Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telenor bruka.....opet

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor bruka.....opet

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5996 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mister beli
kunsultant
JRI
Beograd

Član broj: 309684
Poruke: 16



+7 Profil

icon Telenor bruka.....opet10.12.2012. u 11:25 - pre 138 meseci
Znam da je o ovome dosta pisano ali ipak mislim da valjda ima i pametnijih ljudi u Telenoru koji prate forume pa bar malo da razmisle o misljenju korisnika o njima.
Elem, nekad davno 2003 ili 2004 uzeo sam u Mobtelu na nekoj promociji duo karticu koja je imala dva broja na sebi, sestocifreni postpajd i sedmocifreni prepajd,lepi brojevi bili,koristio ih dok je istekao ugovor na postpaidu, ostao mi je prepaid registrovan na moje ime do cuvene pojave 062 numeracije.Tad na kiosku kupujem jos ,,lepsi,, prepaid 062 i koristim ga par godina,do pojave paketa MOJA EKIPA pa kupujem to za sebe,zenu i decu da imamo iste brojeve u nizu.Kako je mali zapeo da mu kupim telefon jedan broj iz MOJE EKIPE prebacujem na postpaid.Sve lepo do sada, ALI mesec dana pre isteka ugovora stize mi pismo iz Telenora u kojem me obavestavaju da su moj stari paket prebacili na neki novi koji je malo skuplji ali i bolji,ja nazovem call centar i pitam sto niste menjali kad su uvedeni novi paketi, operater naravno nema pojma da da objasnjenje.Idem u njihovu prodavnicu,ne sporim da su bili ljubazni,ponudili su mi neko objasnjenje i jedan telefon un novo produzavanje ugovora.Lepo smo i to odradili i ja trazim od te cure da aktiviram i stari 062 ako slucajno zatreba prepaid,ona kaze ,,moze,donesite pakovanje ako imate,, i sutradan to odnesem.Posle pola sata trazenja ona nadje moj broj KOJI JE U MEDJUVREMENU POSTAO SREBRNI POSTPAID BROJ! i koji kosta 4000 dinara.Ja lepo objasnim da vec imam pospaid koji sam kod nje pre 1 dan produzio i ona me uputi na [email protected]
Sednem i napisem email u kojima trazim da mi se odobri reaktivacija 062 prepaid broja koji je kupljen na kiosku i registrovan je na moje ime i posle par dana dobijam odgovor da je broj postao srebrni ,,zbog 4 ista broja u nizu,, ,da Telenor ima pravo da dodeli taj broj kome zeli pod uslovima koje odredi....itd.Ja im vracam mail u kome ih pitam da li su svi brojevi koji imaju 4 iste cifre u nizu ,,srebrni,, npr. 062 8422227, 0631455557,069 3511114 (slucajno sam upisao ove brojeve,ne znam ciji su) i dobijam odgovor tipa ,,postovani korisnice,u proslom mail smo pokusali da vam sve objasnimo,nadamo se da cete i dalje ostati nas korisnik,,......jad,beda,bruka i sramota kad tako tretiraju korisnike.Jedino sto mi pada na pamet je da uzmem taj broj za 4000 dinara i da ga prebacim kod mts -a da vise nikad ,,Telenor ne raspolaze svojim brojem,, (VIP se ne racuna jer nema signala uopste).
Izvinjavam se na duzem postu ali se nadam da ce bar neko sa malo sluha iz Telenora ovo da procita.
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: Telenor bruka.....opet10.12.2012. u 12:12 - pre 138 meseci
Ne razumem. Imao si broj, pustio si da istekne, izgubio si broj, sad više nije tvoj. Broj je otišao u pool sa "srebrnom" numeracijom i sada košta 4000 kao postpaid.

Da li bi Telenor mogao da ti izađe u susret i džabe te počasti tim brojem? Sigurno bi mogao i bilo bi lepo s njihove strane. Da li to moraju da urade? Ne. Da li je bruka ako to ne urade? Nije.
 
