Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BeotelNet ADSL Raskid ugovora

[es] :: ISP :: ADSL :: BeotelNet ADSL Raskid ugovora

[ Pregleda: 2481 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoraxi
Beograd

Član broj: 324652
Poruke: 7
46.240.177.*



+7 Profil

icon BeotelNet ADSL Raskid ugovora06.02.2019. u 19:53 - pre 62 meseci
Imam ADSL ugovor na 12 meseci i hoću da ga raskinem posle 5 meseci. Saglasan sam da platim razliku u ceni izmedju ugovorne obaveze "12 meseci" i ugovorne obaveze "bez ugovora", za vreme korišćenja usluge, od 5 meseci. Sada kažu da je to akcija i predočavaju cenovnk "Standardni internet" koji
ima negde na sajtu a do koga ne može da se dodje direktno, i sa kojim nisam bio upoznat u trenutku potpisivanja ugovora i naravno koji je mnogo skuplji.
Smatram da sam obmanut ne predočavanjem tog cenovnika. Da li neko zna, ili se susreo sa ovim problemom, i kako da postupim.
 
Odgovor na temu

doggy
Beograd

Član broj: 6159
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: BeotelNet ADSL Raskid ugovora03.05.2019. u 19:54 - pre 59 meseci
Imam isti problem sa Beotelom.

Umesto da prethodne mesece odnosno razliku obracunavaju kao 1790 (osnovna cena bez ugovorne obaveze) i da od toga oduzmu 1290 (povlascena cena po ugovoru) oni kao osnovnu cenu racunaju 2366 is nekog "specijalnog" cenovnika.

Ima li neko savet kako se izboriti?

Pozdrav,
Igor
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: BeotelNet ADSL Raskid ugovora03.05.2019. u 20:45 - pre 59 meseci
Zar nije najlakse, ako je moguce, isplatiti sve mesece po ugovoru i "ajd ćao" ?

Sa njihovog sajta.
https://www.beotel.net/privatnost odeljak - Objedinjeni Opšti uslovi pružanja usluga


Citat:
6.4 Zaključivanjem Ugovora za korišćenje usluga BeotelNeta i označavanjem ponuđenog polja po izboru Korosnika, Korisnik se opredeljuje za minimalni period korišćenja usluge uz pogodnosti definisane navedenom ponudom sa cenovnikom. Korisnik može jednostrano da raskine ugovor o korišćenju usluge pre isteka minimalno ugovorenog perioda, u kom slučaju je dužan da, pored dospelih obaveza, plati naknadu na ime štete na osnovu prevremenog raskida ugovora u roku od 7 dana i da vrati kompletnu preuzetu opremu u stanju u kojem je istu i primio. BeotelNet obračunava iznos naknade na ime pretrpljene štete u visini popusta koji je Korisnik ostvario u okviru date pogodnosti za period korišćenja usluge ili kao zbir preostalih pretplata do kraja ugovorne obaveze u skladu sa pozitivnim pravom. Odredbe o plaćanju obeštećanja na ime pretprljene štete primenjuju se i u slučaju da BeotelNet jednostrano raskine ugovor, ukoliko Korisnik ne izmiri sve svoje dospele obaveze u skladu sa članom 7 ovih Opštih uslova. Ponovno potpisivanje ugovora, uslovljeno je izmirivanjem svih dugovanja nastalih po prethodnim ugovorima;
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: BeotelNet ADSL Raskid ugovora03.05.2019. u 23:47 - pre 59 meseci
Zakon o zastiti potrosaca je samo to u nazivu !

U stvari je zakon o Zastiti Lopovskih trgovaca !! Svih vrsta i svaga i svacega .

Taj zakon predvidja , prvu i jedinu zastitu Sudsku ! Inspekcija gde neobavesteni ljudi savetuju , pretiti im inspekcijom ? Inspekcija ima nadleznost samo kod par proceduralnih sitnica , u koje cene ne spadaju !

Udruzenja potrosaca imaju Iskljucivo savetodavni karakter i sa njima je kao i sa inspekcijom gubljenje vremena i zivaca .

