Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trazen mi je PIN kod za aktivaciju nove Telenor prepaid kartice

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Trazen mi je PIN kod za aktivaciju nove Telenor prepaid kartice

[ Pregleda: 21226 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bonafides
Freelance

Član broj: 273416
Poruke: 190
*.mbb.telenor.rs.



+19 Profil

icon Trazen mi je PIN kod za aktivaciju nove Telenor prepaid kartice19.05.2012. u 11:09 - pre 144 meseci
Danas mi se desilo nesto krajnje neobicno. Kupio sam novu Telenor prepaid karticu, izgleda da je pitanju nova serija brojeva koja pocinje sa 063/122...
Ubacio sam karticu u telefon i odmah mi je zatrazen PIN kod, sa napomenom da su mi ostala jos 3 pokusaja. Rekoh, ukucacu 1111. Kod je prihvacen i telefon se povezao sa mrezom. Bilo mi je jako cudno, jer sam do sad kartice svih operatera aktivirao pukim ubacivanjem kartice u telefon, nije mi bio potreban nikakav kod, kartica bi se sama registrovala na mrezu. Probah da ubacim karticu u modem, kad ono- ponovo mi zatrazise kod. Kod je ponovo bio prihvacen, ali meni to ubacivanje kodova NE TREBA.

Ne znam o cemu se radi. Ja bih najvise voleo da mi ne traze kod. Mogu li to nekako da ukinem? Da nije mozda neka sistemska greska ili je to slucaj sa svim novim karticama? Da li se to jos nekome desilo?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Trazen mi je PIN kod za aktivaciju nove Telenor prepaid kartice19.05.2012. u 13:02 - pre 144 meseci
Meni je uvek prvi put tražen PIN kod kad sam ubacivao novu karticu.
Nakon toga, u telefonu pronađi gde se isključuje ta opcija da ti stalno traži PIN kod, nešto kao SIM Protection i Phone Protection.
 
Odgovor na temu

Bonafides
Freelance

Član broj: 273416
Poruke: 190
*.mbb.telenor.rs.



+19 Profil

icon Re: Trazen mi je PIN kod za aktivaciju nove Telenor prepaid kartice03.08.2012. u 10:30 - pre 141 meseci
Da li je neko jos primetio da je Telenor promenio tip ili na drugi nacin podesio nove kartice iz najnovijih Olimpijskih prepaid pakovanja. Kao sto je vec pisano, novije kartice u onim pakovanjima na kojima su murali su bile takve da ste morali ukucati PIN pre aktiviranja. Te kartice su jos u drugim stvarima bile drugacije, jer nijedna od njih nije htela raditi u praistorijskom Siemensu A35 (za razliku od najnovijih VIP i mt:s prepaid kartica). Medjutim, sa karticama iz Olimpijkog pakovanja prica je drugacija. Do sada sam njih 2 aktivirao (meni i jednom komisiji) i to na razlicitim tipovima telefona. Kao prvo, sada vise nije potreban PIN kod prilikom aktiviranja/ponovnog ubacivanja kartice u telefon. Kao drugo, svaki put kada se kartica ubaci u telefon pre prihvatanja na mrezu pise "Services are not completed". Ne znam o kakvim je servisima rec, ali se nakon tog obavestenja kartica prikaci na mrezu i sve bude ok. I kao trece, ove nove kartice rade u pomenutom Siemensu A35...
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Trazen mi je PIN kod za aktivaciju nove Telenor prepaid kartice

[ Pregleda: 21226 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.