Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li moze da se upise master na jednom faxu , a da si osn. studije zavrsio na dr.?

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Da li moze da se upise master na jednom faxu , a da si osn. studije zavrsio na dr.?

[ Pregleda: 3573 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Svejeok
Investigator

Član broj: 274724
Poruke: 117



+27 Profil

icon Da li moze da se upise master na jednom faxu , a da si osn. studije zavrsio na dr.?30.04.2012. u 23:38 - pre 145 meseci
Pozdrav svima. Ime teme sve kaze. Mnogo ljudi koje poznajem tvrdi da sa ekonomskog faxa npr moze da se upise master na masinskom .Sa filoloskog , na neki smer na pravnom .Kuda ja onda mogu da zavrsim sa svojim osnovnim studijama sa tehnickog fakulteta ? Meni je sve ovo nelogicno , i ne verujem u ovo pa me zanima kakva iskustva imaju ostali :)
"Cuidado con lo que buscas, porque podrías encontrarlo..."
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Da li moze da se upise master na jednom faxu , a da si osn. studije zavrsio na dr.?30.04.2012. u 23:41 - pre 145 meseci
U principu je moguce, zasto da ne. Naravno, treba pogledati formalne uslove koje je fakultet propisao.
Ukoliko je potrebno, polazu se i dopunski ispiti.
 
Odgovor na temu

Svejeok
Investigator

Član broj: 274724
Poruke: 117



+27 Profil

icon Re: Da li moze da se upise master na jednom faxu , a da si osn. studije zavrsio na dr.?01.05.2012. u 10:59 - pre 145 meseci
Huh znaci ima osnova za price koje sam cuo. Ali kada bih upisivao neki smer na ekonomskom , ili nemam pojma vec gde,sigurno bi trebala debela razlika ispita ? Fala na odg.
"Cuidado con lo que buscas, porque podrías encontrarlo..."
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Da li moze da se upise master na jednom faxu , a da si osn. studije zavrsio na dr.?01.05.2012. u 17:45 - pre 145 meseci
Citat:
Ali kada bih upisivao neki smer na ekonomskom , ili nemam pojma vec gde,sigurno bi trebala debela razlika ispita ?

Zavisi od konkretnog slucaja. Npr, koliko vidim, na Ekonomskom moze da upise i neko ko je zavrsio drugi fakultet, ali polaze prijemni,. a prijemni je maltene nekoliko ispita:

Citat:
Kandidati koji su završili četvorogodišnje osnovne akademske studije i stekli 240 ESPB polažu prijemni ispit koji se sastoji od četiri predmeta od kojih su dva obavezna a dva izborna iz korpe izbornih predmeta.

http://master.ekof.bg.ac.rs/ve...r-studije-ekonomskog-fakulteta

..dok oni koji su zavrsili Ekonomski, upisuju direktno.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Da li moze da se upise master na jednom faxu , a da si osn. studije zavrsio na dr.?02.05.2012. u 17:18 - pre 145 meseci
Naravno da se moze.

(...ne znam sta je konkretno moguce i pod kojim uslovima danas, u Srbiji, pricam vise o
onome sto se moglo u moje vreme + o onome sto vidjam da se danas radi konkretno u USA...)

Klasican slucaj su recimo studije MBA (master of business administration) na koje se bez problema
upisuju ljudi sa prakticno bilo kojim tehnickim profilom. Znatno pomaze da poznajes knjigovodstvo
i statistiku (biva mnogo lakse tokom studija), ali na masi mesta te ne testiraju za usko specijalizovane
predmete - cesto traze neki generalni test opste akademske zrelosti tipa GMAT, GRE ili tako nesto.

Za masu ostalih slucajeva, tamo gde postoje slicnosti programa i/ili dodirne povrsine struka, vrlo
se lako rade prelazi.

Cest je slucaj da masinci i elektricari u oblasti automatskog upravljanja/kibernetike/robotike
(sto im je dodirna povrsina uzih profesija) rade post-diplomske ili post-doktorske studije na onom
drugom fakultetu.

Sumarski fakultet, smer bujice (erozije i zastite od istih) - master na rudarsko geoloskom je bio
realna mogucnost. Pejsazna arhitektura (cvece/parkovi, itd) - master na arhitekturi.

Kad su u pitanju umetnicke profesije i drustvene nauke, nista nije redak slucaj da muzicki pedagog
ode na master iz psihologije, sociologije. Dirigent ode na organizacione nauke, kasnije radi na funkcijama
u renomiranoj muzickoj instituciji (opera, pozoriste, filharmonija). Kompozitor/aranzer ode na neki
smer gde se intenzivno radi muzicka tehnologija (University of Miami, Music Engineering Technology,
recimo), uci osnove DSP, decibele, tehnicke stvari.
 
Odgovor na temu

Svejeok
Investigator

Član broj: 274724
Poruke: 117



+27 Profil

icon Re: Da li moze da se upise master na jednom faxu , a da si osn. studije zavrsio na dr.?05.05.2012. u 15:36 - pre 145 meseci
Hvala vam ljudi.Ipak mi smo dve planete , USA & Serbia.Ja zavrsavam informacione tehnologije. Ne znam sta bi bilo najbolje . nesto gde ima ekonomije,menadzmenta...Takav neki bi smer upisao , ali nije bas kao sto mi se cini lako ... Pozdrav i hvala
"Cuidado con lo que buscas, porque podrías encontrarlo..."
 
Odgovor na temu

damson74
BGD

Član broj: 102210
Poruke: 45
*.adsl.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Da li moze da se upise master na jednom faxu , a da si osn. studije zavrsio na dr.?10.06.2012. u 22:56 - pre 144 meseci
U principu imaš već prilagođene mastere konkretno za informacione tehnologije. Na Metropolitan Univerzitetu postoji Fakultet za menadžment u oviru koga imaš master za informacione sisteme gde se radi implementacija ERP sistema konkretno SAP. Dobra stvar je što ljudi iz prakse drže vežbe(Atos) i predavanja su obavezna ali se uklapaju sa poslom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Da li moze da se upise master na jednom faxu , a da si osn. studije zavrsio na dr.?

[ Pregleda: 3573 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.