Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telenor obnavlja mobilnu mrežu u Srbiji

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor obnavlja mobilnu mrežu u Srbiji

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32573 | Odgovora: 140 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

evolution

Član broj: 146102
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.evocentar.net


+7 Profil

icon Telenor obnavlja mobilnu mrežu u Srbiji28.12.2010. u 14:42 - pre 161 meseci
BEOGRAD, 28. decembra 2010. (Beta) - Generalni direktor Telenora u Srbiji Ćel Morten Jonsen (Kjell-Morten Johnsen) izjavio je da je ta kompanija počela obnovu mreže mobilne telefonije, koja će biti završena početkom 2012. godine.

"Kada Telenor završi obnovu svoje mreže Srbija će imati najmoderniju i najnapredniju mrežu mobilne telefonije u Evropi", kazao je on u intervjuu agenciji Beta.

Jonsen je istakao da je razvoj mobilne telefonije ključan za Telenor u Srbiji, kao operatera koji ima učešće od oko 40 odsto na tržištu i tri miliona korisnika.

"Veoma smo zadovoljni rezultatima koje je Telenor postigao u ovoj godini. Uspeli smo da povećamo udeo i osećamo da imamo dobar zamah na tržištu", kazao je on.

Jonsen je ocenio da je situacija na srpskom tržištu još teška, ali da se tržište pokreće.

"Ključne pozitivne promene dešavaju se kada se otvaraju nova radna mesta", dodao je.

Jonsen je izrazio očekivanje da će se nastaviti trend prelaska korisnika iz pripejd u postpejd način plaćanja.

"Više ljudi će želeti da ima ugovor sa opereterom nego da koristi pripejd kartice", dodao je ističući da je trend nije kao cunami, ali je vidljiv.

Jonsen je kazao i da je udeo "pametnih" telefona na srpskom tržištu mobilne telefonije još mali.

"Podaci su različiti, ali ni jedan od tri operatera na srpskom tržištu nema više od 20 odsto korisnika sa pametnim telefonima, a Telenor je značajno ispod tog procenta", kazao je on.

Kako je istakao Jonsen, većnina korisnika na srpskom tržištu ima obične telefone, mnogi imaju čak i jeftnine telefone koji nemaju mogućnost korišćene 3G mreže i zato Telenor pokrenuo uslugu Telenor klik koja i njima omogućava korišćenje interneta.

Jonsen je kazao i da je Telenor obavio sve pripreme da od janura omogući prenosivost brojeva u mobilnoj telefoniji i da se čeka da regulatorna agencija obavi pripreme. To se, kako je najavljeno očekuje u martu, dodao je Jonsen.

Kako su naveli u Telenoru, planirano je da se u uloži više desetina miliona evra u kompletno renoviranje mrežne infrastrukture, u okviru projekta koja je počela sredinom 2010. godine.

Projektom su obuhvaćeni svi vitalni segmenti mreze, od radio dela, preko transportne mreže do jezgra i servisnih platformi, naveli su u Telenoru i dodali da će se modernizacija mreže realizovati u saradnji sa kompanijama Huavej (Huawei), Erikson (Ericšon) i Nera.

Posebna pažnja u projektu, istakli su u Telenoru, biće posvećena unapredenje segmenata za prenos podataka upotrebom najnovijih tehnologija, ukljucujuci i četvtrtu generaciju mobilne telefonije (4G), cim za to bude postojala odgovarajuca regulativa.

Ocekuje se da će dostupnost i kvalitet postojecih servisa Telenora biti znatno unapređen i da će renovacija mrežu učiniti sposobnom da na efikasan način podrzi potrebe korisnika u narednih pet godina i obezbedi preduslove za razvoj novih, naprednih servisa.

Kompanija Telenor u Srbiji posluje od 2006. godine, kada je za 1,5 milijardi evra kupila kompaniju Mobi63.

(Beta, 28.12.2010)

 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Telenor obnavlja mobilnu mrežu u Srbiji28.12.2010. u 19:17 - pre 161 meseci
Pravi 4g ili mobilni WIMAX sa brzinama i manjim od HSDPA koji neki strani operateri reklamiraju kao 4g?
Brzina bi morala da bude 100 megabita
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telenor obnavlja mobilnu mrežu u Srbiji28.12.2010. u 22:14 - pre 161 meseci
Pod 4G mislim da se prvenstveno misli na LTE standard.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
212.200.65.*



+115 Profil

icon Re: Telenor obnavlja mobilnu mrežu u Srbiji28.12.2010. u 22:25 - pre 161 meseci
Citat:
evolution
Jonsen je izrazio očekivanje da će se nastaviti trend prelaska korisnika iz pripejd u postpejd način plaćanja.

