Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Static IP u nemackoj

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: Static IP u nemackoj

[ Pregleda: 3918 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Static IP u nemackoj22.09.2016. u 10:58 - pre 91 meseci
Jel neko uspeo da isposluje kod nekog provajdera Static IP na rezidencijalnom internetu?

Ja pravo da vam kazem, nekako sam se razocarao telekomunikacionom ponudom u Nemackoj. Ocekivao sam vise od 1st world konoledge-based zemlje kao sto je Nemacka. Cela prica se svodi bukvalno na pricu koju je PTT valjao u Srbiji 90-ih, podela na rezidencijalne i poslovne korisnike (jer su valjda paketi na internetu drugaciji) gde rezidencijalni imaju samo osnovne usluge a poslovni imaju gomilu bespotrebnih usluga ali ih zato deru disproporcionalno za internet, i to bas monstruozno, tipa 130e mesecno za 2Mbps flat link, bukvalno kao 90ih, ranih 2000ih u Srbiji. A i generalno cene u rezidencijalnom su dosta vece nego EU, mobilni paket koji u Holandiji kosta oko 12e je u Nemackoj oko 35e mesecno.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Static IP u nemackoj22.09.2016. u 11:02 - pre 91 meseci
ako nije tajna sta ce ti static IP ?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Static IP u nemackoj22.09.2016. u 11:04 - pre 91 meseci
Nije tajna, treba mi za nekoliko klijenata koji ne koriste VPN vec imaju staticke rupe u firewall-u za mene. Ne mogu da im trazim da to menjaju svaki put kad mi provajder reciklira adresu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dyn.telefonica.de.



+768 Profil

icon Re: Static IP u nemackoj22.09.2016. u 11:08 - pre 91 meseci
Varijanta privatno tesko, ali ova ponuda za bisnis koju si napisao zvuci nerazumno. Doduse, ja se tu nesto ne razumem posebno, ali sta je ovo:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Static IP u nemackoj22.09.2016. u 11:22 - pre 91 meseci
zar ne mozes preko ddns da to resis ili da zakupis static IP gde je ejftinije recimo u Srbiji ?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Static IP u nemackoj22.09.2016. u 11:23 - pre 91 meseci
Hmm, ok, svraticu do vodafone-a da pitam.

S tim sto onda moram zasebno i landline da uvedem. To je ono sto ti pricam, tako neke nerazumne fore koje mi uopste ne idu u glavu ono mozes staticku IP ili telefon, ne moze oba
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Static IP u nemackoj22.09.2016. u 11:26 - pre 91 meseci
@bonafic, moga ja da zakupim i server na Amazon AWSu, da mu dam besplatnu staticku IP i instaliram svoj VPN, ali bih hteo da to resim na izvoru sto bi rekli, malo mi je overkill da placam ceo server ili bilo kakvu dodatnu pretplatu samo zbog toga. Ako je moguce to resiti, a tehnicki jeste (i kod Euneta i kod SBBa sam imao static IP), samo je problem nesto napraviti "outside the box"
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dyn.telefonica.de.



+768 Profil

icon Re: Static IP u nemackoj22.09.2016. u 12:42 - pre 91 meseci
Citat:
mmix:

Ja pravo da vam kazem, nekako sam se razocarao telekomunikacionom ponudom u Nemackoj. ...
... mobilni paket koji u Holandiji kosta oko 12e je u Nemackoj oko 35e mesecno.


Kao neko ko je gomilu zivaca pogubio mogu da te posavetujem da pre nego sto potpises ugovor (ako uopste razmatras postpaid na 12-24 meseca) obavezno investiras 10-ak eur i kupis od tog istog provajdera pre paid i isprobas par dana na mestima gde ces provoditi najvise vremena tipa kuca, posao, park gde setas kuce itd. Ja kada sam 2011 dosao ovde nisam mogao da sanjam da cu 2016 godine svako malo da trcim na terasu da bi se javio i da cu 3 od 4 poziva propustati. Kapiram da si vec ukapirao kako je organizovano trziste, znaci imas 4 provajdera koji imaju svoju infrastrukturu: Telekom, Vodafone, O2 i E plus. Telekom ima tradicionalno najbolju uslugu, ali skida kozu sledja. Vodafone je tu malo slabiji sto se usluge tice, a i sa cenom je malo bolji. O2 se probija, agresivan im je marketing, cene su im najnize, dosta ulazu u infrastrukturu, ali cesto zna da zataji sto se usluge tice (citaj terasa i prozor). E plus je tu negde kao i O2, ali sa njima nemam nikakvo iskustvo.