Tako da je po zakonu , sasvim Namerno, sud prva i poslednja i jedina zastita !

Da li ce neko da se parnici sa provajderom zbog nekliko rata ?

Naravno da nece i zato je zakon za Zastitu Lopova .

Kod lopovskih provajdera , najbezbolnije resenje je ostati do kraja ugovora i vise nikada sa njima nemati posla .
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: BeotelNet ADSL Raskid ugovora04.05.2019. u 12:25 - pre 59 meseci
Imate li ugovore koje ste potpisali u ruci? Koliko ja znam, svako ugovor mora da sadrzi mesecnu cenu.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: BeotelNet ADSL Raskid ugovora04.05.2019. u 17:03 - pre 59 meseci
Ja sam uvek do sada sklapao UO uz pažljivo čitanje šta se nudi i ne sećam se da sam neku ranije prekinuo. A ako bih tako nešto planirao, svakako bih pogledao koji su uslovi koji se ne vide. Jedno vreme je SBB imao dranje kombinaciju koja je ipak bila logična, ko raskida UO, plaća sve ali sve što bi plaćao da nije bila UO. Od setapa, preko svih mogućih renti za uređaje pa do najgorih cena za tu brzinu. Plus svi teve paketi koji bi se ovako doplaćivali ...

Ajde malo pročitajte uslove, probajte kako radi, raspitajte se a ne prihvatite neku obavezu pa posle nekoliko dana ne valja pa ajde pilićari traže od mene mnogo. Uzmite bez UO, platite malo više pa isprobajte. Ako ste imali neki popust, otplatite ga i sledeći put čitajte ugovore.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: BeotelNet ADSL Raskid ugovora04.05.2019. u 17:17 - pre 59 meseci
Ma, ovde se radi sto im ne daju da isplate popust i batale pricu. Realno ne mozemo da krivimo nekoga za sitna slova, i ja sam u istom problemu sa SBB trenutno, videcu s njima u poslovnici kad budem imao zivaca, pisao sam vec da posle 11+ godina zele za "bolji" paket, tacnije prelazak na trio da mi naplate prikljucnu taksu. I to su bas one stvari koje ne pisu u ugovoru vec negde "drugde". Mada slucajevi nisu direktno povezani.

Zato i savetujem citanje ugovora, gde ako ne pise cena, MORA bar da pise naziv paketa. Ako se nazivi poklapaju sa onim na sajtu i cena se poklapa sa onim sto placate, a pricaju vam da placate nesto "drugo" sto nema u zvanicnoj ponudi, mislim da tu ima osnova za prijavu za prevaru. Smesno zvuci kada se ovako pise na forumu gde svaki dan imamo neke "teorije zavere", ali bez zezanja, ako vam stvarno izmisljaju gluposti koje niste videli i nisu navedene u ugovoru, ima osnova za svasta. Pogotovu ako ste stvarno prevareni.

Uostalom mislim da otkad su sredili zakon dosta njih ide po sistemu ako prodje prodje.

Zato na primer MTS i ostali mobilni operateri kada nude "masnije popuste" van ponude, vam kazu da NIGDE nece pisati da imate taj popust ali cete ga dobiti. Trenutno imam tu situaciju u VIPu i MTSu.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: BeotelNet ADSL Raskid ugovora05.05.2019. u 22:13 - pre 59 meseci
@zoraxi
Koliko znam, kod Verata/Beotela internet moze da se uplati i nekoliko meseci unapred.
Jesi li probao tu opciju, da im isplatis sve po povlascenoj ceni i da onda uradis prekid ugovora? Nagodi se.

Taj njihov cenovnik mozes da nadjes na linku
https://www.beotel.net/privatnost
link za Standardni cenovnik
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: BeotelNet ADSL Raskid ugovora05.05.2019. u 22:30 - pre 59 meseci
Sve zavisi koliko je meseci do kraja UO, ako je tek počeo onda se to i ne isplati. Po ovom cenovniku je tu i aktivacija 5.000 ... čisto da se vidi da nije lako izaći iz potpisane obaveze.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: BeotelNet ADSL Raskid ugovora

[ Pregleda: 2481 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.