Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fedex - iskustva sa slanjem u Srbiju

[es] :: E-Kupovina :: Fedex - iskustva sa slanjem u Srbiju

[ Pregleda: 9354 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Fedex - iskustva sa slanjem u Srbiju07.11.2014. u 05:28 - pre 114 meseci
Pozdrav,

Planiram da narucim jedan proizvod vrednosti od ~400$, uz njega ide besplatno slanje Fedex Priority, pa me interesuje da li je isplativo koristiti Fedex uopste?

Ne plasi me placanje carine i PDV-a, vec nekih drugih stvari, poput spedicije (ne znam koja je cena na fedexu, nemaju domaci sajt koliko sam video), a s obzirom da uredjaj koristi i radio frekvenciju 2.4GHz, plasim se i da mi ne traze dozvolu od RATEL-a za uvoz, to je jos 7000RSD samo za uzeti dokumentacije u razmatranje. Sve je to manje verovatno ako ide normalnim putevima, tj obicnom postom.

Interesuje me kakva su vam iskustva sa Fedexom, posto vidim da je malo ko narucivao pakete preko njih? Rokovi, cene, papirologija, sta traze od dokumenata, itd.

Hvala
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Fedex - iskustva sa slanjem u Srbiju07.11.2014. u 07:14 - pre 114 meseci
Spediciju moze da ti uradi bilo ko, mozes da angazujes privatnu firmu koja se bavi spedicijom. Racunaj da nece biti manje od 50e.

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Fedex - iskustva sa slanjem u Srbiju07.11.2014. u 17:04 - pre 114 meseci
Pa kapiram da su slicne cene kod svih. Ali dobro, videcemo. Nego interesuje me, da li su preko njih rigorozniji za razlicite dozvole i ostalo pri uvozu, npr. to sto se tice RATELa, ili je isto sve kao i kod regularne poste? Razumete vec, ako je cena proizvoda 400$, na to kad dodamo 50eur spedicije, 60ak eur RATELu, carinu, porez, ja prakticno placam jos 400$ da to uvezem. Kapiram da mi se vise isplati da odem do Madjarske i kupim to, uz to izblejim tamo 5 dana.

I ako se zadesi ta frka sa RATELom, da li mi spediter zavrsava i to, tj njima platim a oni zavrse posao, ili ja moram da se cimam oko toga?
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Sc0rp10
Virtual

Član broj: 150826
Poruke: 327



+16 Profil

icon Re: Fedex - iskustva sa slanjem u Srbiju13.11.2014. u 17:27 - pre 114 meseci
Ja kupio laptop na Amazonu, cena 1400$ poslat preko Fedexa. Njihov partner u Srbiji ili oni sami ovde se zovu flying cargo yu. Kad je stigao u Srbiju, slagao sam da je refurbished, tako da su ga racunali oko 650$. Kada mi je kurir doneo paket, carina, pdv i njihova spedicija su kostali oko 20k din.
Divide et impera.

Android power!
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Fedex - iskustva sa slanjem u Srbiju14.11.2014. u 02:28 - pre 114 meseci
To je OK, ja se nadam da ce za ovih 400$ da me izadje slicno oko 20k RSD, nazalost vidim da je USD nenormalno skocio u poslednje vreme u odnosu na dinar, skoro do stotke da je dogurao.
Je l' to skoro bilo ili pre duzeg perioda? Fedex express dostava bila ili neka standardna (mozda sam postavio glupo pitanje ali sam procitao da imaju 2 tipa dostave), i ako mozes da mi kazes vreme cekanja? I poslednje pitanje, da li je spedicija jedina stvar pored redovnih carine i pdva koje trebaju da im se plate, posto sam naleteo negde i na to da oni naplacuju i neku "lezerinu"?
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Fedex - iskustva sa slanjem u Srbiju14.11.2014. u 15:54 - pre 114 meseci
$ je ojacao u odnosu na Euro , nema to neke posebne veze sa dinarom, jer mi pratimo manje vise svetski odnos Euro - Dolar, sa dan , dva zakasnjenja.

Jacanje dolara traje jedno par meseci .

