Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje repeatera i wlan AP preko lan kabla

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Povezivanje repeatera i wlan AP preko lan kabla

[ Pregleda: 1449 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

reikonija
Faks<lll>
Visegrad

Član broj: 213271
Poruke: 121
*.dynamic.vipmobile.rs.



+4 Profil

icon Povezivanje repeatera i wlan AP preko lan kabla27.02.2019. u 22:51 - pre 61 meseci
Pozdrav, kao sto pitanje kaze, posedujem wifi repeter koji hvata wlan mrezu i pojacava signal ali nazalost samo u jednom delu kuce.
Zanima me da li bih mogao da povezem lan kablo u repeater, dobijem ip adresu pa zatim preko wlan ap saljem signal u taj drugi deo kuce.
Kako sam shvatio preko yt, da mi je potrebno da na tome ruteru koji cu koristiti kao AP pogasin DHCP i sam mu ip adresu koja je van opsega one koju mu repeater daje.
Sad me zanima koji tip kabla bih trebao korisitit za to, znam da je cat5e ali koje povezivanje da li obicno ili crossover.
Ako neko ima neki video ili semu da objasnjenjem bio bih zahvalan, ili jos bolje neki link na kupujemprodajem do opreme koja mi treba.

Hvala
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3778 Profil

icon Re: Povezivanje repeatera i wlan AP preko lan kabla09.03.2019. u 19:42 - pre 61 meseci
Obično ne može tako, ako je u pitanju neki jeftini kineski repeater (Kod nekih može. Zato bi bilo dobro da znamo tačno o kom uređaju je reč.), ali najčešće može obratno. Drugi ruter ne koristiš kao AP već kao wireless ethernet bridge (Nemaju svi ruteri ovu mogućnost.), spojiš njega i repeater LAN 2 LAN običnim cat5e ethernet kablom (Ne treba crossover. Svi moderni mrežni uređaji imaju cable sensing pa crossover kablovi nisu potrebni). Na tom drugom ruteru treba isključiti DHCP i radi praktičnosti bilo bi bolje da ostane u istom IP opsegu kao i glavni ruter (van DHCP scope-a)...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Povezivanje repeatera i wlan AP preko lan kabla

[ Pregleda: 1449 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.