Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravno pitanje u vezi domena

[es] :: Hosting :: Domeni :: Pravno pitanje u vezi domena

[ Pregleda: 2537 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlado85
Stanisic Vladimir
Pale - BiH

Član broj: 113160
Poruke: 162
*.stat.customer.blic.net.

Sajt: www.rsplaneta.com


Profil

icon Pravno pitanje u vezi domena07.10.2015. u 08:42 - pre 103 meseci
Pozdrav,

dobio sam e-mail od jedne strane firme i njihovog advokata koji me upozoravaju da sam vlasnik domena i web stranice koja je slična njuhovoj, samo što moja ima dopisano centar. To navodno dovodi u zabludu njihove korisnike.

Moje mišljenje je da je to samo pritisak i da ne postoji nikakav pravni osnov da sudski gone mene ili mog klijenta čija je u stvari domena i web stranica. Ime njihove firme nije nikakav zaštićen brend, već obična fraza koja se koristi u nauci.

Da li neko ima više iskustva sa pravnim aspektom svega toga i da li postoji negdje neki link?


Evo i maila:

"Our client is an XXX (see xxx.com) with numerous trademark rights worldwide. There is a high risk of confusion between “xxx” and “xxxcentar.com”. Consumers may wrongly believe that services in the field of language teaching offered under this domain are somehow related to our client’s services or that it is a further website of our client’s.

As there are language training courses offered on your website, our client will not accept such use of inlinguacentar.com. Therefore, please delete this website immediately. We also ask you not to renew the domain after its expiration.

We ask you to confirm the deletion/nonrenewal of the domain within the next two weeks. Otherwise, our client reserves all its legal rights to commence infringement and invalidity actions without further notice.

We look forward to receiving your confirmation."


Ja sam Vladimir web designer, designer, photographer, reporter, social network manager iz Republike Srpske. Pogledajte dio mog portfolia: http://www.rsplaneta.com/
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Pravno pitanje u vezi domena07.10.2015. u 09:25 - pre 103 meseci
Citat:
Moje mišljenje je da je to samo pritisak i da ne postoji nikakav pravni osnov da sudski gone mene ili mog klijenta čija je u stvari domena i web stranica. Ime njihove firme nije nikakav zaštićen brend, već obična fraza koja se koristi u nauci.


Ukoliko su registrovali i zaštitili žig (trademark) pre nego što si ti registrovao taj domen postoji osnov. Pročitaj ovu temu Sta je potrebno za registraciju domena
 
Odgovor na temu

vlado85
Stanisic Vladimir
Pale - BiH

Član broj: 113160
Poruke: 162
*.stat.customer.blic.net.

Sajt: www.rsplaneta.com


Profil

icon Re: Pravno pitanje u vezi domena07.10.2015. u 09:56 - pre 103 meseci
Dobro, provjerio sam i Inlingua ima ono malo r iznad, što vjerovatno znači da je registrovan trademark. Oni koriste domenu inlingua.com, a mi koristimo domenu inlinguacentar.com. To ne bi trebalo da znači da više niko na internetu ne smije koristiti inlingua u nazivu domena? Recimo inlinguabeograd.com ne bi smjeli registrovati ili inlinguaobrazovanje.com....
Ja sam Vladimir web designer, designer, photographer, reporter, social network manager iz Republike Srpske. Pogledajte dio mog portfolia: http://www.rsplaneta.com/
 
Odgovor na temu

vlado85
Stanisic Vladimir
Pale - BiH

Član broj: 113160
Poruke: 162
*.stat.customer.blic.net.

Sajt: www.rsplaneta.com


Profil

icon Re: Pravno pitanje u vezi domena07.10.2015. u 10:23 - pre 103 meseci
Pozdrav,

evo našao sam ovdje sličnu temu:

http://www.elitesecurity.org/t247327-Yahoonesto-com-da-li-sme
Ja sam Vladimir web designer, designer, photographer, reporter, social network manager iz Republike Srpske. Pogledajte dio mog portfolia: http://www.rsplaneta.com/
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Pravno pitanje u vezi domena07.10.2015. u 10:49 - pre 103 meseci
Nažalost onda ces morati promeniti domen, jer sem sto si iskoristio ime njihove firme u svom domenu, radite slican ili isti posao.

[Ovu poruku je menjao iculibrk dana 07.10.2015. u 23:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: Pravno pitanje u vezi domena

[ Pregleda: 2537 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.