Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tesla L7 3G - ne pali se

[es] :: Tablet PC :: Tesla L7 3G - ne pali se

[ Pregleda: 5838 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toda81

Član broj: 139492
Poruke: 152



+1 Profil

icon Tesla L7 3G - ne pali se07.01.2017. u 00:47 - pre 87 meseci
Imam tablet tesla l7 3g. Tablet uopste nece da se upali. Kada pokusam da ga uplaim pise samo tesla i to vrti u nedeogled i nikako ne uspeva da se upali. Jedino mogu da udjem u njegov recovery, ali nista vise od toga. Probao sam da odradim wipe data factory reset preko recovery-a i isao sam na reboot system,ali se tablet ni posle toga nije uplaio.

Cisto da vam kazem i to da tablet imam vec godinu dana i da sam ga odavno rootovao i sve je radilo ok dok nisam odlucio da odradim reset na fabricka podesavanja i kada sam ga resetovao na fabricka podesavanja ponovo sam uspesno odradio root i tablet se upalio, ali se posle toga ugasio i vise ne mogu da ga uplaim.

Da li imate ideju kako resiti ovaj problem?
toda81
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3778 Profil

icon Re: Tesla L7 3G - ne pali se09.01.2017. u 20:34 - pre 87 meseci
Da si uradio neki backup originalnog netaknutog firmvera, na drugu lokaciju (ne na samom tabletu), sad bi mogao da ga vratiš preko sd kartice. Sad ne gine servis, ili da ti neko ko ima imidž stock firmvera koji ti treba priskoči u pomoć.
 
Odgovor na temu

toda81

Član broj: 139492
Poruke: 152



+1 Profil

icon Re: Tesla L7 3G - ne pali se10.01.2017. u 01:34 - pre 87 meseci
Upravo mi je pala na pamet odlicna ideja. Jos dve koleginice su dobile isti tablet kao moj tako da bih od njih mogao da pozajmim tablete, samo ne znam da li se moze uraditi backup sw preko fabrickog recoverya
toda81
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3778 Profil

icon Re: Tesla L7 3G - ne pali se14.01.2017. u 16:12 - pre 87 meseci
Na žalost i tu će biti poprilično problema sa obzirom da vendor nije obezbedio stock ROM za skidanje. Glavni problem je što je tablet baziran na Intel platformi. Da je neki Mediatek, na primer, bilo bi mnogo lakše. Sa obzirom da je na uređaju odrađen root, ako je uređaj pod garancijom, ista više ne važi. Nemam puno ideja. Ne znam da li za taj tablet postoji neki alternativni recovery (CWM ili TWRP), ali i da ima, opet je problem jer nije odrađen backup stock recoverija odmah nakon rootvanja uz pomoć neke od recovery opcija (pod uslovom da su podržani CWM i/ili TWRP). Mislim da tom taletu, da bi se reanimirao, ako je to uopšte moguće, jedina prava adresa jeste ovlašćeni servis, ili neki drugi servis gde imaju iskustva sa tim "Tesla" brendom...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Tesla L7 3G - ne pali se14.01.2017. u 17:30 - pre 87 meseci
Ovaj moj L7 3G se ne pali kada se baterija isprazni, pa ni kada ga nakačim na punjač. Rešenje je da ga pustim da se napuni, otkačim sa punjača i tek onda se upali. Možda si ga malo više forsirao.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3778 Profil

icon Re: Tesla L7 3G - ne pali se14.01.2017. u 17:43 - pre 87 meseci
Nešto mi ne liči da će vađenje, i vraćanje baterije odve pomoći... Pitanje je da li je uopšte to moguće na ovim "Tesla" čudima. Možda su im baterije fiksirane za ploču...
 
Odgovor na temu

toda81

Član broj: 139492
Poruke: 152



+1 Profil

icon Re: Tesla L7 3G - ne pali se14.01.2017. u 19:47 - pre 87 meseci
Da je postojala ta mogucnost da odradim baclup celog systema ja bih to odmah na pocetku odradio posle samog roota, ali na zalost ne postoji recovery za ovu kantu od tableta tako da nisam to mogao da uradim.

Inace imam note 3 i instaliram svaki tel koji sam imao sam rootovao, odradio backup, nikad nisam koristio stock sw vec romove koje skidam sa xda foruma jer su se bar meni pokazali boljim i lepsim nego sto je stock rom.

Pretpostavljao sam da resenje za ovaj tablet nema osim da se posalje u servis, a garanciju nemam jer je rootovan.

RAzmislicu sta je najbolje uraditi.

Hvala na odgovoru.
toda81
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3778 Profil

icon Re: Tesla L7 3G - ne pali se15.01.2017. u 00:54 - pre 87 meseci
I ja volim da se igram sa custom ROM-ovima sa svojim Android uređajima, ali se obično vratim na stock ROM, naravno uvek rootovan, i modifikovan prema mojim potrebama.
 
Odgovor na temu

toda81

Član broj: 139492
Poruke: 152



+1 Profil

icon Re: Tesla L7 3G - ne pali se15.01.2017. u 01:50 - pre 87 meseci
Ja sam kao malo dete kada su telefoni i kompjuteri u pitanju. Velika su mi strast i pre nego sto kupim neki telefon, naravno da je android upitanju, prvo vidim za root jer me garancija ne zanima i kakva je podrska na xda za njega. Ovaj tablet nisam kupio, to je poklon, ali bi mi dobro dosao da ga koristim za auto kada klincu bude dosadno pa pozeli da gleda crtace.

Ne volim zatvorene systeme gde se ne moze experimentisati. Nekada sam uzivao sa symbian telefonima i u svemu sta sam mogao da radim na njima, a uz malo maste je moglo svasta da se radi uz pomoc mnogobroojnih aplikacija, a posebno python aplikacija, pocev od editovanja php, wml i htmp pa do editovanja i kloniranja java aplikacija i jos mnogo toga. Xplore je bio mocan program na symbianu. Izuzetno mi je tesko bilo kada sam se rastao od mojih kalkulatora (mislim na e61i koji mi je bio omiljeni, a razocarenje je bio e71 koji su smanjili umesto da jos vise povecaju ekran.) CIsto da kazem da su me cudno gledali svi na ulici i mislili da pricam kalkulatorom i tarabom kada vide da pricam na e61i jer je bio neobicno veliki za to vreme, a vidi danas gde smo stigli...

@calexx, izvini sto ti nisam odgovorio, ne znam kako nisam prvo video tvoju poruku. Ostavio sam tablet par dana da odmori malo, ali se na zalost i dalje ne ali.
toda81
 
Odgovor na temu

misa21000
Obezbedjenje
Sectra

Član broj: 338351
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Tesla L7 3G - ne pali se27.03.2018. u 15:09 - pre 73 meseci
Posto vidim da ste posedovali ili i dalje posedujete tablet l7 g3, a ste napisali da ste uradili root istog zanima me ako Vas ne mrzi da mi objasnite kako ste to uspeli.

Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Tablet PC :: Tesla L7 3G - ne pali se

[ Pregleda: 5838 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.