Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako reformatisati .PDF za čitanje na mobitelu?

[es] :: Office :: Kako reformatisati .PDF za čitanje na mobitelu?

[ Pregleda: 2304 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.103.2

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Kako reformatisati .PDF za čitanje na mobitelu?26.10.2016. u 08:10 - pre 90 meseci
Imam više knjiga koje bih htio da čitam na mobitelu u landscape načinu držanja.

Ali nikada ni na stolnom računaru ni na mobitelu nisam vidio text float u .PDF-u, odnosno kao kod web stranica gdje se tekst automatski preraspodijeli da maksimalno zauzme količinu vidljivog prostora. Npr. ako je kod Chrome-a prozor u obliku kolone, a tekst u obliku paragrafa, i tekst se automatski preraspodijeli u oblik kolone.

Da li bi se mogli kako obraditi ti .PDF-i na format landscape 5" i da podesim neka sans serif slova na npr. tamnosivoj podlozi jer je tako najčitljivije? Ovako moram, kad započnem rečenicu, swipe left, pa swipe right.
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
89.216.49.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Kako reformatisati .PDF za čitanje na mobitelu?26.10.2016. u 11:00 - pre 90 meseci
Za čitanje na mobilnom najbolje je umesto PDF koristiti epub format
Za čitanje koristiš neki e-book čitač npr MoonReader ili neki drugi . Tu možeš podesiti veličinu slova, margina, pozadinu...

Ako nađeš epub format knjige koju čitaš to je najlakše rešenje. Koliko ja znam (ne mnogo) konverzija PDF u epub nije baš trivijalna.

Za rad sa različitim formatima, fomatiranje biblioteke e-knjiga i prebacivanje na mobilni program za preporuku je Calibare. Calibre ima mogućnost prebacivanja iz PDF u epub ali koliko sam ja probao to nije dobro rešenje jer ostaju prelomi redova iz PDF ( u pola rečenice počinje novi paragraf)

Bolja varijanta bi bila da PDF otvoriš iz Worda. Koliko sam ja probao Word vrlo dobro pretvara PDF u docx format. Sad središ tekst u Wordu
- jedan font s jednom veličinom slova
- jedan jezik teksta
- jedinstveni parametri pasusa (font, gornja margina, uvlačenje prve linije, prored)

Tako snimljeni fajl možeš da konvertuješ sa Calibre , prilikom konvertovanja postavi sliku naslovne strane i ostale metapodatke (Naslov, author, izdavač)

Dalja poboljašnja možeš da napraviš ako edituješ epub sa nekim html editorom, najbolje sigel jer je on baš za e-knjige namenjen.

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.102.212

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Kako reformatisati .PDF za čitanje na mobitelu?26.10.2016. u 19:39 - pre 90 meseci
OK, hvala, rijetko kvalitetan odgovor.
 
Odgovor na temu

jonathan
Aleksandar Ilic
Aleksinac

Član broj: 2113
Poruke: 456
37.220.74.*

Jabber: yu1is@elitesecurity.org
ICQ: 62419462


+45 Profil

icon Re: Kako reformatisati .PDF za čitanje na mobitelu?28.10.2016. u 02:43 - pre 90 meseci
Citat:
Jpeca:
koliko sam ja probao to nije dobro rešenje jer ostaju prelomi redova iz PDF ( u pola rečenice počinje novi paragraf)


Ovo se dešava ako pri konverziji nije uključeno heurističko procesiranje.

-=- 73 de YU1IS -=-
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Kako reformatisati .PDF za čitanje na mobitelu?

[ Pregleda: 2304 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.