Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Samsung lcd 40" smetnje par sekundi pa proradi.

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Samsung lcd 40" smetnje par sekundi pa proradi.

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 9394 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Samsung lcd 40" smetnje par sekundi pa proradi.12.05.2019. u 00:10 - pre 59 meseci
Imam Samsung lcd 40" star 12 godina plaćen okruglo 1000 evra.

Prošle godine je počeo da zeza, par sekundi kad se upali budu smetnje na slici prvo kao crvene horizontalne linije pa ponekad bude crno bela slika ali posle par sekundi proradi ko nov.

Prošle jeseni je počeo samo da cakće relej i restartuje se. Sad sam uzeo da ga pogledam svi elektroliti u napajanju su kao novi nijedan naduvan. Nađem na internetu da mu je eprom modul zaglavio i uz pomoć šrafcigera prespojim dva pina, ubodem 5 sekundi u struju ona led dioda ambijentalnog svetla počne da trepće više puta. Isključim iz struje i odspojim šrafciger i - televizor proradi.

https://youtu.be/DZnlD24fMwM


Opet imam par sekundi sliku sa snegom kada ga upalim i proradi bez greške.

Šta bi to moglo da bude problem. To traje evo već skoro godinu ipo.

Sada je samo slika sa snegom prvih par sekundi i onda proradi i nema nikakvih problema.

Da ipak zamenim elektrolite u napajanju iako nemaju nikakvih deformacija?


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Samsung lcd 40" smetnje par sekundi pa proradi.12.05.2019. u 00:55 - pre 59 meseci
Ne moraju da budu naduvani, tajvanski elektroliti koji su korišćeni masovno u prošloj deceniji su imali pogrešnu formulu (ukradenu od japanaca) i dolazilo je do korozije iznutra. Kod nekih je to izazivalo "nadutost" pa se menjao kapacitet, ali ne mora efekat da postane vidljiv, može jednostavno da se promeni dielektrična konstanta elektrolita zbog rastvaranja korozije tako da se dobije drastičnija promena kapacitivnosti nego kada kućište blago nabubri.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Samsung lcd 40" smetnje par sekundi pa proradi.12.05.2019. u 01:42 - pre 59 meseci
Znači ipak da menjam a? Ok prvo da rešim filips pa onda ovu staru kantu, ne mogu baš da ostanem bez ijednog tv-a na moru :-)
Drugi problemje što ih nabavljam u mikroprincu koji je udaljen 600 km 🤣
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Samsung lcd 40" smetnje par sekundi pa proradi.12.05.2019. u 12:09 - pre 59 meseci
Pa, ako je problem bio relej... ili skinuti relej pa proveriti posebno samo njega.

Uglavnom, nisu toliko skupi TV servisi, sećam se da sam ja menjao elektrolite na nekom monitoru, bilo oko 1000 dinara, međutim posle godinu dana mu je otišla jedna CFL, zamena obe je bila oko 4000din. pa sam im ostavio za delove jer je bio 1680x1050, da je bio 1080p možda bih i platio. Eto, ovaj Dell U2312HM je preživo 2 sekundarna monitora, a za razliku od njih ima podešavanje po visini, rotaciju po horizontali i vertikali (može da se koristi u portretnom modu), a koštao je oko 20k dinara, što je tada bilo 190-200€, a danas za taj novac može da se kupi uglavnom IPS monitor sa običnim postoljem na kome ne može da se podesi ni vertikalni ugao.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Samsung lcd 40" smetnje par sekundi pa proradi.12.05.2019. u 12:22 - pre 59 meseci
Ma ovo je potežak lcd stare garde ne vuče mi se 600 km a kamoli u neki servis. Zamena elektrolita je od 50 do 100 dinara ako sam menjaš meni je to pola sata posla.

Nije relej problem, restartuje se dok se malo ne zagreje i nestanu smetnje. Šteta što ih nisam popisao pre nego što sam montirao nazad na zid i nakrkao gomile kablova i ruter na njega.
Prvo philips da skrparim pa ću elektrolite lako.

