Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Univerzitet Metropolitan(FIT i SI) misljenje?

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Univerzitet Metropolitan(FIT i SI) misljenje?

[ Pregleda: 4305 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crash019
Pavle Marinkovic
Zajecar,Srbija

Član broj: 336408
Poruke: 2
217.16.133.*



Profil

icon Univerzitet Metropolitan(FIT i SI) misljenje?07.03.2017. u 14:58 - pre 85 meseci
Zavrsavam cetvrtu godinu smera elektrotehnicar informacionih tehnologija u tehnickoj skoli i predamnom je teska odluka, a to je koji fax upisati. Trenutno se razmisljam izmedju FTN-a i Metrpolitana (informacione tehnologije ili softversko inzenjerstvo). Trenutno preovladava Metrpolitan zato sto koliko se meni cini vise se rade prakticne stvari i programski jezici konkretno dok koliko sam gledao na drzavnim ima vise elektronike, fizike koja meni bas i ne ide od ruke. Nalazio sam razna misljenja na internetu ali to je sve staro po 3-4 godine, pa me zanima neko misljenje sada posle 4 godina. Znam za price kao privatni fakultet se manje ceni od drzavnog, ali ja gledam na znanje u praksi pre svega. Imao sam priliku da pricam sa jednim izuzetno dobrim programerom koji studira na metropolitanu a vec radi za neku inostranu firmu, on mi je i preporucio ovaj fakultet. Pa ako moze neko ko ima iskustva u vezi Metrpolitana ili nekog drzavnog da mi da predlog sta raditi. Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Mord
Home
Home
Serbija

Član broj: 320859
Poruke: 123
78.109.107.*

Sajt: teurgiamistica.blogspot.c..


+12 Profil

icon Re: Univerzitet Metropolitan(FIT i SI) misljenje?07.03.2017. u 18:14 - pre 85 meseci
Skoro si sam dao sebi odgovor Elektronika i Fizika mi ne idu baš od ruke pa ih zato to i ne vredi upisivati ako nećeš time da se baviš a nećeš. Ide ti programiranje od ruke za to ti je izbor jasan...uostalom važno je samo znanje koje tebi treba za posao kojim želiš da se baviš.
 
Odgovor na temu

VoltAmper..W

Član broj: 334071
Poruke: 28
87.116.180.*



+3 Profil

icon Re: Univerzitet Metropolitan(FIT i SI) misljenje?07.03.2017. u 19:25 - pre 85 meseci
http://www.ftn.uns.ac.rs/n2079...tvo-i-informacione-tehnologije
Nigde fizike/elektronike al je tesko upasti(prilicno bodova)
http://www.ftn.uns.ac.rs/n338328293/racunarstvo-i-automatika
Lakse upisati ali imas fiziku i oet, radi preko kolokvijuma i moze se poloziti bez problema
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Univerzitet Metropolitan(FIT i SI) misljenje?07.03.2017. u 19:30 - pre 85 meseci
http://www.etf.bg.ac.rs/index....iew&id=2247&Itemid=270

Ima fizike samo na prvoj godini (a to je ponavljanje srednjoškolske fizike).
Uzimajući u obzir iz koje škole dolaziš, elektronika (isto na prvoj) ne bi trebalo da ti bude problem.
 
Odgovor na temu

crash019
Pavle Marinkovic
Zajecar,Srbija

Član broj: 336408
Poruke: 2
217.16.133.*



Profil

icon Re: Univerzitet Metropolitan(FIT i SI) misljenje?07.03.2017. u 20:18 - pre 85 meseci
Pa najveci problem je taj sto smo mi ogledno odeljenje i fiziku smo imali samo jednu godinu kao i elektroniku, i zato bi to da izbegnem. Nije meni problem prakticno koliko teorija.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Univerzitet Metropolitan(FIT i SI) misljenje?07.03.2017. u 21:14 - pre 85 meseci
Citat:
djoka_l:
http://www.etf.bg.ac.rs/index....iew&id=2247&Itemid=270

Ima fizike samo na prvoj godini (a to je ponavljanje srednjoškolske fizike).
Uzimajući u obzir iz koje škole dolaziš, elektronika (isto na prvoj) ne bi trebalo da ti bude problem.


Ne znam kako je sada, ali ranije je postojala velika razlika izmedju fizike u srednjoj i na prvoj godini ETF-a. Ne toliko u tome sta se radi vec kako. U srednjoj skoli nije bilo integrala u fizici. Bar ne u elektrotehnickoj a ne verujem da je bilo u drugim.
E sad, da li se nesto promenilo u programu ETF-a.. Ne znam.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Univerzitet Metropolitan(FIT i SI) misljenje?08.03.2017. u 08:25 - pre 85 meseci
Fizika na ETF-u je bila (bar u moje vreme) potpuno ista kao fizika na bilo kom drugom tehničkom fakultetu. Mislim na Fiziku 1 - svi tehnički fakulteti su radili po istim udžbenicima. Razlika je bila u tome što na ETF-u u fizici nije obrađivana oblast elektromagnetike. ETF je imao poseban predmet na 1. godini Osnovi elektrotehnike, kasnije fizičku elektroniku, elektromagnetiku. Matematika korišćena na prvoj godini je srednjoškolska matematika. Tek se u elektromagnetici koristila malo naprednija matematika (ona koja se uči na 2. godini fakulteta na matematici 2).
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Univerzitet Metropolitan(FIT i SI) misljenje?08.03.2017. u 09:42 - pre 85 meseci
Fakultet ce ti biti bitan prilikom pronalazenja prvog posla. Nakon toga diplomu mozes da bacis. Svaki sledeci razgovor za posao ce biti o tome sta si radio i sta znas da radis. Za diplomu te vise niko nece pitati.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Univerzitet Metropolitan(FIT i SI) misljenje?08.03.2017. u 09:46 - pre 85 meseci
Izvodi i integrali se rade u srednjoj iz matematike tako da je tacno da se koristila matematika iz srednje skole u fizici na etf-u. Ali se nije koristila u fizici u srednjoj.
U srednjoj je brzina v = s/t, na etf-u je v = dx/dt i sl.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Univerzitet Metropolitan(FIT i SI) misljenje?08.03.2017. u 10:01 - pre 85 meseci
Na FIT takodje imas 2 ispita matematike plus statistiku i ne mozes proci a da ne naucis integrale, diferencijalne jednacine i slicno.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Univerzitet Metropolitan(FIT i SI) misljenje?

[ Pregleda: 4305 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.