Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

4g kartica i video preusmeravanje

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: 4g kartica i video preusmeravanje

[ Pregleda: 5006 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon 4g kartica i video preusmeravanje22.04.2017. u 17:12 - pre 84 meseci
Juče sam posetio MTS korisnički servis da uzmem 4G karticu. Inače, ako neko nije upućen, da bi se koristio 4G mora da se promeni sim kartica. To je besplatno, samo se dođe u korisniči servis i uzme.

Karticu sam ubacio u telefon i i sve normalno radi. Jedino što mi sad predstavlja problem, jeste notfikacija koja konstantno stoji da je uključeno preusmeravanje video poziva. Kad je telefon otključan, notifikacija stoji gore levo a kad je zaključan onda je na sred ekrana, kao i svaka druga notifikacija i to prilično nervira.

Kad kliknem na tu notifikaciju, otvori se meni gde se podršava preusmeravanje i tamo piše:

Always forward: Turned off
Forward when busy: +381650009600
Forward when unanswered: Turned odd
Forward when unreachable: +381650009600

Nigde se ne spominje preusmeravanje video poziva, vide se samo ova dva uključena preusmeravanja i to je valjda sistemski, kad probam da ih isključim, piše: Unable to deactivate call diverting when busy. Unsuported by operator.

Probao sam da isključim notifikaciju samo za taj slučaj ali dolazi od aplikacije Phone i ako bi isključio notifikacije za tu aplikaciju onda mi ne bi stizale druge notifikacije kao što su za propuštene pozive.

Odem ja ponovo u korisnički centar, tamo kažu da je normalno da se nekima pojavi ta notifikacija, da ne brinem i da će nestati sama za nekoliko dana?! Sad meni nije jasno da li to oni mene farbaju ili će to stvarno da nestane?

Zna li neko nešto o ovom problemu?
 
Odgovor na temu

Intuite
Nikola Strugar

Član broj: 135186
Poruke: 18
95.180.79.*



+2 Profil

icon Re: 4g kartica i video preusmeravanje22.04.2017. u 21:40 - pre 84 meseci
Probaj ##002#, trebalo bi da resi problem sa ovim mts-ovim cudnim podesavanjem novih sim kartica.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: 4g kartica i video preusmeravanje22.04.2017. u 22:26 - pre 84 meseci
Već probao, nije pomoglo. To isključuje sva preusmeravanja za voice a za video pozive ostavlja. Koliko sam video na netu, nema hash kod za video call preusmeravanje.

Ipak ću morati opet do korisničkog servisa i ne izlazim odande dok mi ne uklone tu notifikaciju.

Vidim da i drugi imaju taj problem, pomogla je jedino zamena kartice: http://forums.androidcentral.c...l-forwarding-notification.html

[Ovu poruku je menjao S A J A dana 23.04.2017. u 00:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Intuite
Nikola Strugar

Član broj: 135186
Poruke: 18
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: 4g kartica i video preusmeravanje23.04.2017. u 00:13 - pre 84 meseci
Nekima (nove mts sim kartice) je stvarno nestalo za par dana, nekima posle isključivanja i ponovnog uključivanja telefona, nekima airplane mode ON/OFF...

Komšinica, Mobilni net paket, mi se juče ujutro požalila da joj još nije aktivirana kartica iako su joj iz Korisničkog par puta rekli da je aktivirana. Ubacim karticu u stari Sony Ericsson K310, primetim ikonicu za preusmeravanje poziva, ali kartica još uvek nije bila aktivna. Tek kasnije uveče kada su je stvarno uključili i kada se kartica registrovala na mrežu, proradio je gsm code i ikonica preusmeravanja je nestala.

Svašta.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: 4g kartica i video preusmeravanje23.04.2017. u 10:04 - pre 84 meseci
Pošto sam sve probao, ostaje mi još da sačekam tih par dana. Samo mi je malo čudan taj način rešavanja problema, da se svevišnje sile pitaju za notifikacije, možda treba odraditi neki ritual ili molitvu pa da bude brže :-)

Nego, zna li neko, jel mts ukinuo video pozive? Kod mene na telefonu uopšte nema opcije za video poziv (verovatno zato i nema opcije za video preusmeravanja) a imam prilično savremen telefon (Samsung C9 Pro).
 
Odgovor na temu

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: 4g kartica i video preusmeravanje23.04.2017. u 10:32 - pre 84 meseci
https://www.mts.rs/poslovni/po...bilna/usluge/standardne-usluge




Preusmeravanje svih dolaznih poziva bezuslovno

Aktivacija: **21*broj na koji se preusmerava poziv sa pozivnim brojem# OK, YES ili
Deaktivacija: ##21#OK

Provera statusa: *#21#OK

Preusmeravanje dolaznih poziva kada ne želite ili ne možete da odgovorite na poziv

Aktivacija: **61*broj na koji se preusmerava poziv sa pozivnim brojem# OK, YES ili
Napomena: Aktivira se ukoliko se u roku od 15 sekundi ne odgovori na poziv.

Aktiviranje možete da podesite na željeni broj sekundi u datim vremenskim intervalima (5, 10, 15, 20, 25, 30) i to na sledeći način:
**61*broj na koji se preusmerava poziv sa pozivnim brojem**broj sekundi#OK, YES ili

Deaktivacija: ##61#OK
Provera statusa: *#61#OK

Preusmeravanje dolaznih poziva kada ste nedostupni

Aktivacija:**62*broj na koji se preusmerava poziv sa pozivnim brojem#OK, YES ili
Deaktivacija: ##62#OK
Provera statusa: *#62#OK

Preusmeravanje dolaznih poziva kada Vam je linija zauzeta

Aktivacija: **67*broj na koji se preusmerava poziv sa pozivnim brojem# OK, YES ili
Deaktivacija: ##67#OK
Provera statusa: *#67#OK

 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: 4g kartica i video preusmeravanje23.04.2017. u 10:53 - pre 84 meseci
Sve ove kodove sam probao. Ne funkcionišu za video pozive.

Dakle meni izlazi notifikacija da mi je uključeno preusmeravanje video poziva. Ne može da se isključi jer nema te opcije u meniju (ima samo za voice pozive) a nema posebnih kodova za video preusmeravanja. Čak i kod za isključivanje svih preusmeravanja ne ukloni ikonicu.

Ja pretpostavljam da su video pozivi isključeni od strane provajdera pa onda telefon iz menija skloni sve opcije za video pozive pa ga zato ne mogu isključiti.

Valjalo bi da ostali koji imaju mts vide na svom telefonu da li imaju mogućnost video poziva i ako imaju, da li imaju opciju da uključe ili isključe video preusmeravanje.
 
Odgovor na temu

SPASA92
Milos Spasojevic

Član broj: 336908
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: 4g kartica i video preusmeravanje21.06.2017. u 20:37 - pre 82 meseci
Sta se na kraju desilo jel si resio problem posto ja imam isti? :D
 
Odgovor na temu

entero11
Mario Stanic
arhitekta
beograd

Član broj: 329319
Poruke: 53
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://kamendekor.co.rs


+2 Profil

icon Re: 4g kartica i video preusmeravanje15.11.2017. u 00:35 - pre 77 meseci
da li je neko resio ovaj problem ili se sam vremenom resio :) ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: 4g kartica i video preusmeravanje

[ Pregleda: 5006 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.