Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li program Smart defrag sadrži maliciozni kod?

[es] :: Zaštita :: Da li program Smart defrag sadrži maliciozni kod?

[ Pregleda: 1443 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igormil
srbija

Član broj: 288404
Poruke: 571
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Da li program Smart defrag sadrži maliciozni kod?24.04.2017. u 09:05 - pre 84 meseci
Nedavno sam počeo da koristim program za defragmentaciju Smart defrag i moram da priznam da mi računar posle njegove akcije stvarno radi kao doxa,ali prilkom skeniranja, program DR.WEB je pronašao u njemu nekoliko trojanaca i nekoliko stavki potencijalno neželjenih programa,dok Malwarebyte nije alarmirao ništa u vezi ovog programa.
Interesuj me vaše mišljenje da li da ga deinstaliram ili da ga zadržim?

Igor
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Da li program Smart defrag sadrži maliciozni kod?24.04.2017. u 10:01 - pre 84 meseci
Dodatni programi za defragmentaciju su postali nepotrebni kada se pojavila sedmica (moguće već sa vistom), sam OS se sada brine o tome, tako da ja recimo ne bih ni razmišljao da koristim neki, a pogotovo ako mi AV prijavljuje problem sa takvim programom. Da budeš siguran, uvek je tu http://www.virustotal.com, pa uploaduj sumnjivi fajl i vidi šta kažu ostali antivirusi, ako većina prijavljuje probleme, nemaš šta da razmišljaš ;-)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+89 Profil

icon Re: Da li program Smart defrag sadrži maliciozni kod?24.04.2017. u 12:54 - pre 84 meseci
IOBIT je vrlo kontroverzna firma, mnoge afere se vezuju za njih. Svakako ih treba zaobilaziti. Slažem se takođe, dodatni softver za defragmentaciju diska je bespotreban pored sistemskog koji je već implementiran. Windows 7 i Windows 10 imaju sasvim korektno odrađen taj deo...
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

igormil
srbija

Član broj: 288404
Poruke: 571
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Da li program Smart defrag sadrži maliciozni kod?26.04.2017. u 00:49 - pre 84 meseci
Razumeo sam.Hvala vam na pomoći.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Da li program Smart defrag sadrži maliciozni kod?

[ Pregleda: 1443 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.