Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hakovane FB stranice

[es] :: Zaštita :: Hakovane FB stranice

[ Pregleda: 1009 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bunnydavis
Bunny Davis

Član broj: 336606
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Hakovane FB stranice17.04.2017. u 05:49 - pre 84 meseci
Pozdrav svima,
iako godinama administriram FB stranice, i ne klikcem ni na kakve linkove, fajlove itd., juce sam nasela na foru i upecala se. Pokupljeno mi je par stranica (oko 200.000 pratilaca).
Posle izvesnog vremena od napada, u odeljku "Page Owner" pojavio mi se potpuno novi vlasnik - usao je preko biznis FB menadzera (ne mogu da ga uklonim odatle, jer tamo nisam imala nalog), tamo se nazvao The Dark. Ja sam i dalje administrator na stranicama, medjutim, uljeza ne mogu da uklonim jer on sad ima visi status od mene.
Ono sto je interesantno je da sam uspela da vidim ko stoji iza svega. Napadac nije uspeo da se sakrije, pojavljuje se njegov profil u posebnom odeljku na stranicama. Moguce je da se radi o laznom profilu, ali nebitno.

Da li je neko od vas imao slicnih problema? Ima li neko ideju sta ciniti (do sad sam poslala mail na preko 10 fb adresa, detaljno objasnila o cemu se radi, potkrepila skrinsotovima, jos uvek cekam odgovor).
To se sve desilo pre dva dana.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Hakovane FB stranice17.04.2017. u 07:18 - pre 84 meseci
Clan sam jedne grupe kojoj je ukradeno vlasnistvo, samo ne znam dal je to uradjeno na isti nacin kao kod tebe.

Ono sto je vlasnik grupe uradio je da je otvorio novu grupu slicnog naziva, a onda je sa nje pisao u komentarima stare grupe i obavestavao clanove sta se desilo, moleci ih da o kradji obaveste FB. Clanovi su to i uradili, pa mu je vlasnistvo vraceno nakon nekoliko dana.

Poenta je da o konkretnom problemu, FB dobije mnogo (istih) prijava, jer ce tada mnogo brze reagovati, nego kad dobije samo jednu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Hakovane FB stranice

[ Pregleda: 1009 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.