Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc i savet u vezi mail servera.

[es] :: E-mail :: Pomoc i savet u vezi mail servera.

[ Pregleda: 2277 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bunny.skeo
Momcilo Zivic
Odrzavanje racunara i a/v tehnike,
Visokogradnja DOO
Jagodina

Član broj: 300760
Poruke: 8
*.idcom.rs.

Sajt: www.visokogradnja.rs


+4 Profil

icon Pomoc i savet u vezi mail servera.28.03.2012. u 07:41 - pre 146 meseci
Gde da porucim novi reley za mail server posto nam istice stari. Firma sa kojom smo saradjivali i koja nam je odrzavala excange server je raskinula saradnju, pa sam ja postao zaduzen za to. Da li moze mala pomoc gde da porucim, na koliko da zakupim, i kako posle na serveru da konfigurisem microsoft exchange. Unapred zahvalan.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Pomoc i savet u vezi mail servera.28.03.2012. u 07:52 - pre 146 meseci
Probaj hMailServer, pa ako ti radi posao, batali plaćanje licenci Majkrosoftu.

 
Odgovor na temu

explicit123

Član broj: 158727
Poruke: 80
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Pomoc i savet u vezi mail servera.28.03.2012. u 14:03 - pre 146 meseci
Nije mi bas najjasnije sta ti je potrebno, ako je to samo outbound smtp relay preko koga bi tvoj exchange slao mail, pogledaj SendGrid.
U slucaju da ti treba kompletan exchange hosting, to imas kod Telenora i Euneta.
 
Odgovor na temu

bunny.skeo
Momcilo Zivic
Odrzavanje racunara i a/v tehnike,
Visokogradnja DOO
Jagodina

Član broj: 300760
Poruke: 8
*.idcom.rs.

Sajt: www.visokogradnja.rs


+4 Profil

icon Re: Pomoc i savet u vezi mail servera.30.03.2012. u 16:15 - pre 146 meseci
Hmmm ajde ovako..danas sam malo bolje proucio problem.. U pitanju je podesavanje u microsoft exchange-u 2007 na windows 2008 serveru. Podesavanje je u vezi slanja e-mail-a. Ovako ide putanja:
HUB-Transport -> send connectors -> windows sbs internet "ime servera" properties -> network. E sad: podesavanja koje sam ja trebao da izmenim jeste na opciji "Route mail through the following smart hosts:"
da nabavim novi host. Gde to da nabavim, i da li moze mala pomoc u vezi te opcije. Ja sam jednostavno prebacio na prvu opciju: "Use domain name system (DNS) "MX" records to route mail automatically" i na exchange-u je proradio send mail, koji mi inace nije radio. Unapred zahvalan na pomoci.
 
Odgovor na temu

explicit123

Član broj: 158727
Poruke: 80
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Pomoc i savet u vezi mail servera.31.03.2012. u 14:42 - pre 146 meseci
Citat:
bunny.skeo: Hmmm ajde ovako..danas sam malo bolje proucio problem.. U pitanju je podesavanje u microsoft exchange-u 2007 na windows 2008 serveru. Podesavanje je u vezi slanja e-mail-a. Ovako ide putanja:
HUB-Transport -> send connectors -> windows sbs internet "ime servera" properties -> network. E sad: podesavanja koje sam ja trebao da izmenim jeste na opciji "Route mail through the following smart hosts:"
da nabavim novi host. Gde to da nabavim, i da li moze mala pomoc u vezi te opcije. Ja sam jednostavno prebacio na prvu opciju: "Use domain name system (DNS) "MX" records to route mail automatically" i na exchange-u je proradio send mail, koji mi inace nije radio. Unapred zahvalan na pomoci.


Taj servis nudi sendgrid.com. Koristi se u slucaju da imas problema sa direktnim slanjem mail-a (koliko sam razumeo to ti je trenutno podeseno na exchange-u) zbog ip adrese/isp-a, recimo dinamicka ip adresa, nije setovan reverse-dns, blacklisted, i tome slicno, pa ti bude odbijen mail ili ode u spam. Tako da jedino ako imas problema sa trenutnim setup-om, onda ima smisla da setujes smart host preko sendgrid.com.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Pomoc i savet u vezi mail servera.

[ Pregleda: 2277 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.