Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Legalan zivot u USA

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Legalan zivot u USA

[ Pregleda: 5694 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VeljkoBre

Član broj: 327244
Poruke: 59
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Legalan zivot u USA13.01.2015. u 21:21 - pre 112 meseci
Pozdrav svima,imam 17 godina i idem u srednju skolu,kakogod hteo bi da se raspitam da li je moguce kad napunim 19-20 godina da odem za USA i da zivim tamo LEGALNO? Koliko kosta karta za Usa iz Srbije? Inace znam engleski jezik perfektno i bez problema tako da mi to ne predstavlja problem,svi predlozi su dobrodosli jos uvek sam mlad i ne razumem sve bas dobro :)
 
Odgovor na temu

BasharTeg
-,-
BW, Nemačka

Član broj: 301497
Poruke: 23
*.psi.ch.



+9 Profil

icon Re: Legalan zivot u USA27.03.2015. u 15:52 - pre 109 meseci

Možeš da odeš tako što ćeš upisati studije tamo, samo su problem finansije - studiarnje tmao ume poprilično da košta, tj. nije (skoro) besplatno kao u većini evropskih zemalja. Posle toga možeš da se boriš da nekako dobiješ stalnu boravišnu dozvolu, vidi ispod.

Možeš da odeš tako što završiš minimum srednju školu, i igraš Greencard lutriju. Ako te izvuku, imaš šansu da dobiješ boravišnu i samim tim radnu dozvolu za USA. Ako igraš, igraj isključivo preko oficijelnog sajta američke vlade za Greencard lutriju. Svi ostali hoće samo da ti uzmu pare za popunjavanje obrasca koji i sam možeš da popuniš za 10 minuta. Ili samo da ti uzmu pare i ništa ne popune :P

Možeš da oženiš američku državljanku (ili državljanina, već prema ukusu) i na osnovu braka dobiješ boravišnu/radnu dozvolu.

Možeš da završiš tehnički ili medicinski fakultet u Srbiji, i da onda odeš preko H1B vize, pa da se onda boriš da ostaneš trajno (nije lako).

To je uglavnom to.
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Legalan zivot u USA27.03.2015. u 21:33 - pre 109 meseci
Covek je pisao pre 73 dana cisto sumnjam da jos uvek prati temu... :)
Ali evo sve opisano ako nekom zatreba vezano za Greencard lutriju...
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Legalan zivot u USA29.03.2015. u 13:44 - pre 109 meseci
Ne bih se ja oslanjao na greencard jer je ipak to LUTRIJA. Po broju ljudi koji dobiju postoje okej sanse da vas izvuku, nije nemoguce ali nije ni toliko verovatno tako da je glupo raucnati na to. Upisi neki faks, posle se prijavi na work and travel i baci se na to da izboris svoj legalan boravak, ima fora da produzis vizu na jos neko vreme... uglavnom ima advokata koji mogu da pomognu. Nije idealna viza ali to ti je najbrzi i najlaksi nacin da udjes u USA, mnogi koje znam su tako otisli i ostali pa se snasli ili se snalaze. Nece niko da te dira i malo je verovatno da ti se desi nesto lose. Mozes i da razmisljas o studijama ali to je problem posto traze da pokazes recimo 20 000 dolara za godisnji zivot i studije tamo mada nije nemoguce ako imas nekoga ko moze da ti pomogne fiktivno finansijski ali ti je potreban novac da platis skolarinu i odes tamo.
 
Odgovor na temu

ivan4433

Član broj: 335358
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Legalan zivot u USA15.11.2016. u 01:25 - pre 89 meseci
Citat:
BasharTeg:

Možeš da odeš tako što ćeš upisati studije tamo, samo su problem finansije - studiarnje tmao ume poprilično da košta, tj. nije (skoro) besplatno kao u većini evropskih zemalja. Posle toga možeš da se boriš da nekako dobiješ stalnu boravišnu dozvolu, vidi ispod.

Možeš da odeš tako što završiš minimum srednju školu, i igraš Greencard lutriju. Ako te izvuku, imaš šansu da dobiješ boravišnu i samim tim radnu dozvolu za USA. Ako igraš, igraj isključivo preko oficijelnog sajta američke vlade za Greencard lutriju. Svi ostali hoće samo da ti uzmu pare za popunjavanje obrasca koji i sam možeš da popuniš za 10 minuta. Ili samo da ti uzmu pare i ništa ne popune :P

Možeš da oženiš američku državljanku (ili državljanina, već prema ukusu) i na osnovu braka dobiješ boravišnu/radnu dozvolu.

Možeš da završiš tehnički ili medicinski fakultet u Srbiji, i da onda odeš preko H1B vize, pa da se onda boriš da ostaneš trajno (nije lako).

To je uglavnom to.


Upravo tako, kao sto je Carls rekao, teze je biti Amerikanac u Srbiji nego Amerikanac u Americi, a o tome se radi. Srbi bi voleli da budu Amerikanci u Americi, i da dobiju azil i sve svoje snove i problemi su resili. Videla zaba kako se konj potkiva, pa i ona digla nogu!

I da se razumemo nemam ja nista protiv nekog ko zeli da tamo zivi, ali ako je razlog toga samo novac, onda ta osoba ima tezak problem sa samim sobom!
Ne znam da li je neko razmisljao u slucaju da se ne daj boze nesto tamo desi, tipa da polomis nogu, ili sta znam, kako ces i od cega ziveti naredna 2-3 meseca?
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Legalan zivot u USA15.11.2016. u 21:55 - pre 89 meseci
Citat:
ivan4433
Ne znam da li je neko razmisljao u slucaju da se ne daj boze nesto tamo desi, tipa da polomis nogu, ili sta znam, kako ces i od cega ziveti naredna 2-3 meseca?



Nema potrebe da zivi? Vidis kako hirurzi resavaju to u ,majcici Srbiji - tacnije opsta bolnica Loznica, nista se ne brini, zivis u zemlji gde je sve divno, i ako ti dete direktno ne premine kod lokalnog sarlatana i pitanju je nesto ozbiljnije, mozes SMS kampanju da pokrenes da ga spasis..


http://rs.n1info.com/a200392/V...-preminuo-posle-loma-ruke.html
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Legalan zivot u USA

[ Pregleda: 5694 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.