Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lista lajkovanih postova

[es] :: Predlozi i pitanja :: Lista lajkovanih postova
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 10833 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Lista lajkovanih postova01.01.2019. u 13:33 - pre 63 meseci
Posto je uvedena stavka u mini-profilu (pored poruke) gde se pokazuje koliko neko ima lajkova (da ne kazem svidjanja) po porukama, bilo bi zanimljivo i da to bude link koji bi odveo na listu lajkovanih poruka.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.183.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Lista lajkovanih postova01.01.2019. u 13:48 - pre 63 meseci
Kad smo vec tu da se ubaci takodje:

1. Mogucnost da se obrise lajk.
2. Lista postova clana koji su lajkovani
3. Broj postova clana koji su lajkovani
 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: Lista lajkovanih postova01.01.2019. u 14:01 - pre 63 meseci
Shadowed pošto već prepisuješ, red je da navedeš odakle si prepisao ;)

http://www.elitemadzone.org/t501153-Trolometar-na-ES

Pitanje koliko bi bila komplikovana implementacija toga. Korisno bi bilo a možda i najjednostavnije da se ispod svakog posta uvede bar koji bi pokazivao skup onih koji su ga lajkovali (ako ih ima).

Već samo to bi razjasnilo mnoge stvari.
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Lista lajkovanih postova01.01.2019. u 14:13 - pre 63 meseci
A mozda da se ukine lajkovanje, to nije tesko za implementirati ;)
 
+1

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Lista lajkovanih postova01.01.2019. u 14:53 - pre 63 meseci
Zar nije logičnije da u profilu umesto ukupnog broja datih lajkova bude ukupan broj primljenih lajkova? To je valjda praksa na svim forumima...
Zaista ne vidim poentu statistike "datih lajkova".
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Lista lajkovanih postova01.01.2019. u 16:04 - pre 63 meseci
Znaci ovo sto prikazuje je broj Datih Lajkova ?

Ja sam totalno van tih Lajkova , pa me ne bi iznenadilo da je ovo broj Datih ili Primljenih svejedno .

Kako su ukinuti Negativni poeni , Najbolje bi bilo ukinuti i ove " pozitivne " !

Ipak je ovo ozbiljan forum, ili bi bar trebao da bude A ne neki fejs i ostale platforme za decu i Budale

Koji i zive za Lajkove !
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Lista lajkovanih postova01.01.2019. u 16:40 - pre 63 meseci
Ovako:

Za pocetak, ne interesuje me tema koja je na MZ.

@CoyoteKG, koliko shvatam, taj broj je broj dobijenih lajkova. To da je broj datih je napisao Nebojsa na MZ temi.
@Nebojsa, tvoj predlog tamo (kao i kompletna tema) se razlikuje od mog ovde, tako da nema prepisivanja.
@adamere kao sto rekoh Kojotu, to je nesto sa druge neme.



Dakle, moj predlog je da se mogu izlistati lajkovane poruke.
Takodje, nemam nista protiv ni da se vidi ko je kome sta lajkovao.

Molim da se prepucavanje zapoceto na temi u MZ zadrzi tamo i ne preliva u ovu temu. Takodje i diskusija o "datim" lajkovima. Ova tema se bazira na pretpostavci da je to broj dobijenih lajkova jer to ima vise smisla.
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Lista lajkovanih postova01.01.2019. u 16:46 - pre 63 meseci
Ne verujem da je to broj dobijenih lajkova, nego je broj datih lajkova, pa samim tim otuda i nelogičnost. Ko bi sabirao broj datih lajkova, i po čemu je koristan taj info? To nisam video ni na jednom forumu. Obično se broji koliko ko dobije lajkova za postove koje je napisao. Samim tim se vidi koliko je taj član koristan na forumu.
Pored toga, broj dobijenih lajkova teško može da se namesti, a broj datih svako ko je dokon može da klika po ceo dan po forumu... Tako da ni sa te strane nema smisla.

A da je ovo broj dobijenih lajkova, onda bi na primer Bane imao više od 9 jer sam mu samo ja sigurno dao više od 9, a njegovi postovi na ES su prilično korisni.
 
+1

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Lista lajkovanih postova01.01.2019. u 18:11 - pre 63 meseci
Je*ali vas lajkovi, ukidajte to, nismo na fejsu.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
0

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Lista lajkovanih postova01.01.2019. u 20:24 - pre 63 meseci
Da pojasnim par stvari koje su izazvale zabunu, izvinjavam se:

Ova statistika se racunala u profilu svo ovo vreme dok ste mogli da lajkujete poruke, samo nigde nije prikazivana.
Posto se skupilo dosta lajkova vec, red je bio da uradimo nesto sa tim brojevima. Za pocetak sam ih samo prikazao na temi u mini profilu kao sto ste primetili.
Nazalost, nisam odmah primetio da je obracun lajkova bio pogresan - uzimao je u jednacini i date i primljene lajkove. Sada bi trebalo da je sredjeno to i da su svi opet izracunati, poenta je prikaziti naravno samo dobijene lajkove. One originalne brojke nemaju nikakvog smisla, kao sto su neki primetili...

Nisu losi ovi ostali predlozi, implementiracu to uskoro. A posto je bilo zalbi da su neki korisnici vestacki sebi davali lajkove preko drugih naloga, uvescu neke limite da se malo ogranici mogucnost zloupotrebe. Naravno daleko da ovaj sistem ikada moze biti mnogo savrsen tako da nemojte mnogo paznje da obracate na njega, u svakom trenutku moze opet da nestane ako se pokaze kontraproduktivan.
 
