Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VIP kućni net 1 problem

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: VIP kućni net 1 problem

[ Pregleda: 9850 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoccy
elektrotehničar,hobista
Subotica,Srbija

Član broj: 295336
Poruke: 123
*.ptt.rs.



+4 Profil

icon VIP kućni net 1 problem28.09.2017. u 18:14 - pre 79 meseci
Pozdrav svima na forumu. Prije sedam dana sam sklopio ugovor za VIP kućni net 1.Nalazim se u tzv žutoj zoni što znači slabija pokrivenost,ali službenica me uveravala da to nije problem za ovu tarifu(10 Mbit/s). Dobio sam ruter Huawei LTE Cube.
Problem je što je slab signal (isprobao sam staviti ruter u više prostorija) u mojoj kući.Ruter pokazuje snagu signala promenljivo (zeleno.žuto a nekad crveno svetlo - trebalo bi da je plavo za dobar signal).DL brzina je uglavnom do 2 Mbit/s a UL do 0,5 Mbit/s.
Rečeno mi je da ovaj ruter koji sam dobio ima bolji prijem signala od onog što nude standardno.Razočaran sam lošom konekcijom i praktično ga ne mogu koristiti.Interesuje me kako bih mogao prekinuti potpisani ugovor?Neki savet ili slično iskustvo bi mi puno značilo.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+585 Profil

icon Re: VIP kućni net 1 problem28.09.2017. u 18:24 - pre 79 meseci
Verovatno ce te naterati da platis penal, koji stoji u ugovoru, a o kome te prodavac verovatno nije informisao.
Ne zali para. Sto pre raskrsti.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: VIP kućni net 1 problem28.09.2017. u 19:03 - pre 79 meseci
Zar nisu imali opciju da probaš internet na dan pre potpisivanja ili tako nešto. Možda i dalje postoji mogućnost za raskid ako si sveže potpisao.
 
Odgovor na temu

zoccy
elektrotehničar,hobista
Subotica,Srbija

Član broj: 295336
Poruke: 123
*.ptt.rs.



+4 Profil

icon Re: VIP kućni net 1 problem28.09.2017. u 20:31 - pre 79 meseci
Rečeno mi je da nema potrebe probati a i nisu imali slobodan ruter za probu ,sve kao da je nemoguće da neće raditi dobro.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: VIP kućni net 1 problem28.09.2017. u 23:07 - pre 79 meseci
Ne znam , ja kada sam pitao , rekli su mi da mogu da probam 1 dan , kakav je signal pa da odlucim .

Na njihovoj detaljnoj karti pokrivenosti sa sajta gde se vidi svaka zgrada kod mene je sve super, u stvarnosti signal O .

Tako da posle probe nisam zeleo da uzmem , i nikom nista .

Tebe su oni presli , ali kako to dokazati ?
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+585 Profil

icon Re: VIP kućni net 1 problem29.09.2017. u 04:42 - pre 79 meseci
Izvod iz Zakona o zastiti potrosaca

Citat:

Saobraznost usluge

Član 80
Prodavac je dužan da potrošaču pruži uslugu koja je saobrazna ugovorenoj.

Usluga nije saobrazna ugovorenoj ako:

1) po sadržini, kvalitetu i svrsi ne odgovara opisu koji je prodavac pre zaključenja ugovora dao oglasom ili na drugi sličan način;

2) ne odgovara opisu koji je prodavac dao u toku pružanja usluge pod uslovom da je to moglo da utiče na odluke potrošača;

3) nema posebna svojstva koja je zahtevao potrošač, a koja su prodavcu bila ili su morala biti poznata u trenutku zaključenja ugovora;

4) nema redovna svojstva usluga iste vrste;

5) ne odgovara očekivanjima koja su osnovana s obzirom na prirodu usluge i javna obećanja prodavca u pogledu posebnih svojstava usluge, a naročito ako su učinjena oglasom;

6) po sadržini, kvalitetu i svrsi ne odgovara opisu koji je pre zaključenja ugovora, oglasom ili na drugi sličan način dalo treće lice u ime prodavca.

Prodavac nije odgovoran za nesaobraznost usluge ako:

1) nije znao ili nije morao da zna da je treće lice u njegovo ime dalo opis iz stava 2. tačka 6) ovog člana;

2) je opis iz stava 2. tačka 6) ovog člana na odgovarajući način blagovremeno ispravljen.

Odgovornost za nesaobraznost

Član 81
Ako usluga nije saobrazna ugovorenoj, potrošač može da zahteva od prodavca da izvrši saobraznu uslugu.

Ako je izvršenje saobrazne usluge nemoguće ili protivpravno ili predstavlja nesrazmerno opterećenje za prodavca, potrošač može zahtevati umanjenje cene ili raskid ugovora.

Ako usluga nije saobrazna ugovorenoj, na prava potrošača i odgovornost prodavca shodno se primenjuju odredbe čl. 50.-56. ovog zakona.


Mada, pretpostavljam da su se oni dobro zastitili, i da u ugovoru ne garantuju nista.

 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: VIP kućni net 1 problem29.09.2017. u 13:38 - pre 79 meseci
Citat:
zoccy:
Pozdrav svima na forumu. Prije sedam dana sam sklopio ugovor za VIP kućni net 1.Nalazim se u tzv žutoj zoni što znači slabija pokrivenost,ali službenica me uveravala da to nije problem za ovu tarifu(10 Mbit/s). Dobio sam ruter Huawei LTE Cube.
Problem je što je slab signal (isprobao sam staviti ruter u više prostorija) u mojoj kući.Ruter pokazuje snagu signala promenljivo (zeleno.žuto a nekad crveno svetlo - trebalo bi da je plavo za dobar signal).DL brzina je uglavnom do 2 Mbit/s a UL do 0,5 Mbit/s.
Rečeno mi je da ovaj ruter koji sam dobio ima bolji prijem signala od onog što nude standardno.Razočaran sam lošom konekcijom i praktično ga ne mogu koristiti.Interesuje me kako bih mogao prekinuti potpisani ugovor?Neki savet ili slično iskustvo bi mi puno značilo.

Naravno da je moguce ali ne preko es foruma nego putem zvanicnih kanala. Dakle prijavis smetnje/kvar, cekas da poprave ili kazu da ne moze da se popravi pa onda ili nastavis da koristis ili raskines. Znam za jedan slucaj gde su posle par poziva i nekoliko dana menjali opremu na baznoj stanici i od tada nema problema.
 
Odgovor na temu

zoccy
elektrotehničar,hobista
Subotica,Srbija

Član broj: 295336
Poruke: 123
82.208.244.*



+4 Profil

icon Re: VIP kućni net 1 problem29.09.2017. u 14:46 - pre 79 meseci
Hvala puno svima na odgovorima.Sada barem znam odakle da krenem-sa žalbom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: VIP kućni net 1 problem

[ Pregleda: 9850 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.