Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Auto Find & Replace

[es] :: Office :: Excel :: Auto Find & Replace

[ Pregleda: 1107 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladabajic
novi sad

Član broj: 63168
Poruke: 146



Profil

icon Auto Find & Replace29.01.2019. u 12:19 - pre 62 meseci
Pozdrav svima.
Prelistao sam sve na temu Replace i nisam nasao resenje problema pa ako neko zna nek pomaze.

Napravio sam dokument sa vise tabela (ili se zove radna sveska?) i u njih unosim neke serijske brojeve bar kod citacem.
Kolone u tabelama su modeli nekog proizvoda i to je stanje magacina da ga tako nazovem.
"Glavna tabela" mi sabira broj tih proizvoda po modelima, odnosno broji koliko ima popunjenih polja u kolonama za svaki proizvod.

Problem: u jednu tabelu unosim (takodje citacem) ser.brojeve proizvoda koje sam izdao. Na koji nacin da serijski broj koji ocitam (upisem) u odredjenom polju te izlazne tabele, izbrise taj isti serijski broj u tabeli stanja?

Nadam se da sam jasno definisao problem. Napominjem da ne radim u Exelu nego on line u Google Sheets-u.

Veliki pozdrav.

[Ovu poruku je menjao vladabajic dana 29.01.2019. u 14:00 GMT+1]
A mozda je zemlja ipak ravna ploca...
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
89.216.49.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Auto Find & Replace29.01.2019. u 13:42 - pre 62 meseci
Ne znam tačno kako tvoja radna sveska izgleda, ali razmisli da formiraš tabele
- početno stanje
- ulaze
- izlaze

Stanje proizvoda p onda dobijaš preko formule
PočStanje(p) + SviUlazi(p) - SviIzlazi(p)

Jedan elementarni primer imaš u Excel fajlu u prilogu. Otvorio sam ga u Google Sheets i formule rade

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vladabajic
novi sad

Član broj: 63168
Poruke: 146



Profil

icon Re: Auto Find & Replace29.01.2019. u 14:38 - pre 62 meseci
Stanje u magacinu je najmanji problem. Broj artikala odredjenog proizvoda izracunava funkcija COUNTUNIQUE u koloni gde su uneseni serijski brojevi tog proizvoda. Tako cak ne moze ni da dodje do greske slucajnog upisa dva puta istog serijskog broja. Ja zelim da kada skeniram bar kod (ili upisem serijski broj) u tabeli IZLAZ, on nestane iz tabele sa serijskim brojevima. Samim tim se smanjuje i kolicina tog artikla u tabeli STANJE.
Nadam se da sam dobro objasnio posto ne bih smeo da okacim konkretnu tabelu javno...
A mozda je zemlja ipak ravna ploca...
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
89.216.49.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Auto Find & Replace29.01.2019. u 16:05 - pre 62 meseci
Citat:
Na koji nacin da serijski broj koji ocitam (upisem) u odredjenom polju te izlazne tabele, izbrise taj isti serijski broj u tabeli stanja?

Na osnovu ovoga sam razumeo da ti je problem sa stanjem.
Citat:
a zelim da kada skeniram bar kod (ili upisem serijski broj) u tabeli IZLAZ, on nestane iz tabele sa serijskim brojevima

Za bukvalno brisanje sadržaja ćelije potreban je makro. Naravno moguće je da imaš formulu koja bi vratila prazan string
Npr ako su ti serijski brojevi u koloni A, u koloni B označiš serisjki broj koje je iskorišćen (pomoću formule countif), pa u trećoj koloni dobiješ listu preostalih serijskih brojeva.
Code:
=IF(B2;"";A2)


Ovu listu koristiš dalje za stanje

Što se tiče primera, nije ni potrebno da okačiš konkretnu tabelu, nego napraviš uprošćeni primer, sa izmišljenim podacima, iz kojeg će se videti šta je problem i šta je cilj.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bokinet

Član broj: 29844
Poruke: 574



+50 Profil

icon Re: Auto Find & Replace29.01.2019. u 16:09 - pre 62 meseci
Napraviti f-ju u VBA koja to radi.
Takodje, predvideti jedno staticko polje na recimo vrhu tabele gde se vrsi to evidentiranje barkodom posto kod vecine barkod citaca nakon ucitavanja se salje i terminacija kao da je pritisnut ENTER.
Za to konkretno polje u delu na promenu vrednosti uvezati f-ju iz VBA koja ce proveriti celu tabelu i ako postoji ta vrednost ukloniti taj red iz tabele.
Nakon provere i odradjenog posla, preko VBA koda opet selektovati to polje tj. celiju da bude na poziciji da se opet saceka sledeci unos barkod citacom i odradila sledeca provera vrednosti.

Evo primer kako moze da se pokrene makro tj. vba kod na promenu celije
https://support.microsoft.com/...-certain-cells-change-in-excel
 
Odgovor na temu

vladabajic
novi sad

Član broj: 63168
Poruke: 146



Profil

icon Re: Auto Find & Replace30.01.2019. u 11:21 - pre 62 meseci
Citat:
Jpeca:
Za bukvalno brisanje sadržaja ćelije potreban je makro. Naravno moguće je da imaš formulu koja bi vratila prazan string
Npr ako su ti serijski brojevi u koloni A, u koloni B označiš serisjki broj koje je iskorišćen (pomoću formule countif), pa u trećoj koloni dobiješ listu preostalih serijskih brojeva.
Code:
=IF(B2;"";A2)

Ovo je bilo najblize onome sto meni treba. Hvala na trudu :)

Kacim primer tabele i kako to treba da izgleda.

Kada u tabeli IZLAZ ukucam serijski broj, tj. vise njih skeniram, oni treba da se izbrisu iz tabele IP KAMERE ili ANALOGNE KAMERE
U tabeli STANJE ce se broj artikala automatski smanjiti. Ili povecati ako skeniram kodove prilikom unosa u magacin odredjenog artikla.

Nadam se da sam dobro objasnio :)

PS: sa funkcijama u VBU nikada nisam radio. Nisam bas neki expert za Excel..
A mozda je zemlja ipak ravna ploca...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Auto Find & Replace

[ Pregleda: 1107 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.