Odgovor na temu

mister beli
kunsultant
JRI
Beograd

Član broj: 309684
Poruke: 16



+7 Profil

icon Re: Telenor bruka.....opet10.12.2012. u 15:01 - pre 138 meseci
Nikako dzabe,vec po redovnoj ceni za reaktivaciju i zamenu kartice sto sam im i naznacio u mailu......mada i u njihovom odgovoru doslovno pise ,,Hvala na poverenju koje ste nam ukazali i nadamo se da je to potvrda kvaliteta usluga koje pruzamo. Posto ste nas lojalan korisnik Vase zadovoljstvo nam je na prvom mestu. Nas tim je sagledao sve mogucnosti realizacije Vaseg zahteva.Svi prepaid brojevi nakon odredjenog perioda ne dopunjavanja broja se diskonektuje. Nakon diskonekcije postoji rok od 60 dana za reaktivaciju broja. Posto je broj 062/****** diskonektovan pre par godina broj je pusten u slobodnu prodaju,, .......pa mi je bilo logicno da proverim da li je 27.11.2012 slobodan sto i jeste i da li je Telenor kupovinom preuzeo prava i obaveze Astre Simit od koje sam ja kupio karticu i da li im termin ,,slobodna prodaja,, znaci ceh od 4000 dinara?
Uzgred na pakovanju kartice stoji ,,Ukoliko ne dopunite Vas racun u predvidjenom roku,gubite pravo na koriscenje korisnickog broja u sistemu (broj se deaktivira).Svaki korisnicki broj je u vlasnistvu kompanije Astra Simit koja ima pravo da nakon 180 dana od deaktivacije,Vas bivsi korisnicki broj ponovo aktivira u sistemu i ustupi na koriscenje novom korisniku POD ISTIM USLOVIMA.,,
Eto posla za pravnike........
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

misaj
Milos Jankovic
Nis

Član broj: 53579
Poruke: 254
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 9946166


+44 Profil

icon Re: Telenor bruka.....opet10.12.2012. u 20:10 - pre 138 meseci
Ja mislim da je broj sasvim regularno IZGUBLJEN. Nije u predviđenom roku reaktiviran. Čak je prošlo i nekoliko godina! Jedina je razlika što MTS ne dodeljuje ponovo neaktivne brojeve dok Telenor to radi (stvar poslovne politike)...Moglu su da omoguće raktivaciju ukoliko je broj slobodan. Ali po njihovim merilima očigledno nije slobodan prebacili su ga među one skupe...Možda nije lepo ali je regularno.
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: Telenor bruka.....opet10.12.2012. u 20:54 - pre 138 meseci
Upravo tako.
 
Odgovor na temu

mister beli
kunsultant
JRI
Beograd

Član broj: 309684
Poruke: 16



+7 Profil

icon Re: Telenor bruka.....opet11.12.2012. u 00:05 - pre 138 meseci
Ne sporim ja da je to poslovna politika Telenora i da je sa njihove strane sve sto rade regularno ali tako se ponasati prema korisniku koji je bezmalo 10 godina na postpejdu??
Zar ne sedi tamo neki pametan koji to cita i ima mogucnost da odlucuje??Bruka za tako ozbiljnu firmu.....
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Telenor bruka.....opet11.12.2012. u 08:35 - pre 138 meseci
Citat:
mister beli:
Nas tim je sagledao sve mogucnosti realizacije Vaseg zahteva.Svi prepaid brojevi nakon odredjenog perioda ne dopunjavanja broja se diskonektuje. Nakon diskonekcije postoji rok od 60 dana za reaktivaciju broja. Posto je broj 062/****** diskonektovan pre par godina broj je pusten u slobodnu prodaju,, .......pa mi je bilo logicno da proverim da li je 27.11.2012 slobodan sto i jeste i da li je Telenor kupovinom preuzeo prava i obaveze Astre Simit od koje sam ja kupio karticu i da li im termin ,,slobodna prodaja,, znaci ceh od 4000 dinara?
Uzgred na pakovanju kartice stoji ,,Ukoliko ne dopunite Vas racun u predvidjenom roku,gubite pravo na koriscenje korisnickog broja u sistemu (broj se deaktivira).Svaki korisnicki broj je u vlasnistvu kompanije Astra Simit koja ima pravo da nakon 180 dana od deaktivacije,Vas bivsi korisnicki broj ponovo aktivira u sistemu i ustupi na koriscenje novom korisniku POD ISTIM USLOVIMA.,,
Eto posla za pravnike........

Malo si mi nejasan, ali da probamo.