Ko zna koju si ti vrstu usluge odabrao, ili je prodavac odabrao za tebe, najbolje da njega pitas.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Fedex - iskustva sa slanjem u Srbiju15.11.2014. u 12:09 - pre 114 meseci
Pa primetio sam to jacanje i ranije al' nije bilo toliko izrazeno, mada nisam bio aktivan u porucivanju neki period :)

Jok jok, Fedex Priority (Express) sam izabrao, poruceno je sve, treking radi, Fedex juce preuzeo posiljku, preostalo vreme do dostave cca 5 dana iz HK, bas mi se svidja njihov treking. Javljam svoje iskustvo kada se sve ovo zavrsi, verovatno ce uhvatiti i sledeci vikend :(
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Fedex - iskustva sa slanjem u Srbiju19.11.2014. u 16:03 - pre 113 meseci
Da li EMS ima neki prioritet na carini ili ide sa svim ostalim paketima?
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Fedex - iskustva sa slanjem u Srbiju19.11.2014. u 16:30 - pre 113 meseci
Tesko pitanje, jer je za odgovor potrebno neko vrlo sveze iskustvo.

Ranije je islo sa svim ostalim paketima, a kako je sve bilo gotovo za par dana oko carine , nije bilo previse vazno.

Sada ne znam kako je , ali ne bi me zacudilo da i dalje ide sve zajedno, jer EMS je posta sa brzim stizanjem prioritetom u putovanju , niko ne pominje u odredbama , brze carinjenje . Posebno jer je EMS takodje u medjunarodnom saobracaju posta bez garantovanog roka dospeca na krajnju adresu.

Cak i kod DHL-a carinjenje moze da se otegne na 7 dana na primer . To nije nista cudno.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Fedex - iskustva sa slanjem u Srbiju19.11.2014. u 19:01 - pre 113 meseci
Nista, ako se ne javi neko sa informacijama od skoro, saznacemo nadam se uskoro :)
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Fedex - iskustva sa slanjem u Srbiju20.11.2014. u 13:05 - pre 113 meseci
Mali update: spedicija kod Fedexa je 6600RSD. Ocekivao sam oko 5k.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: Fedex - iskustva sa slanjem u Srbiju20.11.2014. u 21:13 - pre 113 meseci
Citat:
ademare
Cak i kod DHL-a carinjenje moze da se otegne na 7 dana na primer . To nije nista cudno.


Ne da može, nego se skoro uvek otegne. Ono što ne ide na carinu, biva isporučeno vrlo brzo. Ali ako ide na carinu, to sve traje i traje. Primera radi, paket stigne u Beograd u utorak ujutru i biva prosleđen u njihov centar u Novim Banovcima. Dobijaš poziv ili SMS tek posle nekoliko sati, obično blizu kraja radnog vremena njihovog carinskog odeljenja, koje je do 16.00. Uspeš da se čuješ s njihovom radnicom u utorak, a možda i tek u sredu (jer nije uvek u kancelariji), ona ti pošalje formulare na mejl da popuni. Ti popuniš i vratiš joj, a ona to upućuje na dalji postupak i sutradan (sreda, ako imaš sreće, četvrtak ako nemaš) te obaveštava da će te to sve koštati toliko i toliko. Ti joj onda kažeš da pristaješ da platiš i to se onda sve stvarno i ocarini, što opet traje, recimo do petka, pa ti pošalju uplatnice. Ti uplatiš, pa dok uplata legne i oni je registruju, prođe i taj petak, a onda dolazi vikend. Znači, u najboljem slučaju paket možeš dobiti u ponedeljak, a možda bude i u utorak (jer paket treba da stigne iz Novih Banovaca u njihov centar u Beogradu, pa tek onda ga preuzima kurir). Vrlo sporo i neefikasno.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Fedex - iskustva sa slanjem u Srbiju20.11.2014. u 22:58 - pre 113 meseci
Tako je sa DHL-om... sa Fedexom je drugacije. Bice epilog kad se ovo sve zavrsi, nema poente da bilo sta pricam sad dok je u toku. Uz to, u Banovce salje samo DHL jer je njihova carina tamo, Fedex ne koristi tu carinu.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Fedex - iskustva sa slanjem u Srbiju

[ Pregleda: 9354 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.