Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da prekopiram poruke iz thuderbirda zbog reinstalacije?

[es] :: E-mail :: Kako da prekopiram poruke iz thuderbirda zbog reinstalacije?

[ Pregleda: 2285 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bolepks
Nis

Član broj: 233371
Poruke: 426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Kako da prekopiram poruke iz thuderbirda zbog reinstalacije?03.06.2013. u 23:02 - pre 131 meseci
Kako da prekopiram poruke iz thuderbirda zbog reinstalacije? I kako da podesim da je u autostartu i da mi javlja kada je stigla pošta nešto slično incredimail?
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Kako da prekopiram poruke iz thuderbirda zbog reinstalacije?04.06.2013. u 00:12 - pre 131 meseci
Zaboravio sam tacnu strukturu foldera kod Win XP-a, ali pod "Documents and Settings", gde se nalaze korisnicki folderi, treba da udjes u skrivni folder koji se zove mislim "Application Data". Dalje pod njim ces naci "Thunderbird" folder sa podfolderom "Profiles". Imas verovatno jedan folder koji se zove nesto sifrovano .default. Njegov sadrzaj sacuvaj i kad budes reinstalirao sve, na isto mesto vrati sadrzaj. S tim, da ces morati po instalaciji Thunderbirda prvo da pokrenes aplikaciju da bi se pojavio .default folder. Nema veze sto ce u njemu biti nesto, samo stari sadrzaj suni nazad i to ti je to.
U njemu su i poruke i sva setovanja.
Ovo je putanja za Windows 7:
"C:\Users\Korisnik\AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles"
Ne secam se da li na XP-u postoji "Roaming" folder.
Realno...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da prekopiram poruke iz thuderbirda zbog reinstalacije?04.06.2013. u 00:50 - pre 131 meseci
Na virtuelnom XP-u je c:\Documents and Settings\username\Application Data\Thunderbird\Profiles\ pa nema razloga da nije i na stvarnom. :) Ja inače volim da sačuvam i taj originalni pa stari profil kopiram pored i samo promenim ime u profiles.ini i ako mi kasnije bude potrebno da vratim stari ili da ubacim još neki, sve je tu. Ovo pomaže i u varijanti windows-linux pa istu bazu tako prebacujem na svaki OS koji instaliram.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Kako da prekopiram poruke iz thuderbirda zbog reinstalacije?04.06.2013. u 07:26 - pre 131 meseci
Ste vi ljudi čuli za IMAP? :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Kako da prekopiram poruke iz thuderbirda zbog reinstalacije?04.06.2013. u 10:00 - pre 131 meseci
potrayi na neu program ya bekap Thuderbird baye. Uradis bekap, pa kad preinstlairas vratis bekap i to je to.

Moze i rucno ali moras da menjas konfiguraciju u XML datotekama.
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Kako da prekopiram poruke iz thuderbirda zbog reinstalacije?04.06.2013. u 12:59 - pre 131 meseci
Ne moras nista da menjas, ako uradis onako kako sam napisao. Jedino profile.ini, ako je po metodi koju je predlozio @calexx.

@bachi
Nisu svi mail serveri velikodusni sa prostorom. A drugo neko mozda hoce da ima i svoju kopiju.
Ja Gmail nalogu pristupam Thunderbirdom preko POP3, mobilnim preko IMAP-a, a svejedno sve poruke ostaju i na Gmail serveru.
S druge strane kod domacih provajdera se koristi POP3 only, koliko sam primetio.
Realno...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da prekopiram poruke iz thuderbirda zbog reinstalacije?04.06.2013. u 14:26 - pre 131 meseci
Koristi se negde i IMAP ali se slažem sa ostalim detaljima. Navikao sam iz dialup vremena da pokupim poruke i posle ih čitam pa mi je komplikacija sa IMAP varijantom bespotrebna a i mnogi provajdera imaju limit pa i ne može da se čuva mnogo poruka. Naravno, postoje i oni koji pročitaju mail pa ga obrišu ... za njih je web mail.

Postoje razni programi za backup/restore mejlova, podešavanja i još koječega ali ovaj način apsolutno sva podešavanja prebaci na drugu instalaciju. Važi i za Firefox. Ko hoće da razdvaja, može i pojedinačno.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Kako da prekopiram poruke iz thuderbirda zbog reinstalacije?

[ Pregleda: 2285 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.