Razumeo sam da je Telenor kupio Astra Simit i samim tim postao njihov pravni sledbenik. To znači da po ugovoru Telenor ima pravo nakon 180 dana od deaktivacije da radi sa tim brojem šta im je volja pa i da ga prodaje za 100.000 din. ako može! Takođe sam razumeo da ti je broj diskonektovan još pre par godina što je mnogo duže od 180 dana. Ako sam ja sve dobro razumeo šta si napisao to znači da je Telenor u svemu postupio u skladu sa ugovorom. Tvoja ljutnja se onda svodi jedino na to što će neko dobiti broj koji si ti imao pre par godina. Po meni možeš da se ljutiš jedino na sebe i sopstveni nemar. Ja sam tako izgubio dva 062 broja koja sam kupio majci koja se i ne seti da produži važenje kartice.
 
Odgovor na temu

mister beli
kunsultant
JRI
Beograd

Član broj: 309684
Poruke: 16



+7 Profil

icon Re: Telenor bruka.....opet11.12.2012. u 13:35 - pre 138 meseci
Vas bivsi korisnicki broj ponovo aktivira u sistemu i ustupi na koriscenje novom korisniku POD ISTIM USLOVIMA
 
Odgovor na temu

avala100

Član broj: 148763
Poruke: 383
212.178.240.*



+32 Profil

icon Re: Telenor bruka.....opet11.12.2012. u 15:47 - pre 138 meseci
^Super bi bilo da nam objasnite sta biste vi voleli da znaci "POD ISTIM USLOVIMA", posto vam se ta sintagma tako jako dopada...
Mislim, sta vam ona tacno daje za pravo, a zli Operater vam isto uskracuje?
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Telenor bruka.....opet11.12.2012. u 16:05 - pre 138 meseci
Citat:
mister beli:
Vas bivsi korisnicki broj ponovo aktivira u sistemu i ustupi na koriscenje novom korisniku POD ISTIM USLOVIMA

Aha, razumem, stavili te u isti položaj sa bilo kim. Ok, oni se nisu pravno ogrešili, možda moralno. Pa dobro, može i tako da se razume, ali kako je prošlo mnogo vremena, čak više od dve godine razumno je pomisliti da tebi taj broj i nije potreban i da može da se stavi u redovnu prodaju. Ipak ovde možeš da se ljutiš jedino na samog sebe!
 
Odgovor na temu

Ser.Joza
Beograd

Član broj: 304695
Poruke: 12
*.180.244.56.targo.rs.



+9 Profil

icon Re: Telenor bruka.....opet11.12.2012. u 16:09 - pre 138 meseci
Citat:
mister beli: Vas bivsi korisnicki broj ponovo aktivira u sistemu i ustupi na koriscenje novom korisniku POD ISTIM USLOVIMA

Da su tako uradili, neko bi vec pre tebe odabrao taj broj, i onda ne bi bio srebrni, tako da se ti onda ne bi nervirao i ocekivao moral gde morala nema.

 
Odgovor na temu

mister beli
kunsultant
JRI
Beograd

Član broj: 309684
Poruke: 16



+7 Profil

icon Re: Telenor bruka.....opet11.12.2012. u 16:44 - pre 138 meseci
Ne ljutim se ja na Telenor, njihova je to poslovna politika, ja sam njihov korisnik vise od 10 godina, ukazujem na neke poteze koje im kaljaju ugled u ocima korisnika.U Austriji vas posle nekog vremena provedenog na postpejdu ljubazno pozovu i daju neki jeftini telefon sa pripejd karticom zbog ,,vernosti,, npr....
 
Odgovor na temu

mister beli
kunsultant
JRI
Beograd

Član broj: 309684
Poruke: 16



+7 Profil

icon Re: Telenor bruka.....opet11.12.2012. u 16:49 - pre 138 meseci
Avala100 - procitaj celu poruku kao Ser.Joza a ne samo sintagmu na kraju
 
Odgovor na temu

mister beli
kunsultant
JRI
Beograd

Član broj: 309684
Poruke: 16



+7 Profil

icon Re: Telenor bruka.....opet11.12.2012. u 16:58 - pre 138 meseci
Citat:
Ser.Joza:
Citat:
mister beli: Vas bivsi korisnicki broj ponovo aktivira u sistemu i ustupi na koriscenje novom korisniku POD ISTIM USLOVIMA

Da su tako uradili, neko bi vec pre tebe odabrao taj broj, i onda ne bi bio srebrni, tako da se ti onda ne bi nervirao i ocekivao moral gde morala nema.




