Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć oko projektovanja izvještaja

[es] :: Office :: Excel :: Pomoć oko projektovanja izvještaja

[ Pregleda: 1766 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pocev-od-mene
Armin Ahmetovic
Administrator, VGT Osiguranje.
zenica

Član broj: 98314
Poruke: 62
77.77.208.*

Sajt: www.nimra.pro


+1 Profil

icon Pomoć oko projektovanja izvještaja26.01.2017. u 09:39 - pre 88 meseci
Poštovane kolege,

trebao bih napraviti izvještaj u excelu ali vidim da je postavka potpuno pogrešna, a ne vidim ideju za drugo pa ako može neko samo da me uputi na pravi put, znači treba mi samo ideja kako bi neko, a ako mi da primjer to je bonus ;) ...

Znači u prvi sheet se unose podatci a ostali se popunjavaju sami, mislim da je prvi sheet pogrešno zamišljen.

Hvala svima...



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Pomoć oko projektovanja izvještaja26.01.2017. u 10:23 - pre 88 meseci
Citat:

Poštovane kolege,

trebao bih napraviti izvještaj u excelu ali vidim da je postavka potpuno pogrešna, a ne vidim ideju za drugo pa ako može neko samo da me uputi na pravi put, znači treba mi samo ideja kako bi neko, a ako mi da primjer to je bonus ;) ...

Znači u prvi sheet se unose podatci a ostali se popunjavaju sami, mislim da je prvi sheet pogrešno zamišljen.


Ovo što pokušavaš je posao za bazu podataka i otud problemi. Excel može ponešto i do neke mere ali kad se dođe do pravljenja izveštaja te potrebe da se podaci presecaju po raznim kriterijumima, onda se pokažu manjkavosti modela.

Teško je reći šta tu da se menja bez dubljeg razumevanja posl. procesa. Meni se učinilo da je možda bolje bilo transponovati dn. izveštaj tako da 16 "Vrsta" budu po kolonama jer mi deluje da je to fiksna veličina. Međutim, maltene svaki od atributa ima svoju matricu dodatnih opcija pa bi to možda bila "optimizacija" koja olakšava samo određenu vrstu izveštaja dok bi za neku drugu opet imao "zid". Kao što možeš da primetiš ovo je slučaj tabele sastavljene od tabela, kako god da je okreneš, i to je onda klasičan problem za bazu.

Eventualno bi možda mogao da odvojiš svakog od procenitelja u poseban fajl -- možda, kažem da ne poznajem proces, pa da onda u finalu vršiš konsolidovanje iz više izvora. To bi donekle olabavilo format za dnevni unos ali bi on morao strogo da se nameće zbog kasnije konsolidacije.

Takođe, nije bez značaja koju verziju Excela koristiš jer ove novije dolaze sa napucanim upitima (Power Query) sa kojima možeš da obavljaš vrlo složene upite, kao sa bazama podataka.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

Pocev-od-mene
Armin Ahmetovic
Administrator, VGT Osiguranje.
zenica

Član broj: 98314
Poruke: 62
77.77.208.*

Sajt: www.nimra.pro


+1 Profil

icon Re: Pomoć oko projektovanja izvještaja26.01.2017. u 10:58 - pre 88 meseci
Ja koristim office 2016 a korisnici koji bi koristili ovo koriste 2007. Ja nisam dovoljno upoznat sa excelom da bi nešto komplikovano uradio, ali poznajem access i odmah sam mislio da to uradim u njemu, međutim oni već dugo vode ovaj izvještaj ovako kako je u attachementu i sada bi voljeli da se automatizuje ali izgleda je problem.

Vidjet ćemo ako bude još nekih komentara za razmišljanje, pa onda ću se prebacit na nešto drugo ako excel ne bude rješenje.


Hvala na komentaru i sve najbolje.
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Pomoć oko projektovanja izvještaja26.01.2017. u 13:09 - pre 88 meseci
Jedna vrlo osnovna da ne kažem početnička greška je datum u "naslovu" tabele, koji je pritom upisan kao tekst i u spojenoj ćeliji. Očito je da se sledi logika pogodna za štampu a ne za organizaciju podataka.

Dakle, datum mora u posebnu kolonu i da se ponavlja za svaki unos/rekord tj vrstu predmeta. Onda posebno praviš izveštaj za štampanje takvog (dnevnog) izveštaja.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

jaskojsako
BIH

Član broj: 141632
Poruke: 224
109.175.104.*



+4 Profil

icon Re: Pomoć oko projektovanja izvještaja26.01.2017. u 20:21 - pre 88 meseci
Pozdrav
moze se nesto uraditi ali bi trebalo izvrsiti neke izmjene
dobro je rekao 3okc,greska u datumu,organizacija tabela
ispunjavas i obradjeno steta a i ime i prezime u istoj koloni ...
boljom organizacijom samih podataka ,mislim da se mogu izvuci i izvjestaji koji vam trebaju
poz
Jasmin
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
89.216.49.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Pomoć oko projektovanja izvještaja27.01.2017. u 08:42 - pre 88 meseci
Teško je dati neki primer bez poznavanja poslovnih procesa. Koliko sam ja zaključio mogolo bi da se napravi list za unos nešto ovako



Koristiš drop-down liste za unos Vrste i Ko je obradio predmet i validaciju datuma za datumske kolone. Na osnovu toga mislim da pomoću formula možeš da dobiješ Izveštaje koje si naveo.
Datum prijave se nigde ne koristi u tvojim primerima pa je možda dovoljna referenca na claim (ID, broj..), ali možda će trebati neke statistike (koliko prođe od obrade) pa sam ubacio

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pocev-od-mene
Armin Ahmetovic
Administrator, VGT Osiguranje.
zenica

Član broj: 98314
Poruke: 62
*.dynamic.telemach.ba.

Sajt: www.nimra.pro


+1 Profil

icon Re: Pomoć oko projektovanja izvještaja08.09.2017. u 01:09 - pre 80 meseci
Hvala svima, nisam uspio ali sam napravio u sa php/mysql nešto što radi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Pomoć oko projektovanja izvještaja

[ Pregleda: 1766 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.