Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eunetovi serveri odbijaju emailove sa hostmonstera i bluehosta

[es] :: E-mail :: Eunetovi serveri odbijaju emailove sa hostmonstera i bluehosta

[ Pregleda: 2080 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cile77
Nemanja B
profa

Član broj: 163196
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Eunetovi serveri odbijaju emailove sa hostmonstera i bluehosta08.07.2011. u 11:25 - pre 155 meseci
Imam hosting nalog na hostmonsteru koji koristim vec nekoliko godina i zadovoljan sam njima. Pre nekog vremena sam primetio da mailovi koji se salju sa tih domena na bilo koju eunetovu email adresu budu prepoznati kao spam i vracaju se. kada sam zvao eunet da pitam o cemu se radi, kazu da su slati sa ip adresa koje su na sorbsovoj crnoj listi i da oni tu ne mogu (ili nece) nista da urade da to moram videti sa hostmonsterom. ovi na hostmonsteru kazu da sorbs uklanja ip adrese sa liste samo ako im se plati, da je to cista iznuda jer se posle odredjenog vremena nakon placanja ip adrese ponovo pojavljuju na listi i da oni nece to da placaju. Ima li neko ideju kako to da resim? unapred hvala svakom ko se javi :)
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Eunetovi serveri odbijaju emailove sa hostmonstera i bluehosta08.07.2011. u 12:10 - pre 155 meseci
taj sorbs je banditska lista i trebalo bi streljati likove koji to vode.

a i eunet, nije mi jasno sto sto koriste tu glupu listu.... treba njih pritisnuti da to izbace zbog opsteg dobra
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

cile77
Nemanja B
profa

Član broj: 163196
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Eunetovi serveri odbijaju emailove sa hostmonstera i bluehosta08.07.2011. u 13:13 - pre 155 meseci
al kad ovi iz euneta nece ni da cuju. njihov stav je otprilike "valjda mi znamo sta je dobro"
to jedino da masa ljudi krene da ih zove pa da se zapitaju, ali to je vec naucna fantastika.
ima li neko resenje da se to premosti ili tako nesto?
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.adsl.eunet.rs.



+19 Profil

icon Re: Eunetovi serveri odbijaju emailove sa hostmonstera i bluehosta08.07.2011. u 14:29 - pre 155 meseci
Ako se dobro sećam HM nudi samo shared pakete, što znači da deliš IP sa još dosta drugih sajtova gde je sasvim moguće da je neki od njih slao spam, i ti tu zaista ne možeš ništa sem da pređeš na neki host/paket gde dobijaš svoju IP.

Takođe mogao bi da prebaciš lopticu na krajnje korisnike, obavestiš ih da "njihov eunet ima problem s mejl serverom" te ili da unesu adresu nekog drugog mejl provajdera ili da oni sami pritisnu eunet da im reše problem, jer defakto problem je kod euneta a ne kod tebe.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: Eunetovi serveri odbijaju emailove sa hostmonstera i bluehosta08.07.2011. u 14:42 - pre 155 meseci
Sorbs i ostali RBL-ovi nisu bezveze, i predstavljaju jedan od uspesnih stepenica u borbi protiv spam-a.

Eunet nema veze sa time i to nije njihov problem.

Ako ti treba mailing onda uzmi neki "pristojan" hosting ili hosting koji ima "podrsku" za slanje mail-ova.







 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Eunetovi serveri odbijaju emailove sa hostmonstera i bluehosta08.07.2011. u 14:52 - pre 155 meseci
Nije svaka antispam lista dobra. Neke zaista postoje samo zato da bi ucenjivali ljude i naplacivali skidanje validnih IP sa crnih lista.

Kad je u pitanju EUNet ovo njihovo ponasanje je po ovom pitanju poznato. Kad god sam imao problem sa nekim ko nije mogao od mene da dobije imejl jer je EUNet to blokirao, ja sam savetovao ljude da promene provajdera ili da mi daju neku drugu imejl adresu.

Neretko su menjali provajdera, jer nisu zeleli da trpe takvo izivljavanje od njega.



 
Odgovor na temu

cile77
Nemanja B
profa

Član broj: 163196
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Eunetovi serveri odbijaju emailove sa hostmonstera i bluehosta08.07.2011. u 15:10 - pre 155 meseci
igore, slazem se da je to jedan od nacina za borbu protiv spam-a ali samo ukoliko se NE ZLOUPOTREBLJAVA.
i ne znam da li je to slucajnost ili nije, ali kad god se pojavi neki problem uvek je eunet u tome!
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Eunetovi serveri odbijaju emailove sa hostmonstera i bluehosta08.07.2011. u 15:18 - pre 155 meseci
Citat:
igor.vitorac: Sorbs i ostali RBL-ovi nisu bezveze, i predstavljaju jedan od uspesnih stepenica u borbi protiv spam-a.

Eunet nema veze sa time i to nije njihov problem.

Ako ti treba mailing onda uzmi neki "pristojan" hosting ili hosting koji ima "podrsku" za slanje mail-ova.


ovdje ne govorimo o "ostalim" lista vec konkretno o sorbs listi tako da tvoj komentar ne stoji.
ima nekoliko lista koje su zaista odlicne i u koje se ja kunem, ali sorbs je smece najgore vrste.

zasto eunet insistira na koriscenju iste je stvarno cudno.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Eunetovi serveri odbijaju emailove sa hostmonstera i bluehosta11.07.2011. u 12:18 - pre 155 meseci
Citat:
Tyler Durden
zasto eunet insistira na koriscenju iste je stvarno cudno.

$$$ €€€ ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Eunetovi serveri odbijaju emailove sa hostmonstera i bluehosta

[ Pregleda: 2080 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.