Moral kod nasih operatera????Budimo ozbiljni.......
 
Odgovor na temu

nervous83
Student
Beograd

Član broj: 163156
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Telenor bruka.....opet23.12.2012. u 16:23 - pre 137 meseci
Citat:
mister beli:
Vas bivsi korisnicki broj ponovo aktivira u sistemu i ustupi na koriscenje novom korisniku POD ISTIM USLOVIMA


Ono što si ti citirao je odlomak iz opštih uslova, koji mogu da se menjaju, i postoji mehanizam kako se korisnik obaveštava da je došlo do promene. Od tada, kada si ti kupio pripejd paket, pa do danas je prošlo mngoo mnogo godina, promenilo se mnogo toga i na tržištu, i u ponudi usluga i sl, tako da je bilo logično da se i opšti uslovi promene. Pogledaj na sajtu opšte uslove koji sada važe, mislim da ovo što si ti naveo više ne važi, tj. postalo je nevažeć stupanjem na snagu novijih opštih uslova.

Sa druge strane, meni lično lepi brojevi ne predstavljaju skoro ništa, broj koji koristim ima neku levu numeraciju, tako da i sa te strane ne mogu da razumem zašto trošiš toliko vremena i energije da dobiješ baš taj broj nazad, posle toliko godina, i baš mimo ponude koju ti daju... Pogotovo u vremenu kada svi koriste imenike u telefonima
 
Odgovor na temu

mister beli
kunsultant
JRI
Beograd

Član broj: 309684
Poruke: 16



+7 Profil

icon Re: Telenor bruka.....opet26.12.2012. u 03:02 - pre 137 meseci
Ne trosim nista sem malo vremena za pisanje par mailova Telenoru,poslao sam zahtev posto je broj i sada slobodan,odbijen sam i tu je tacka.Tema je samo za skretanje paznje na ,,moralno,, i poslovno ponasanje operatera prema korisnicima, i tu mislim na sve, ne samo na Telenor.
 
Odgovor na temu

GoJaSoft
he he he
he he he

Član broj: 310487
Poruke: 1
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: Telenor bruka.....opet31.12.2012. u 09:42 - pre 137 meseci
Posebno je interesantno to Telenorovo davanje već korišćenih brojeva novim korisnica. Imao sam u prvih nekoliko meseci brojne pozive u kojima ljudi traže Miloša. Ne moram reći da je Miloš imao čitavu bulumentu prijatelja i "prijatelja". Čak su me zvali i iz Miloševe banke, jer on očito ne plaća uredno neke svoje obaveze. Bankar je, trudeći se da ljubaznošću sakrije skepticizam, nikako nije mogao ubediti da ja nisam Miloš i da ne pokušavam da se lažima sakrijem od svojih obaveza. I dan danas, doduše ređe, a prošlo je više od godinu dana, traže Miloša...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telenor bruka.....opet31.12.2012. u 10:42 - pre 137 meseci
To je idiotska ideja, trebalo je da ih ne dele dok god imaju slobodne brojeve. Meni se takođe dešavalo (sada ređe) da traže nekog ... hm, sad ne mogu da se setim prezimena ali po izgovoru većine koji su zvali mi liči da je negde iz Šumadije. Poneko prihvati da je broj promenjen, neko misli da ga izbegava a možda i ovde postoje neka dugovanja. Kako god, desi se da neko ko ga nije skoro zvao pokuša da ga dobije a u imeniku i dalje ima taj broj pa i dalje očekujem pozive. Više se ne pravdam nego prema raspoloženju odgovorim, nekada da sam ljut, nekada da me nervira, nekada da nemam vremena za razgovor ... a on neka objasni onima koje nije obavestio o promeni zašto to nije uradio. ;)
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Telenor bruka.....opet31.12.2012. u 19:29 - pre 137 meseci
Citat:
Posebno je interesantno to Telenorovo davanje već korišćenih brojeva novim korisnicima.


Mene su godinama zvali ljudi i oslovljavali me sa "dobar dan doktore". Stizale su mi sms čestitke za NG, i tako dalje... Naime, na tom broju je bio neki hirurg. I to je trajalo i trajalo.
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
212.178.240.*



+105 Profil

icon Re: Telenor bruka.....opet31.12.2012. u 19:49 - pre 137 meseci
Eeeee, da ti je stigao i po koji viski ili koverat.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor bruka.....opet

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5996 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.