Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako ste vi dobili posao Python programera

[es] :: Python :: Kako ste vi dobili posao Python programera

[ Pregleda: 6831 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

python_freak
Aleksa Avramovic

Član broj: 337583
Poruke: 11



+3 Profil

icon Kako ste vi dobili posao Python programera04.12.2017. u 01:23 - pre 76 meseci
Naime, zeleo bih da znam kako ste i zbog cega vi dobili posao kao Python programer. Da li je to bilo zbog prethodnog iskustva u nekom drugom jeziku, samo zbog fakultetske diplome, napravili ste neku/vise desktop/web aplikaciju i konkurisali za posao, neko vas je preporucio, preko veze, kombinacija navedenih stvari, ili nekim drugim putem.

Sledece godine trebam da donesem konacnu odluku dal da idem na fakultet ili ne.
Pa eto dugo sam guglao na ovu temu i naisao na 2 saveta:
1.) Trebas da pokazes kako znas da napravis nesto korisno(neki web sajt, neku desktop aplikaciju, itd.)
2.) Trebas da odes na fakultet gde ces nauciti potrebnu matematiku, znanje o algoritmima, itd.

Pa eto neko vreme sam bio razmisljao na ovu temu i odlucio da poslusam oba saveta.

Krenuo sam da ucim o algoritmima, kompleksnijim strukturama podataka i matematici potrebnoj za shvatanje tih stvari.
Koristim ovu knjigu kao glavni resurs: https://www.amazon.com/Structures-Algorithms-Python-Michael-Goodrich/dp/1118290275
Napravio sam jedan website koristeci Python,Django,JavaScript i JQuery, mada imam jos puno ideja.
Trenutno ucim PyQt, jer imam ideju za cross-platform desktop aplikaciju koja bi koristila jedan Google-ov API.


Pa reko pitam se sta je ono sto poslodavci traze kada zaposljavaju nekoga ko nema iskustva ?
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Kako ste vi dobili posao Python programera04.12.2017. u 10:56 - pre 76 meseci
Nisam Python programer ali par saveta:

1. Nemoj se ograničavati na jedan jezik, bez obzira što je Python kul.
2. Upiši neki fakultet koji ćeš moći da završiš bez mnogo muke (makar i višu školu).
3. Nastavi da kodiraš što više možeš.
 
Odgovor na temu

BigBrother2005

Član broj: 54621
Poruke: 97

Sajt: sremcod.coconia.net


Profil

icon Re: Kako ste vi dobili posao Python programera20.12.2017. u 17:12 - pre 76 meseci
Ja nisam dobio posao jos iako programiram u Python-u 11 godina. Pre 11 godina je Python bio totalno nepoznat jezik u Srbiji, u inostranstvu je jedan od najtrazenijih jezika, ali u Srbiji vladaju JAVA, C++ programeri.
[code]
print "Hello"
[/code]

---------------------------------------
Ljudi traze znanje, a ja trazim burek
 
Odgovor na temu

[es] :: Python :: Kako ste vi dobili posao Python programera

[ Pregleda: 6831 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.