Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svetski rat u Ukrajini

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 237236 | Odgovora: 2952 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
109.245.225.*



+1350 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini05.04.2024. u 13:57 - pre 27 dana i 8h
Kad nećeš ti, evo ja ću, samo ne znam da li je to ta vest?

https://www.b92.net/info/svet/...uski-vojni-aerodrom-video/vest
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini05.04.2024. u 14:46 - pre 27 dana i 7h
Izgleda šašavo, ali mene leđa više ne bole ...

Citat:
Ukrajinski izvor -
"A column of armor entered. Our FPVs were dropping like flies at all frequencies because the main tank was riding a EW monster.

Mad Max is resting here. On the pallet, a terrible structure was piled up from everything that was there. There are three panels of patch antennas 800/900/2.4/5.8 around the circle, and the 700-1000 range was added to all of this. From above and around.

A generator and battery were also installed on the armor."






Ovo treba da ima svaka domacinska kuca - htedoh reci svaki tenk.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
109.245.225.*



+1350 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini05.04.2024. u 20:41 - pre 27 dana i 2h
whitie, pojasni o čemu se ovde radi, ne razumem tačno?

Ono što ja vidim je da NATO ima značajno bolje dronove od Rusa, i iako su se Rusi sada izjednačili sa brojem (ranije nisu imali skoro ništa), NATo-Ukr ima puno kvalitetnije/veće/jače dronove, svih vrsta.

Naprosto vojna oprema košta i šta god može da se kupi parama (posebno naštampanim naravno), NATO_Ukr je u tome bolji, Rusi tome ne mogu da pariraju.

I zato stalno u vazduhu lebdi ono pitanje da li rusi da nastave ovom taktikom krckanja ili iznurivanja, ili da recimo za 5-6 dana završe stvar i čiča miča gotova priča....

Ali tu bi se Ukr žrtve brojale milionima i to je glavni problem :(
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
109.245.225.*



+1350 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini05.04.2024. u 20:51 - pre 27 dana i 1h
https://www.facebook.com/share...YUXmGnMW2aJfQ/?mibextid=0VwfS7

Neverovatno, ja zapravo i ne znam kakvo ispiranje mozga ja na Zapadu..
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini06.04.2024. u 09:58 - pre 26 dana i 12h
Citat:
whitie, pojasni o čemu se ovde radi, ne razumem tačno?

Prica je o malim dronovima koji dominiraju ratistem. Kucna / fabricka proizvodnja.






Ova zunzara vredna 500 $ bez problema sahrani abramsa od ... uhh - mnogo dolara! Pokriva do 500 metara, a one lakse sto vijaju pesadiju do 1-2 km.

Trenutni nacin ratovanja u Ukrajini: U rovovima na prvoj liniji je vrlo mali broj vojnika. Artiljerija i vecina ljudstva rasejano kilometrima iza. Rusi (na primer) posalju 2-3 oklopna vozila sa ljudstvom da brzo 'pretrci' sivu zonu izmedju rovova, istovari pesadiju i brzo se povuce u duboku pozadinu. Ovi drugi sa svoje strane gledaju kako da to uniste dok je jos na brisanom prostoru. Zapravo su cesto to fingirani napadi samo da bi reagovao i pokazao neprijatelju polozaj svoje artiljerije i jedinica u pozadini. Rusi su cesto napustali te polozaje i pre nego bi se pokrenula neka kontraofanziva. Te snage u napadu bi onda docekala artiljerija bez da brine da ce pobiti svoju pesadiju.

Iz tih razloga je upotreba ovih malih a efikasnih dronova dobar izbor. U konkretnoj bitci na istoku od Casovog Jara Rusi su natovarili paletu se elektronikom na vodeci tenk i totalno blokirali upotrebu tih dronova. Kolona od 10-tak vozila / tenkova se elegantno prosetala vise kilometara bez da je i napadnuta. Zapravo jedno vozilo je simuliralo direktan napad na grad i pri tome, u zeli da skrene paznju na sebe se toliko glupiralo da je nagazilo na minu ...

Citat:
Ono što ja vidim je da NATO ima značajno bolje dronove od Rusa, (

To poredis "ukrajinske" vampire i "ruske" sahide ? :-) Ne, veliki su uvek prebrojavali tenkove, brodove a mali i siromasni su u ratovima dokazivali da je to bacena para. Danas kvalitet imaju Iran, Turska, J.Koreja ... A stanje na frontovima je nateralo velike da se brzoooo prilagode.

