Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vrednost iz polja u formu, iz forme u bazu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Vrednost iz polja u formu, iz forme u bazu

[ Pregleda: 2584 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

magrinjo

Član broj: 337536
Poruke: 143
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Vrednost iz polja u formu, iz forme u bazu22.03.2018. u 11:10 - pre 73 meseci
Pozdrav,

Imam malu tabelu gde je odredjeni dan podeljen na nekoliko sati, i gde bi svako polje (zakazi servis) trebalo da nosi odredjenu vrednost (vrednost = sat iz tog polja tj kolone)
Zatim, klikom na "zakazi servis" otvara se PopUP forma u kojoj se nalaze odredjeni podaci za unos (ime i prezime, datum, broj telefona kao i VREME), gde bi polje "vreme" trebao automatski da povuce vrednost, odnosno sat iz gorespomenutog polja.

npr. , ukoliko kliknem na "zakazi pregled" u koloni 10:00, vrednost polja "vreme" u formi bi trebala biti "10:00"

Uploadovao sam skicu, da biste imali bolji uvid.

Kako bih mogao ovo da izvedem?
Razmisljao sam o GET metodi, medjutim trenutno mi mozak ne radi najbolje pa ne mogu u glavi da skockam kako.

edit: Mozda ipak $require?

 
Odgovor na temu

anon334571

Član broj: 334571
Poruke: 228
*.dynamic.vipmobile.rs.



+37 Profil

icon Re: Vrednost iz polja u formu, iz forme u bazu22.03.2018. u 11:29 - pre 73 meseci
Moraš ti prvo da naučiš php, ne može to preko reda. require ubacuje fajl a tebi treba konekcija sa bazom. To polje moze da glasi ovako:

Code:

<form action='' method='POST'>
<input type='text' name='pregled' value='10'>
<input type='submit' name='submit' value='Potvrdi'>
</form>

a posle u php:

if (isset($_POST['submit'])) {

$pregled = $_POST['pregled'];

itd..

}

 
Odgovor na temu

magrinjo

Član broj: 337536
Poruke: 143
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vrednost iz polja u formu, iz forme u bazu22.03.2018. u 12:02 - pre 73 meseci
To sto si napisao vazi u slucaju da iz forme direktno upisujem u bazu a to nije ono sto sam naveo.

"Zatim, klikom na "zakazi servis" otvara se PopUP forma u kojoj se nalaze odredjeni podaci za unos (ime i prezime, datum, broj telefona kao i VREME), gde bi polje "vreme" trebao automatski da povuce vrednost, odnosno sat iz gorespomenutog polja."

Znaci:

1. Ispod svakog polja "zakazi servis" nalazi se vrednost koja je ustvari satnica iz tog polja.
2. Klikom na "zakazi servis" otvara se popup sa formom, gde se nalazi i polje "vreme" koje bi trebalo da bude automatski popunjeno vrednoscu izabranog "zakazi servis" polja.
 
Odgovor na temu

anon334571

Član broj: 334571
Poruke: 228
*.dynamic.vipmobile.rs.



+37 Profil

icon Re: Vrednost iz polja u formu, iz forme u bazu22.03.2018. u 12:06 - pre 73 meseci
Ako ceć "PopUp" onda ti treba javascript.
 
Odgovor na temu

magrinjo

Član broj: 337536
Poruke: 143
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vrednost iz polja u formu, iz forme u bazu22.03.2018. u 12:21 - pre 73 meseci
Ne razumemo se.

Sve je odradjeno (popup,konekcija,parametri...) ostalo je samo da vrednost polja prebacim u vrednost polja "vreme" u formi u popup-u.
To je ono sto me buni.
 
Odgovor na temu

anon334571

Član broj: 334571
Poruke: 228
*.dynamic.vipmobile.rs.



+37 Profil

icon Re: Vrednost iz polja u formu, iz forme u bazu22.03.2018. u 12:36 - pre 73 meseci
Meni samo pada napamet da pomocu javascripta uzmeš vrednost za taj id, a u tabeli svakom polju stavi različit id .
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Vrednost iz polja u formu, iz forme u bazu

[ Pregleda: 2584 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.