"Više ljudi će želeti da ima ugovor sa opereterom nego da koristi pripejd kartice", dodao je ističući da je trend nije kao cunami, ali je vidljiv.



Znaci to vam je cilj svima,da predjemo na postpaid pa nas zato derete na pripaidu.
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: Telenor obnavlja mobilnu mrežu u Srbiji29.12.2010. u 21:51 - pre 161 meseci
Naravno da je svakom operateru cilj da ima sto vise postpaid korisnika i to onih "zakljucanih", na nekoj od ugovornih obaveza.

Pitam se da li ce im nakon ovoga i cene biti jos "kvalitetnije" posto je telenor, nakon vipa, postao inicijator poskupljenja.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Telenor obnavlja mobilnu mrežu u Srbiji30.12.2010. u 14:47 - pre 161 meseci
Ako ukucas 4g speed naci ces rezultate testiranja 4g kog neke mreze vec imaju.
Rezultati su bedni, 3-4Mbps.
Gde su obecanih 1Gbps?
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
212.200.65.*



+115 Profil

icon Re: Telenor obnavlja mobilnu mrežu u Srbiji30.12.2010. u 14:50 - pre 161 meseci
Citat:
llux
Gde su obecanih 1Gbps?

Da nisi malo preterao?
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Telenor obnavlja mobilnu mrežu u Srbiji30.12.2010. u 14:59 - pre 161 meseci
Kada sam pre citao o 4g pisalo je od 100Mbps do 1Gbps. Verovatno i sada pise na wikipediji
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
212.200.65.*



+115 Profil

icon Re: Telenor obnavlja mobilnu mrežu u Srbiji30.12.2010. u 15:16 - pre 161 meseci
Neverovatno,brzine su od 100 mbs pa do 1 gbs a postoji i 5g koji ce u narednim godinama da se uvede u najrazvijenijim zemljama.E sad,sta bi bilo kad bi bilo npr telenor uvede to i sta ja treba ogranicen protok od 2 gb na pripaidu da koristim pri brzini od 1 gbps.nesto slucajno pritisnem i za pola minuta potrosim ceo protok,lepo to smisljaju, a nek daju neogranicen protok i ima odmah da uzimam.
 
Odgovor na temu

evolution

Član broj: 146102
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.evocentar.net


+7 Profil

icon Re: Telenor obnavlja mobilnu mrežu u Srbiji27.01.2011. u 21:41 - pre 160 meseci
Planovi kompanije Telenor (Video)

http://www.live-e.tv/video-pri...2011/planovi-kompanije-telenor
 
Odgovor na temu

avala100

Član broj: 148763
Poruke: 383
212.178.225.*



+32 Profil

icon Re: Telenor obnavlja mobilnu mrežu u Srbiji28.01.2011. u 08:44 - pre 160 meseci


Vrlo lep niskobudzetni bajkoviti filmic.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Telenor obnavlja mobilnu mrežu u Srbiji28.01.2011. u 09:27 - pre 160 meseci
Nema tu bajke, ljudi imaju dugoročne planove za razliku od porodično političke firme Telekoma zbog koga se odlaže portabilnost brojeva. Još je čovek izrazito blag u kritikama umesto da raskrinka mafiju.
 
Odgovor na temu

avala100

Član broj: 148763
Poruke: 383
77.243.28.*



+32 Profil

icon Re: Telenor obnavlja mobilnu mrežu u Srbiji28.01.2011. u 09:54 - pre 160 meseci
Paaaa dobro...
Evo i ja imam dugorocne planove, ali sem sto pricam o tome nista drugo ne radim.
Snimicu i ja filmic kako prestajem da pusim i pocinjem da ucim, onda ce da bude realno.
Naravno da su krivi mama i tata sto to do sad nisam uradio.

Salu na stranu, znam kakav uzas su zatekli kad su preplatili firmu. Raspadnute BS koje cak nisu bile kompatibilne, ugovore o zzakupu prekupih nekretnina cak i na Terazijama, neraskidive i gomilu toga, pricali smo o tome ovde svi.

Medjutim u mojim ocima ih to ne oslobadja odgovornosti sto za sve ove godine koliko su tu i dalje vecinu Bs im cine prastare koje cak nisu ni edge. A pricaju o 4G. I snimaju dopadljive video materijale. Kad osetim da je nesto bolje, onda cu verovati


 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: Telenor obnavlja mobilnu mrežu u Srbiji28.01.2011. u 11:45 - pre 160 meseci
Znaci dranje nam tek sledi.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telenor obnavlja mobilnu mrežu u Srbiji28.01.2011. u 12:11 - pre 160 meseci
Pricajte vi sta hocete, al sve vise lokacija je na kojima postoji 3G signal, samo jos da sve GSM BS koje postoje budu sa dostupnim EDGE signalom, a ne da se patimo na GPRS, ihhh gde bi nam kraj bio.

