostupan a signal PUN! Strucnjaci?

[ Pregleda: 3117 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.