Više ne kupujem televizore sa jednostrukim postoljem jer od ljuljuškanja odu kontakti sa displejom i pojave se linije. Samo sa duplim nogama ili na zid! Masa proizvođača stavlja te kontakte sa donje strane što je katastrofalno loše! Blaga promaja on se ljuljuška, prođe tramvaj, ljuljuška se neprimetno ali posle garancije aj ćao.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Samsung lcd 40" smetnje par sekundi pa proradi.25.10.2019. u 09:37 - pre 53 meseci
Stigli elektroliti za napajanje, 160 dinara zamenjeni za par minuta i televizor radi kao nov. Nema smetnji prilikom paljenja, linija, šuštanja i krčanja. Ne pali se sam iz čista mira. Televizor je kao nov, evo testiram ga drugi dan.

Sad jedno pitanje, slika mi je malo žućkasta tj toplija čak i kada stavim na hladno podešavanje. Mislite da je malo isprdeo displej jer je baš cepan 10 godina? 🤔

E da, zezaju hdmi1 i hdmi2 sa zadnje strane dok bočni radi perfektno. Prašina i nikotin ili su crkli?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Samsung lcd 40" smetnje par sekundi pa proradi.25.10.2019. u 09:43 - pre 53 meseci
E da i dok sam skidao stare elektrolite koji su perfektno na oko izgledali - mirisala je kiselina. Mjanjic bio si u pravu! Hvala!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Samsung lcd 40" smetnje par sekundi pa proradi.26.10.2019. u 14:13 - pre 53 meseci
Ove smetnje se opet pojavljuju prilikom paljenja televizora, kada se zagreje posle minut proradi kako treba. Do tada zna i da se restartuje. Izgleda da je ploča polucrknuta 🤔
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Samsung lcd 40" smetnje par sekundi pa proradi.26.10.2019. u 15:06 - pre 53 meseci
To je ovo pogledaj u zadnjih nekoliko tema pisao je Gile o tome .

Kada se procesor zagreje , proradi kako treba . Zato je njegov savet da se zagreje procesor unapred , radi provere . Da se ne ceka da se sam zagreje u radu , vec se zagreje dok je TV iskljucen , pa ako proradi odmah kako treba to je u pitanju .
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Samsung lcd 40" smetnje par sekundi pa proradi.26.10.2019. u 16:34 - pre 53 meseci
Pa nebi više gubio vreme, sad kada premotam film isto je otkad je prvi put uboden hdmi kabl pre 5-6-7 godina. Do tada je korišćen samo preko scarta i nije bilo nikakvih problema. Kada su risiveri prešli na hdmi izlaze počelo je ovo.

I risiver je pred smrt godinu dana star. Tcom daje opasno đubre za opremu, ruter smo menjali 5 puta u zadnjih godinu dana.

Izbacuje mi i ovakve nebulozne poruke:


Restartujem tv i proradi 😑
Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Samsung lcd 40" smetnje par sekundi pa proradi.26.10.2019. u 16:53 - pre 53 meseci
Isto se ponaša na sva tri hdmi ulaza. Sada sam ga ugasio i iščupao iz struje pa kada se oladi da vidimo. Prijateljica ima isti problem na samsungu i rešava ga povremenim čupanjem iz struje. Kada sam zamenio elektrolite nije imao smetnje pa da vidimo. Polako se pojavljuju sve više i više sa svakim sledećim paljenjem 🙄
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Samsung lcd 40" smetnje par sekundi pa proradi.26.10.2019. u 16:58 - pre 53 meseci
Nesto tu opasno baguje. Mozda elektroliti na main board-u ili polako odlazi u vecna lovista.
Kada se tako pojave random kvarovi, sve ukazuje na sam procesor - hladni lemovi ili mu popusta koncentracija od dugotrajne eksploatacije.

Mozda i sam NAND/FW ima problem.
Zagoooglaj taj model i vidi da li ima kakav FW update za njega pa pokusaj ako je lako za odraditi, tipa ubacis na flesku i povuces fw kroz menu.
Samo pazi da nadjes odgovarjajuc.

