Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SBB - ustupanje duga Credit Expres - pomoć pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: SBB - ustupanje duga Credit Expres - pomoć pravnika

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13084 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nsfrile
Master NS, rtv servis
Novi Sad

Član broj: 220968
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon SBB - ustupanje duga Credit Expres - pomoć pravnika16.08.2011. u 17:18 - pre 155 meseci
U stanu se nalazim oko 5 godina i za to vreme ni ja ni stanodavac nismo sklapali nikakav ugovor sa SBB-om. U stanu je svojevremeno bio instaliran SBB kablovski priključak na ime stanodavca ali stanodavac više ne poseduje nikakav ugovor niti su na adresu stizali ikakvi računi...Pre par dana je na adresu stigla opomena pred utuženje od strane Credit Expres Srbija DOO kome je "SBB ustupila naplatu dugovanja" za neke tri neplaćene mesečne pretplate iz 2005. godine, a danas i "poslednja opomena pred pokretanje sudskog spora!"
Interesuje me da li ovde postoji neka odbrana u smislu izjave o zastarelosti i da li uopšte treba ove pretnje shvatati ozbiljno jer je ceo dopis prilično marketinški sastavljen i imam utisak da je to samo još jedna APP (ako-prođe-prođe) varijanta?

Po specifikaciji stavki za uplatu (pored duga od nekih 1000din), obračunat je i 1 din za "ponovno priključenje"??? I onda opet stižu mesečni računi? Neka hvala!
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: SBB - ustupanje duga Credit Expres - pomoć pravnika16.08.2011. u 17:25 - pre 155 meseci
To dugovanje je zastarelo pre pola decenije.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: SBB - ustupanje duga Credit Expres - pomoć pravnika16.08.2011. u 17:25 - pre 155 meseci
^^Ne treba ti nikakav pravnik, baci to. Postoji zastarelost, ali ni to nije bitno - ako si ti u stanu 5 godina, a u pitanju su neplaceni racuni iz 2005. - kakve to veze ima s tobom?!
 
Odgovor na temu

nsfrile
Master NS, rtv servis
Novi Sad

Član broj: 220968
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: SBB - ustupanje duga Credit Expres - pomoć pravnika16.08.2011. u 17:28 - pre 155 meseci
moj rođak je u to vreme bio u stanu...zato sam u temi....
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: SBB - ustupanje duga Credit Expres - pomoć pravnika16.08.2011. u 17:36 - pre 155 meseci
Nebitno, ko god da je bio, mogu da vijaju jedino vlasnika (mada ni to ne mogu posto je proslo toliko koliko je proslo). Baci, zaboravi, ili daj vlasniku da on baci i zaboravi...
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+679 Profil

icon Re: SBB - ustupanje duga Credit Expres - pomoć pravnika16.08.2011. u 17:48 - pre 155 meseci
Svaka čast na trudu doduše... pokušali su :)
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: SBB - ustupanje duga Credit Expres - pomoć pravnika16.08.2011. u 18:18 - pre 155 meseci
+1

Isto kao i svi sto su ti rekli. Samo bih dodao, vidi da li ima signal... Ako ima - koristi ga normalno kao da je sve u redu i ne sekiraj se...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: SBB - ustupanje duga Credit Expres - pomoć pravnika16.08.2011. u 18:31 - pre 155 meseci
Ako eventualno stigne tužba, obavezno se pozovi na zastarelost.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: SBB - ustupanje duga Credit Expres - pomoć pravnika17.08.2011. u 00:34 - pre 155 meseci
Posle koliko vremena nastupa zastarelost potrazivanja?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: SBB - ustupanje duga Credit Expres - pomoć pravnika17.08.2011. u 07:35 - pre 155 meseci
Za racune (sbb, infostan, edb, telefon...) - 1 godina.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: SBB - ustupanje duga Credit Expres - pomoć pravnika17.08.2011. u 12:51 - pre 155 meseci
Citat:
cozmo_im: Za racune (sbb, infostan, edb, telefon...) - 1 godina.


Jesi li siguran za infostan, edb?!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: SBB - ustupanje duga Credit Expres - pomoć pravnika17.08.2011. u 14:04 - pre 155 meseci
Sceka napisa:
> Jesi li siguran za infostan, edb?!

Siguran je. S tim što EDB ima lepu foru, a to je da ti cviknu
struju, pa dok se ti na sudu dokažeš oko zastarelosti, lepo se nauživaš
mraka. :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: SBB - ustupanje duga Credit Expres - pomoć pravnika17.08.2011. u 17:50 - pre 155 meseci
Citat:
bachiSceka napisa:
> Jesi li siguran za infostan, edb?!

Siguran je. S tim što EDB ima lepu foru, a to je da ti cviknu
struju, pa dok se ti na sudu dokažeš oko zastarelosti, lepo se nauživaš
mraka. :D


Ma ja placam redovno (i dobijam one popuste od nekoliko posto) ali mozda se isplati rizikovati pa ne placati godinama... :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: SBB - ustupanje duga Credit Expres - pomoć pravnika17.08.2011. u 19:14 - pre 155 meseci
Citat:
Sceka:  pa ne placati godinama... :)


Ne verujem da bi moglo toliko da potraje izbegavanje plaćanja, pre toga bi ti isključili struju. A ne znam ni koliko naplaćuju ponovni priključak ali mi se nešto čini da se to baš ne isplati :)
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: SBB - ustupanje duga Credit Expres - pomoć pravnika17.08.2011. u 19:53 - pre 155 meseci
^
Ma samo razmisljam koja je poenta mog redovnog "izmirivanja mesecnih obaveza", ako se izuzmu oni procenti koji mi, iskreno, nista ne znace osim sto me zabavlja kad mi salterska sluzbenica saopstava da "ovim sticem pravo na % popusta" - kao da mi ona licno cini uslugu. Redovno posle toga imam neodoljivu potrebu da joj kupim bar cokoladu, jednog dana cu to i uraditi, samo da se setim unapred pa samo izvadim cokoladu, namestim odmeh broj 4 i pruzim zavodljivim pokretom ruke na kojoj svetluca skupoceni casovnik poznate marke... :) Pa prekinite me cim pocnem ovako! :)

Ali stvarno, da li smo mi "redovne platise" malo glupi ili ne?! Mislim nije tema pa i ne ocekujem odgovor, samo se pitam...


Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 17.08.2011. u 21:05 GMT+1]
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: SBB - ustupanje duga Credit Expres - pomoć pravnika17.08.2011. u 19:59 - pre 155 meseci
Citat:
Sceka
Ali stvarno, da li smo mi "redovne platise" malo glupi ili ne?!


Glupi? Ne. Nije lako ni biti dužan. Lakše je platiti ako se ima.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: SBB - ustupanje duga Credit Expres - pomoć pravnika18.08.2011. u 05:11 - pre 155 meseci
Citat:
cozmo_im: Za racune (sbb, infostan, edb, telefon...) - 1 godina.
Citat:
bachi: Sceka napisa:
> Jesi li siguran za infostan, edb?!

Siguran je. S tim što EDB ima lepu foru, a to je da ti cviknu
struju, pa dok se ti na sudu dokažeš oko zastarelosti, lepo se nauživaš
mraka. :D
Citat:
Onaj: Ne verujem da bi moglo toliko da potraje izbegavanje plaćanja, pre toga bi ti isključili struju. A ne znam ni koliko naplaćuju ponovni priključak ali mi se nešto čini da se to baš ne isplati :)


Pre neki dan gledam na TV - covek je prodao kucu da bi podmirio dug za struju koji se gomilao od 1995 godine. Kucu je ustupio izbeglicama iz Srpske krajine koji su tu ziveli skoro 16 godina. U to vreme drzava je obecala da nece naplacivati struju za izbeglice a kako su samo one stanovale, struju niko nije placao. Na kraju je dug dostigao oko 250-260 hiljada.

Znam i za slucajeve kada su od 1996-1997 godine ljudi prestali sa placanjem struje jer ih je demokratska opozicija pozivala na bojkot i gradjansku neposlusnost prema "rezimu". Isto se radilo o dugom periodu neplacanja (vise godina). Bilo je i sudskih tuzbi ...

Kako to da niko nije bio oslobodjen zbog zastarevanja duga?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: SBB - ustupanje duga Credit Expres - pomoć pravnika18.08.2011. u 08:44 - pre 155 meseci
Kad se podnese tuzba prestaje racunanje zastrelosti bez obzira na to kad tuzba dodje na rociste.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: SBB - ustupanje duga Credit Expres - pomoć pravnika18.08.2011. u 09:59 - pre 155 meseci
Dugovanje iz perioda 1 god pre podnošenja tužbe (za taj period ne zastareva jer prestaje da se računa zastarelost od dana pokretanja tužbe) + kamata + sudski troškovi + možda neko dodatno novo dugovanje iz perioda nakon podnošenja tužbe (ako mu nisu zajedno sa tužbom isključili struju i onemogućili dalje zaduživanje)

Citat:
DrFill2Good: Kako to da niko nije bio oslobodjen zbog zastarevanja duga?


Ko zna koliko bi tek bilo da deo dugovanja nije zastareo.

A moguće je kod ovakvih dugovanja da čovek ne zna da treba da se pozove na zastarelost i prihvati blef da potpiše pristanak da otplaćuje celo dugovanje u zamenu za neki smešan popust (otpis dela duga) od nekoliko %.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: SBB - ustupanje duga Credit Expres - pomoć pravnika18.08.2011. u 12:23 - pre 155 meseci
Citat:
mmix: Kad se podnese tuzba prestaje racunanje zastrelosti bez obzira na to kad tuzba dodje na rociste.

Jedino pod uslovom da tuzeni prihvati da se izjasni na navode optuzbe, cime se smatra da je prihvatio dugovanje i parnica se nastavlja kao da nije bilo zastarevanja. Ukoliko tuzeni odbije da se izjasni o bilo cemu zbog zastarelosti, smatra se da parnica nije pocela pa zastarelost automatski nastupa.

Ovo znam iz licnog iskustva, doduse radilo se o saobracajnom prekrsaju, ali sve jedno. Da sam kojim slucajem dao izjavu o dogadjaju (ili slicno) parnica bi bila pokrenuta kao da nije bilo zastarevanja.

Citat:
Onaj: Dugovanje iz perioda 1 god pre podnošenja tužbe (za taj period ne zastareva jer prestaje da se računa zastarelost od dana pokretanja tužbe) + kamata + sudski troškovi + možda neko dodatno novo dugovanje iz perioda nakon podnošenja tužbe (ako mu nisu zajedno sa tužbom isključili struju i onemogućili dalje zaduživanje)

A moguće je kod ovakvih dugovanja da čovek ne zna da treba da se pozove na zastarelost i prihvati blef da potpiše pristanak da otplaćuje celo dugovanje u zamenu za neki smešan popust (otpis dela duga) od nekoliko %.


Ako se radi o dugu od vise godina (ili decenija) i predmet su jedne tuzbe, koja obuhvata i dugovanja u proteklih godinu dana (dug iskazan u celini za sve godine), nije moguce pozvati se na zastarelost zbog tih zadnjih godinu dana, a opet radi se o veoma zastarelom dugu.

Da li ima neki pravnik koji ovo moze da protumaci?

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: SBB - ustupanje duga Credit Expres - pomoć pravnika

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13084 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.