Onda imas ove preprodavce sto kupuju na milione brojeva pa onda diluju kao na primer Mobilcom debitel, Win Sim itd. Tu mozes naci ponude upola jeftinije od glavnog provajdera tipa kod Vodafona kosta x, a kod Mobilcom Debitela x/2. Tu treba voditi racuna o tome koju mrezu kupujes jer nije uvek najjasnije. Ja sam se na kraju skrasio sa Win Sim O2 mreza, placam 13 eur mesecno za 3 giga interneta i valjda 100 minuta razgovora bez ugovora, znaci otkaz do kraja meseca. Medjutim, u Ubahnu kojim idem na posao ne radi internet uopste pa sam onda u drugi telefon stavio Vodafon callYA prepaid karticu gde imam mesecno 650 GB. Kod tih preprodavaca moze da se desi da support lose radi, tipa zoves pa cekas pola sata da se neko smiluje da se javi jer stede na personalu i opremi da bi mogli da valjaju jeftino.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Static IP u nemackoj22.09.2016. u 13:03 - pre 91 meseci
Static IP? Ja nemam čak ni dinamičku IPv4 adresu... :) Samo IPv6
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Static IP u nemackoj22.09.2016. u 13:30 - pre 91 meseci
IPv6 meni ne radi posao. Btw, zar je vec sve dostupno preko IPv6? Meni to nije realno, gomila mojih klijenata nema jos uvek IPv6 na svojim servisima.

@tdusko, ja sam onda uzeo nekog od tih reselera, uzeo sam congstar karticu u Real-u , ako sam skapirao dobro to je t-mobile reseller. Sve mi se nesto cini da cu ostati na prepaidu

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.dip0.t-ipconnect.de.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Static IP u nemackoj22.09.2016. u 18:01 - pre 91 meseci
Ne postoji ništa gore u Nemačkoj od internet provajdera. U slučaju DLS-a, nije tajna da se nekad čeka nekoliko nedelja (!?). Srećom, kod KabelDeutschland-a (sadašnji Vodafon) se samo čeka jedan-dva dana, dok ne stigne ruter poštom (naravno, u slučaju da su razvukli infrastrukturu u vašoj zgradi).

Što se tiče IPv6 - reče mi kolega pre neki dan da on ima samo IPv6, pa sam mu postavio isto pitanje kao i Miljan. Kaže da nema problema.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Static IP u nemackoj22.09.2016. u 18:22 - pre 91 meseci
Koliko sam razumeo, u ove dve kuce koje mi gledamo je vec sprovedena optika (FTTH), tako da ne ocekujem da ce biti neko vece kopanje. Mada nemam pojma sta u nemackoj znaci Last Mile kao sto je FTTH, nadam se samo da to ne znaci da cu morati da idem kod provadera koji je polozio kabl.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Static IP u nemackoj22.09.2016. u 20:20 - pre 91 meseci
Moj IPv6 ima neki tunneling na IPv4, tako da ja mogu bez problema od kuće sve da obavljam. Problem je što ne mogu svojoj kućnoj mreži spolja da pristupim sa v4 mreže.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Static IP u nemackoj23.09.2016. u 10:16 - pre 91 meseci
A sa v6 mozes direktno? Nema blokade kod ISPa?


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Static IP u nemackoj23.09.2016. u 10:19 - pre 91 meseci
Mislim da mogu direktno, ali nisam siguran da je statička adresa (mada, koji je uopšte smisao dinamičkih ipv6 adresa). S posla ne mogu da probam pošto nam je mreža na poslu v4.
 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Static IP u nemackoj23.09.2016. u 10:52 - pre 91 meseci
jel tebi mmix sad stoji par nedelja biznis zbog tih par 10tina evra ili me vara utisak ? Ili te pak boli sto ne mozes dobiti biznis liniju ako nisi biznis a to ce te spreciti da radis na crno iz Nemacke ?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Static IP u nemackoj23.09.2016. u 11:28 - pre 91 meseci
ne stoji mi biznis ali stoji taj deo operacija. Iskompenzovao sam vreme, ali u nekom trenutku to moram da resim.

I ne radim na crno, Nemackoj ce biti placen porez. Samo ne mogu da zaustavim sve samo zato sto birokratija trazi svoje vreme. Tek treba da se iskonsultujem sa poreskim savetnikom oko tacne organizacije posla i poreskih obaveza. U svakom slucaju nije predmet ove teme.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: Static IP u nemackoj

[ Pregleda: 3918 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.