0

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Lista lajkovanih postova02.01.2019. u 10:03 - pre 63 meseci
Jos jedan razlog pogresnog racuna ranije je bilo sto su u bazi postojali i "dislike-ovi". Dugme za dislike smo ukinuli par meseci nakon uvodjenja te funkcije, ali su rezultati ostali u bazi, dok ih nisam obrisao.

I takodje treba reci da racunanje lajkova na profilu nije real-time...
 
0

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Lista lajkovanih postova02.01.2019. u 10:07 - pre 63 meseci
Posto sam dobio par pitanja i zalbi u vezi pogresnih obracuna lajkova na profilu (samo dobijeni bi trebalo da su prikazani).

Ako neko licno ima sumnje u to, posaljite mi na PP zasto imate sumnje i dostavicu Vam obracun iz baze, neke statistike cemo izvuci gde se vidi koje poruke su dobile lajkove, pa mozete proveriti da li se sve slaze.
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Lista lajkovanih postova02.01.2019. u 10:11 - pre 63 meseci
Da li je racunanje realtime ili periodicno?

Edit: tek sad vidim poruku gde si odgovorio a ne mogu da obrisem :)
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Lista lajkovanih postova02.01.2019. u 10:15 - pre 63 meseci
Gojko da ti iskreno kazem,nesto ti u bazi skripi! Meni da je neko dao skoro 5k lajkova,sumnjam.

S obzirom po broju "kacenja",neki nisu nesto aktivni kao recimo ODIN,a jezijk i sujeta mi nisu nesto fleksibilni posto i u zivotu sam

sa nekim gardom,mislim da je MNOGO kume.
 
0

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Lista lajkovanih postova02.01.2019. u 10:24 - pre 63 meseci
Proverio sam, bogme lajkovi koje si ti dobio su uglavnom ravnomerno distribuirani. 367 razlicitih ljudi ti je delilo lajkove, od cega imas top 10 fanova koji su ti dali izmedju 100 i 300 lajkova. Ali to su sve potpuno razliciti korisnici, na prvi pogled ne deluje kao da su fake nalozi i da si ti nesto tu petljao. Mada da sigurno to potvrdim morao bih da radim malo dublju analizu, da uporedjujem stil pisanja, IP adrese, user agent stringove, i ostalo sto bi te moglo "odati". Iako se vecina tih stvari da lazirati, ljudi generalno naprave gresku kada koriste vise naloga i napisu ili urade nesto sto ce ih odati - naprave istu pravopisnu gresku, zaborave da promene proxy da bi se promenila IP adresa, citiraju na isti nacin i slicno.

Ali stvarno mi nije stalo do tvojih lajkova toliko da ih proveravam u sitna crevca
 
0

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Lista lajkovanih postova02.01.2019. u 10:27 - pre 63 meseci
Ne deluje mi da bi bilo fer da sad pocnemo da objavljujemo javno lajkove... od pocetka su bili anonimni i ljudi su na osnovu toga glasali, bez sanse da se prave neke grupacije koje lajkuju jedni druge i slicno tome.

Jedini nacin da to postane javno je da obrisemo SVE dosadasnje lajkove i krenemo od nule, tako da se zna da je svaki lajk od tog trenutka javna informacija, prikazana ispod poruke. Kao sto na raznim forumima imate "thanks" sisteme... ali ono.. ne znam sta se postize tacno time.
 
0

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Lista lajkovanih postova02.01.2019. u 10:32 - pre 63 meseci
Mislim da nema potrebe da se sve brise, samo da se proveri da li zaista sada `brojac` ispisuje broj lajkovanih poruka korisnika.

Mi, takoreci, stariji clanovi jako dobro znamo ko vredi, a ko ne na forumu i nema ne treba nikakav brojac, ali cisto da novi korisnici imaju neki uvid u kvalitet clanova.
Nista lose nema da ti se neko tim putem zahvali na nekom vidu pomoci.

To za objavljivanje liste ko je lajkovao, slazem se da nema potreba bas iz tih razloga. Ono like za like fore i sl.




(c) 1982 sinclair research ltd
 
0

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Lista lajkovanih postova02.01.2019. u 10:43 - pre 63 meseci
Pa evo proverio sam na primeru par korisnika, deluje mi ok sada. Nasao sam problem sa prvom verzijom racunanja. Ako za jos nekog usera niste sigurni kazite koji je i provericu rucno sve lajkove. Evo Lavlja jazbina se javio, ja sam iskreno iznenadjen njegovim lajkovima :)
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Lista lajkovanih postova02.01.2019. u 10:48 - pre 63 meseci

Citat:
Ali stvarno mi nije stalo do tvojih lajkova toliko da ih proveravam u sitna crevca


Prikačeni fajlovi
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Lista lajkovanih postova02.01.2019. u 10:59 - pre 63 meseci
@Gojko, samo implementiraj ono sto predozih na pocetku teme (klik na taj broj da vodi na listu lajkovanih poruka gde kod sake stoji broj lajkova za nju) pa moze da proverava ko hoce :)


Sto se tice prikaza ko je sta lajkovao, sve mi je jedno; moze i ne mora. Ali ne bih voleo da se brisu stari. Doduse, moze se napraviti da se prikazuje ko je sta lajkovao samo za nove lajkove (posle odredjenog datuma).
 
0

[es] :: Predlozi i pitanja :: Lista lajkovanih postova
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 10833 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.