Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

I pored odlicnog 3G signala Telenor mreza me prebaci na EDGE?

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: I pored odlicnog 3G signala Telenor mreza me prebaci na EDGE?

[ Pregleda: 4588 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
94.228.238.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon I pored odlicnog 3G signala Telenor mreza me prebaci na EDGE?22.03.2012. u 19:52 - pre 146 meseci
Naime, od kako je Telenor završio upgrade na "Pametnu mrežu" i ovde na jugu, primećujem vrlo čudnu stvar.

Naime, "pametna mreža" se izgleda ne sporazumeva najbolje sa "pametnim telefonima", i dolazi do izuzetno čestih prelazaka sa HSPA+ prenosa podataka na EDGE.

Recimo sedite na otvorenom na 150-200m od bazne stanice koju vidite na krovu grade (provereno Telenorova po podacima iz ratel baze), 3G signal odličan, prenosi telefon podatke i u jednom trenutku umesto 3G/H vidite ikonicu E. Naravno prenos se uspori drastično, i tek nakon par (desetina) minuta opet pređe na HSPA.

Isti "simptomi" su na raznim telefonima (HTC Desire, Xperia Ray, Nokia N82), i baš se ponekad začudim zašto sad EDGE?

Primarni telefon mi je na mts mreži (Samsung Nexus S) i kod mts-a se prelazak na 2G režim dešava samo kad je slab 3G signal ili ga nema, inače, ako je 3G signal dovoljno jak, nema prelazaka na 2G (EDGE ili GPRS) - iako je i mt:s dao zvaničnu potvrdu da rade na tome da cela 3G mreža bude HSPA+, sto se na terenu i vidi vrlo lako - upload redovno prelazi 384kbps.

Za Vip ništa ne mogu da kažem, jer nisam u dodiru sa tom mrežom.

Inače, ovakvi prelazi se nisu dešavali dok nije zaživela tzv. "pametna mreža".

Da li je još neko primetio istu stvar?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.mts.telekom.rs.



+395 Profil

icon Re: I pored odlicnog 3G signala Telenor mreza me prebaci na EDGE?22.03.2012. u 19:58 - pre 146 meseci
Slicna stvar i na mts-u od 3g signala dobijam samo carrier :-) inace za sam prenos podataka switchuje stalno izmedju H i E i uglavnom nema veze sa jacinom signala
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

alexx_sandra

Član broj: 268859
Poruke: 23
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: I pored odlicnog 3G signala Telenor mreza me prebaci na EDGE?23.03.2012. u 13:39 - pre 146 meseci
Šta da ti kažem, meni se isto dešava u Beogradu.
 
Odgovor na temu

Dr.Mr.Pr. Sofronije
Novi Sad

Član broj: 98833
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: I pored odlicnog 3G signala Telenor mreza me prebaci na EDGE?13.04.2012. u 10:33 - pre 145 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Naime, od kako je Telenor završio upgrade na "Pametnu mrežu" i ovde na jugu, primećujem vrlo čudnu stvar.

Naime, "pametna mreža" se izgleda ne sporazumeva najbolje sa "pametnim telefonima", i dolazi do izuzetno čestih prelazaka sa HSPA+ prenosa podataka na EDGE.

Recimo sedite na otvorenom na 150-200m od bazne stanice koju vidite na krovu grade (provereno Telenorova po podacima iz ratel baze), 3G signal odličan, prenosi telefon podatke i u jednom trenutku umesto 3G/H vidite ikonicu E. Naravno prenos se uspori drastično, i tek nakon par (desetina) minuta opet pređe na HSPA.

Isti "simptomi" su na raznim telefonima (HTC Desire, Xperia Ray, Nokia N82), i baš se ponekad začudim zašto sad EDGE?

Primarni telefon mi je na mts mreži (Samsung Nexus S) i kod mts-a se prelazak na 2G režim dešava samo kad je slab 3G signal ili ga nema, inače, ako je 3G signal dovoljno jak, nema prelazaka na 2G (EDGE ili GPRS) - iako je i mt:s dao zvaničnu potvrdu da rade na tome da cela 3G mreža bude HSPA+, sto se na terenu i vidi vrlo lako - upload redovno prelazi 384kbps.

Za Vip ništa ne mogu da kažem, jer nisam u dodiru sa tom mrežom.

Inače, ovakvi prelazi se nisu dešavali dok nije zaživela tzv. "pametna mreža".

Da li je još neko primetio istu stvar?


Ima problema sa signalom širom Srbije i nema veze sa telefonima, jer i "dumb" telefoni imaju problema sa signalom i pucanjem veze.

Možeš li molim te postaviti link ka dokumentu iz Ratelove baze, hoću da proverim kakvo je stanje u mojoj okolini? Hvala
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: I pored odlicnog 3G signala Telenor mreza me prebaci na EDGE?13.04.2012. u 14:14 - pre 145 meseci
Pretraga registra dozvola za koriscenje radio frekventnog opsega:
http://registar.ratel.rs/sr/reg203

Ovde treba ako hoces 3G BS da vidis da umeses recimo Nosilac prava: Telenor d.o.o, frekvencija od 1900 do 2200 MHz (izbacis GSM i radio linkove), i eventualno uneses naziv lokacije gore u kljucne reci.

Evo linka do pretrage za Telenor 3G stanice.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Dr.Mr.Pr. Sofronije
Novi Sad

Član broj: 98833
Poruke: 8
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: I pored odlicnog 3G signala Telenor mreza me prebaci na EDGE?13.04.2012. u 18:02 - pre 145 meseci
Hvala za link. Pitanje je koliko su precizne lokacije na mapi, jer se ne podudaraju adresa i "pinpoint" na samoj mapi.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: I pored odlicnog 3G signala Telenor mreza me prebaci na EDGE?13.04.2012. u 18:26 - pre 145 meseci
Kolko ja vidim, relativno su tačne informacije.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Dr.Mr.Pr. Sofronije
Novi Sad

Član broj: 98833
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: I pored odlicnog 3G signala Telenor mreza me prebaci na EDGE?13.04.2012. u 18:58 - pre 145 meseci
Negde deluju prilično smaknuti. Npr. na lokacijama koje su na slikama ispod. Nije bitno da bude baš u metar, ali nije nemoguće postaviti preciznu lokaciju :).

 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: I pored odlicnog 3G signala Telenor mreza me prebaci na EDGE?13.04.2012. u 20:41 - pre 145 meseci
Nisam gledao za Novi Sad, ovde na jugu su uglavnom tačne. Baš sam gledao za Niš, Pirot... Uglavnom su tačne.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: I pored odlicnog 3G signala Telenor mreza me prebaci na EDGE?

[ Pregleda: 4588 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.