Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

RF Demodulator Kablovska SBB

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: RF Demodulator Kablovska SBB

[ Pregleda: 1925 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vl4d1w1r
Beograd

Član broj: 336160
Poruke: 7



Profil

icon RF Demodulator Kablovska SBB11.01.2018. u 05:54 - pre 75 meseci
Trazim po internetu vec neko vreme nacin na koji je moguce izvuci/povezati odredjeni kanal kablovske televizije (SBB) na jedan od ulaza DVR uredjaja. Potrebno je imati opciju selekcije kanala koju taj demodulator treba da izvuce.

Neke mogucnosti koje sam pokupio je da se nadje VCR (video rekorder) ili nesto slicno, pa da se preko tog uredjaja izabere kanal koji ide u DVR. Druga je da se da nekom ko radi sa elektronikom da napravim demodulator (pomenuta je cifra od 70e), s tim da bi ocigledno on bio vezan za 1 frekvenciju/kanal. To i ne zvuci kao opcija zbog mogucnosti da SBB promeni poziciju kanala.

Da li bilo ko ima bilo kakvu ideju, uredjaj ili nacin na koji je moguce ostvariti pomenuto? Sema(e) demodulatora?
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: RF Demodulator Kablovska SBB11.01.2018. u 12:23 - pre 75 meseci
Externi tv tuner?
 
Odgovor na temu

vl4d1w1r
Beograd

Član broj: 336160
Poruke: 7



Profil

icon Re: RF Demodulator Kablovska SBB11.01.2018. u 14:00 - pre 75 meseci
Nisam siguran da li eksterni TV Tuner ima takvu mogucnost. Pogledao sam neke i uglavnom imaju 1 antenski (rf, koaksijalni) ulaz i vise izlaza kao sto su HDMI i SCART.
Ima nekih koji pored toga imaju i antenski izlaz (npr. STRONG SRT 8201), ali za sada nisam uspeo da potvrdim da li se na taj izlaz sprovodi iskljucivo selektovani kanal. Hvala na predlogu u svakom slucaju.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: RF Demodulator Kablovska SBB11.01.2018. u 14:53 - pre 75 meseci
Jel tebi treba za Digitalne , ili za analogne SBB kanale ?

Ako je za analogne , onda je externi tjuner moze biti resenje , jer ti je to Televizor bez ekrana ! To se najcesce koristi da na Monitoru kompjuterskom, bez upliva kompjutera , gledas TV . Znaci bukvalno Televizor bez ekrana . Ali to radi samo za analogne kanale , za digitalne ne radi .

Te uredjaje ponekad imaju prodavnice kompjutera, nema to veze sa zemaljskom digitalnom televizijom , za sta sluzi taj strong .
 
Odgovor na temu

vl4d1w1r
Beograd

Član broj: 336160
Poruke: 7



Profil

icon Re: RF Demodulator Kablovska SBB11.01.2018. u 16:28 - pre 75 meseci
Za analogne mi treba. Trebam da iskopam SBB kanal C66 (ili C65) i da ga preusmerim u jedan od BNC ulaza na DVR-u. Kao sto sam pomenuo, nisam siguran da li eksterni TV Tuner ima te mogucnosti koje meni trebaju (puko preusmeravanje iskljucivo 1og kanala na RF/antenski izlaz tunera). Strong sam pomenuo kao jedan od modela koji imaju antenski izlaz.
 
Odgovor na temu

uart

Član broj: 232423
Poruke: 125
*.adsl.eunet.rs.



+6 Profil

icon Re: RF Demodulator Kablovska SBB11.01.2018. u 17:22 - pre 75 meseci
Citat:
Trebam da iskopam SBB kanal C66 (ili C65) i da ga preusmerim u jedan od BNC ulaza na DVR-u


Zar taj ulaz na DVR-u nije kompozit video?

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: RF Demodulator Kablovska SBB11.01.2018. u 18:33 - pre 75 meseci
Ovaj eksterni , ima daljinski , kao na televizoru , memoriju za 100 kanala , mozes da ga programiras za sta god hoces . Jedan kanal , 10 ili 100 kanala .

Samo on ima Antenski ulaz , a default izlaz je analogni , plavi zenski VGA za monitor . Znaci to bi trebao lako da napravis adapter po pinovima , za sta god ti treba .

Cena ovih eksternih uredjaja , je tipa 20 Eur . Imaju oni takodje i video Cinceve , banana audio , sto ulaze , sto izlaze , ali nisam isprobavao da li nesto od toga moze da radi zajedno .

Znaci default je vga plavi analogni , evo slike rasporeda pinova, pa se napravi ili kupi adapter vga to BNC ili sta ti vec treba .
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: RF Demodulator Kablovska SBB

[ Pregleda: 1925 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.