Nadam se da ce nesto da urade po tom pitanju.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Telenor obnavlja mobilnu mrežu u Srbiji28.01.2011. u 23:12 - pre 160 meseci
Citat:
avala100: Medjutim u mojim ocima ih to ne oslobadja odgovornosti sto za sve ove godine koliko su tu i dalje vecinu Bs im cine prastare koje cak nisu ni edge. A pricaju o 4G. I snimaju dopadljive video materijale. Kad osetim da je nesto bolje, onda cu verovati


A da li si pročitao članak sa početka topika? Vidiš da je proces zamene tih baznih stanica u toku...
 
Odgovor na temu

avala100

Član broj: 148763
Poruke: 383
212.178.225.*



+32 Profil

icon Re: Telenor obnavlja mobilnu mrežu u Srbiji28.01.2011. u 23:52 - pre 160 meseci
Citat:
marko37: A da li si pročitao članak sa početka topika? Vidiš da je proces zamene tih baznih stanica u toku...


Pa jesam procitao.
Ali ne znam sta to tacno znaci? Mislim sta znaci "zamena je u toku"?
Evo bas sam sad pogledao na silos gde se nalazi jedna od prvih BS, i ne vidim nikakve majstore kako ista menjaju.
To je jevtina demagogoja, koja me podseca na nasu politicku scenu.
Mi cemo znate da zamenimo...
Kad? Kojom dinamikom? Koje stanice i kojim kapacitetima?
Puste price...
Ako ce sve da zamene do kraja 2011. nek tako i napisu. Ali, ne, ne radi se to tako. Snimice filmic, pokrice 3 velika grada u kojima zivi 90% stanovnistva cele drzave i kao VIP nekada (ko se seca) reci ce da su pokrili 97% stanovnistva. Teritoriju niko ne pominje.
Dok ne vidim na telefonu 3G ili bar E, necu verovati.
U moja dva sela, jedno u Vojvodini, sediste razvijene opstine (sta god to znacilo, po zvanicnim merilima) i drugo u Sumadiji, manje razvijeno, NEMA majstora koji ista menjaju.
Obe BS su stare, ona prva starija od ove druge.
Druga dva operatera nisu puno bolja, ali su bolja, i VIP i MTS imaju egde.

A oni pricaju o 4G.
 
Odgovor na temu

zvezdasbg
Neproizvodni radnik
Beograd

Član broj: 240663
Poruke: 705



+81 Profil

icon Re: Telenor obnavlja mobilnu mrežu u Srbiji29.01.2011. u 09:24 - pre 160 meseci
A VIP ima svoju mrezu?! Daj ne ken...
 
Odgovor na temu

milanpavke
novi sad

Član broj: 10620
Poruke: 155
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Telenor obnavlja mobilnu mrežu u Srbiji29.01.2011. u 10:16 - pre 160 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Pricajte vi sta hocete, al sve vise lokacija je na kojima postoji 3G signal, samo jos da sve GSM BS koje postoje budu sa dostupnim EDGE signalom, a ne da se patimo na GPRS, ihhh gde bi nam kraj bio.
Nadam se da ce nesto da urade po tom pitanju.


Ma da, jednom godisnje se moze primetiti da su pustili 3G u par novih velikih sela, a edge se nigde i ne siri, niti se postavljaju nove BS u slabo naseljenim mestima, ko nema nikakav signal ili se prekida, neka nema i dalje; bitno da u centru Bg imaju nebrojene mogucnosti za tel. i internet...

A ovaj video je "iluzoran", mislio sam bar da cu nesto cuti. A oni pricaju o prilicno smesnom "sirokodostupnom kliku"...




[Ovu poruku je menjao milanpavke dana 29.01.2011. u 11:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

avala100

Član broj: 148763
Poruke: 383
212.178.225.*



+32 Profil

icon Re: Telenor obnavlja mobilnu mrežu u Srbiji29.01.2011. u 10:48 - pre 160 meseci
Citat:
zvezdasbg: A VIP ima svoju mrezu?! Daj ne ken...


Ima. I uvek je edge.

Ne znam kako se citaju podaci koje ima ratel o izdatim dozvolama za BS, i da li je svo sto pise "vazeca dozvola" znaci da su u pitanju predajnici, mozda je nesto od toga njihova interna komunikacija, ali po toj evidenciji, gde je ukljuceno sve, Telenor ima 6459 a VIP 4072 dozvole. Da li su dozvole isto sto i postavljene stanice i koje su koje, to ne razumem. Mozda mesam babe i zabe...
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor obnavlja mobilnu mrežu u Srbiji

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32573 | Odgovora: 140 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.