Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telenor dodatno naplaćuje pozive ka nekim nacionalnim brojevima

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor dodatno naplaćuje pozive ka nekim nacionalnim brojevima

[ Pregleda: 6401 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
94.228.236.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Telenor dodatno naplaćuje pozive ka nekim nacionalnim brojevima06.06.2011. u 20:52 - pre 155 meseci
U paketu Prenesi imam uračunate pozive ka svim domaćim mrežama, ali su oni ipak neke nacionalne brojeve izbacili iz tih uračunatih nacionalnih minuta

Dakle, poziv upućen ka broju 0189711 (Cool Taxi u Nišu) mi je tarifiran po ceni nacionalnog poziva koja važi nakon prekoračenja pretplate, iako sam imao još minuta u paketu u tom trenutku, pogledajte screenshot:


100% sam siguran da se ovi pozivi ranije nisu naplaćivali dodatno, već kao i svaki nacionalni poziv. To se u narodu zove lopovluk.

Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Telenor dodatno naplaćuje pozive ka nekim nacionalnim brojevima06.06.2011. u 21:05 - pre 155 meseci
Polako,
mislim da je bilo reči pre par meseci o tome, da su napisali da naplaćuju
neke kratke brojeve zbog telekoma kao nacionalni bez obzira na paket...
 
Odgovor na temu

mrmilos
Beograd

Član broj: 34522
Poruke: 104
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Telenor dodatno naplaćuje pozive ka nekim nacionalnim brojevima06.06.2011. u 21:07 - pre 155 meseci
I meni su naplatili kada sam zvao Pink taxi u BG. mozda ne naplacuju ako je pozivni 063, ali nisam siguran. i u specifikaciji pise da je spec.broj.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
94.228.236.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telenor dodatno naplaćuje pozive ka nekim nacionalnim brojevima06.06.2011. u 21:09 - pre 155 meseci
Ako mozes da pronadjes gde to pise, ja nisam pronasao nigde obavestenje te prirode, u aprilu sa Telenor broja nisam zvao te brojeve, vidim zvao sa mts-a, ali u martu imam poziv na isti broj koji je uredno uracunat u besplatne minute.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

samo_da_pitam

Član broj: 263479
Poruke: 248
*.opera-mini.net.



+50 Profil

icon Re: Telenor dodatno naplaćuje pozive ka nekim nacionalnim brojevima06.06.2011. u 22:05 - pre 155 meseci
vec duze vreme, min 6 meseci ima kako je Telenor to objavio (ne drzite me za rec za vremenski period). Pisano je o tome i na forumu tada. Pronaci cu info kada dodjem home ili do nekog kompjutera. Inace, od tada sam sve taxi brojeve dopunio i fixnim tel brojevima, koji nisu kratki, cisto da ne naplacuju kada vec imam minute u okviru paketa.
Licno mislim da je za ove stvari nadlezan/kriv Ratel;
meni licno taxi nije toliki problem, vec brojevi call centara (npr. Banke) koji su besplatni (toll free), a nemaju alternativu u vidu drugog fiksnog broja.

Blago Mts-u!
 
Odgovor na temu

avala100

Član broj: 148763
Poruke: 383
212.178.227.*



+32 Profil

icon Re: Telenor dodatno naplaćuje pozive ka nekim nacionalnim brojevima07.06.2011. u 07:33 - pre 155 meseci
Citat:
samo_da_pitam: vec duze vreme, min 6 meseci ima kako je Telenor to objavio (ne drzite me za rec za vremenski period). Pisano je o tome i na forumu tada. Pronaci cu info kada dodjem home ili do nekog kompjutera. Inace, od tada sam sve taxi brojeve dopunio i fixnim tel brojevima, koji nisu kratki, cisto da ne naplacuju kada vec imam minute u okviru paketa.
Licno mislim da je za ove stvari nadlezan/kriv Ratel;
meni licno taxi nije toliki problem, vec brojevi call centara (npr. Banke) koji su besplatni (toll free), a nemaju alternativu u vidu drugog fiksnog broja.


Da, ima vise od 6 meseci. I ja sam sve brojeve taksija uneo kao fiksne, inace ih naplacuju, poodavno.
Kao i banke, u pravu si. Jedino da zamolis zaposlene u tvojoj ekspozituri da ti daju fiksni, meni su dali, a neke banke daju pored call centra i fiksne, kao za "pozive iz inostranstva", koje moraju da omoguce za slucaj da moras da blokiras karticu. Jer iz inostranstva ne mozes da biras 0800 i slicne.

Sve je pocelo jos proslog proleca (valjda tad) kad je telekom poceo da naplacuje svoj 988 i ostale brojeve i to bezobrazno skupo.
Cenovnik Telekoma:
http://www.open.telekom.rs/hom...?temp=0&sid=126&id=684

Onda su mobilni operateri poceli to da koriste za sve brojeve koji pocinju na 9 iako sve te brojeve Telekom ne naplacuje.
Konkretno znam jer sam zvao 987 da pitam da li mi treba zeleni karton za neko inostranstvo i bilo mi je naplaceno vise od 20 dinara iako je kod Telekoma taj broj besplatan. Cak sam siguran da sam tada zvao 063987, posto Telenor ima kratki kod za AMSS, i bilo je naplaceno.
988 kod svih kosta preko 20 dinara.
Nisam nasao cenovnik ni kod jednog operatera za taksije i druge kratke kodove koji pocinju na 9, ali ih naplacuju
 
Odgovor na temu

samo_da_pitam

Član broj: 263479
Poruke: 248
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Re: Telenor dodatno naplaćuje pozive ka nekim nacionalnim brojevima07.06.2011. u 08:48 - pre 155 meseci
link

WAP link
Blago Mts-u!
 
Odgovor na temu

zvezdasbg
Neproizvodni radnik
Beograd

Član broj: 240663
Poruke: 705



+81 Profil

icon Re: Telenor dodatno naplaćuje pozive ka nekim nacionalnim brojevima07.06.2011. u 08:50 - pre 155 meseci
Svi brojevi fiksne telefonije koji pocinju sa brojem 9... se naplacuju po posebnom cenovniku. To je pre nekoliko meseci i zvanicno objavljeno. Ovo primenjuju sva tri provajdera mobilne telefonije i ovakvi pozivi ne ulaze u bepslatni saobracaj u okviru pretplate vec se specijalno naplacuju. Isto vazi i za pozive iz fiksne mreze. Taksi udruzenja koriste brojeve sa 9-tkom i to treba u sirokom luku izbegavati. Siguran sam da svako taksi udruzenje osim tog fiksnog broja koristi i neki mobilni broj (tako je bar sa beogradskim Pink, Lux i Beogradskim taksijem) pa pozivajte iskljucivo na te mobilne brojeve.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor dodatno naplaćuje pozive ka nekim nacionalnim brojevima

[ Pregleda: 6401 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.