Nekada zamena elekt. kond i nije bas najbolja ideja. Trilion puta mi se deslilo da zamenom napravim jos gore. Dotrajale komponente i stopile se da rade zajedno kako treba i cim osvezis jedan deo, dodje do toga da se drugi buni - najkrace receno :)

Jucer mi se bas desilo na jednom Philips 22` monitoru. Brljao sliku na 1080p, a na nizim rezolucijama ok.
Zamenim 6 kom elekt kond na main boradu 100uF 25V i monitor proradio kako treba. Posle pola sata crko, samo krene da se upali, skljocne i ugasi se.
Opet otvorim i u KS jedan FET koji pali CCFL trafo. Zamenio, opet proradio. Videcemo dokle :D
Show program. Nigde veze, al ajd. Samo koriste isti izvor 5V za napajanje panela i kontroler IC CCFL...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Samsung lcd 40" smetnje par sekundi pa proradi.26.10.2019. u 17:21 - pre 53 meseci
Sacuvas one stare elektrolite pa vratis
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1667
*.cable.triera.net.



+242 Profil

icon Re: Samsung lcd 40" smetnje par sekundi pa proradi.26.10.2019. u 18:09 - pre 53 meseci
Na mom philipsu, star oko 12 godina, HDMI brljave ako je prijemnik,(neki cisco za kabelsku), već uključen kad palim TV. Obrnuto, kad upalim TV pa se postavi i onda upalim risiver nikad problema. Nisam otvarao da vidim elkose jer evo radi već 12 godina, ne diraj lava dok spava. Probaj, možda je kod tebe isti problem.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Samsung lcd 40" smetnje par sekundi pa proradi.26.10.2019. u 18:15 - pre 53 meseci
A kod moje keve neki LG 26` LCD TV na koji sam stavio adapter DVI/HDMI posto tv nema HDMI i kada ukljuci TV ukljuci DVBt2 samo neke sare na ekranu i onda je porebno ponovo uklj/islj dvbt2 na daljinski i onda normalna slika :) Trebalo je malo vremena da se navikne i sada je to sve ok. Bitno da sam izbacio sugavi skart. Slika stvarno ekstra.

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1667
*.cable.triera.net.



+242 Profil

icon Re: Samsung lcd 40" smetnje par sekundi pa proradi.26.10.2019. u 18:28 - pre 53 meseci
To isto i ja radim kad se zahebem u redosledu paljenja, puno puta zaboravim zagasiti onaj cisco.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Samsung lcd 40" smetnje par sekundi pa proradi.26.10.2019. u 18:31 - pre 53 meseci
Uglavnom nije neka zezancija, a TV ionako svi mi palimo gasimo moza 2 puta dnevno. Uglavnom kada se ukljuci, iskljuci se kada se ide na spavanje :)
Pokusavao sam ja nesto oko podesavanja u DVB t2 ima ono 50Hz, 60Hz, razne rezolucije al nista nije pomoglo. Ostavio na 720p 60hz i tako je nabolja slika i to je to.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1667
*.cable.triera.net.



+242 Profil

icon Re: Samsung lcd 40" smetnje par sekundi pa proradi.26.10.2019. u 18:42 - pre 53 meseci
Ma da, jedino što se slabije vidi loptica odnosno pak, kad gledaš tenis ili hokej, hehe.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Samsung lcd 40" smetnje par sekundi pa proradi.26.10.2019. u 20:09 - pre 53 meseci
Ma kakav crni update lcd tv ima skoro 13 godina hehe nema usb jedino neki servisni port. Kad završi rumunski akcioni film koji gledamo probam ponovo pa javljam.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Samsung lcd 40" smetnje par sekundi pa proradi.26.10.2019. u 20:43 - pre 53 meseci
Auu, pa to onda bas matoro. Dobro se on i bori Ostavi ti njega tako, pali na gurku pa dok ne otegne papke. Eto jos jedan dokaz kako su ti stariji 10x izdrzljiviji od ovih novih gofna. CCFL mama.

Rumunski akcioni film?
El to od onija sto se gledaju bez prevoda, ili?
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Samsung lcd 40" smetnje par sekundi pa proradi.

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 9394 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.