Svojevremeno je iscurela poverljiva vest da su Kinezi kupili od Irana 50.000 saheda. Verovalo se da je to izfabrikovana vest. Mozda pola godine kasnije pitali su nekog iranskog zvanicnika o istinitosti tog podatka. Bilo je: Ne, pogresno ste shvatili. To je bio broj za taj prvi ugovor ... Danas Kinezi vise ne uvoze. Zapravo ima javno dostupan propagandni spot iz jedne automatizovane, ful robotske fabrike koja proizvodi 1000 balistickih raketa dnevno. Koliko takvih fabrika ima i sta sve proizvode ...

U ratu pobedjuje ideja. Hitlerova ideja o blic ratu. Japanska ideja da nacrtaju 200 aviona na jedan brod ... Neko se setio da (dosta drsko) kanapima veze paletu sa elektronikom. Neki Ukrajinac se seti da napuni dron slican cesni sa eksplozivom i iznenadi nekog ko ne zeli da puca u civilni avion.

Od rojeva dronova se ne mozes braniti. Nelogicno da 5000 $ dron obaras raketom od milion dolara. A i broj dronova je prevelik. Americki savremeni obalni brodovi imaju set od najvise 20 raketa i top za ispod minuta efektivne vatre. Zato su (kao i nosaci aviona) oterani daleko na pucinu. Pa Kinezi sve cesce umesto vatrometa prave video spektakle sa vise hiljade dronova u vazduhu ...

Ameri imaju proceduru ... Senat ce GE da prebaci par milijardi da ovi razmisle o tome i uz godisnju clanarinu za 10 godina izbace neki polu proizvod. Nesto kao F-35 ... Super za Lockheed Martin!

Izmenjeno Kina > Iran


[Ovu poruku je menjao whitie2004 dana 06.04.2024. u 12:18 GMT+1]
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
109.245.225.*



+1350 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini06.04.2024. u 11:10 - pre 26 dana i 11h
Tnx whitie, e ovo je primer kvalitetnog posta u ovoj temi, bravo

Par pitanja/komentara:
Citat:
To poredis "ukrajinske" vampire i "ruske" sahide ? :-)

Ne znam koji je taj vampir, znam sa Šahide, oni se u ruskoj varijanti zovu Geran 2, crni su i imaju raketni pogon.

Takve doživljavam kao neke "srednje" dronove, kada sam rekao da ukri imaju bolje mislio sam na te najmanje kao na slici gore, ali i na one velike verovatno USA/TUR proizvodnje (?)..možeš li da pojasniš malo o tim klasama?

Citat:
Iz tih razloga je upotreba ovih malih a efikasnih dronova dobar izbor. U konkretnoj bitci na istoku od Casovog Jara Rusi su natovarili paletu se elektronikom na vodeci tenk i totalno blokirali upotrebu tih dronova. Kolona od 10-tak vozila / tenkova se elegantno prosetala vise kilometara bez da je i napadnuta. Zapravo jedno vozilo je simuliralo direktan napad na grad i pri tome, u zeli da skrene paznju na sebe se toliko glupiralo da je nagazilo na minu ...

ovo je važno, nisam imao priliku to nigde da pročitam

Citat:
Svojevremeno je iscurela poverljiva vest da su Kinezi kupili od Kineza 50.000 saheda
Cenim da je ovo omaška, verovatno si mislio od Irana

Citat:
Ameri imaju proceduru ... Senat ce GE da prebaci par milijardi da ovi razmisle o tome i uz godisnju clanarinu za 10 godina izbace neki polu proizvod. Nesto kao F-35 ... Super za Lockheed Martin!
Pojasni malo ovo

Citat:
U ratu pobedjuje ideja. Hitlerova ideja o blic ratu. Japanska ideja da nacrtaju 200 aviona na jedan brod ... Neko se setio da (dosta drsko) kanapima veze paletu sa elektronikom. Neki Ukrajinac se seti da napuni dron slican cesni sa eksplozivom i iznenadi nekog ko ne zeli da puca u civilni avion.
Izvanredne rečeno!

Baš sam se pitao kako je moguće Cesnom pogoditi fabriku unutar Rusije, a poenta je što nikom nije palo na pamet da proverava taj civilni avion i gleda da li u sebi sadrži eksploziv..
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini06.04.2024. u 12:31 - pre 26 dana i 10h
Vampiri su vise rakete (70mm) nego dronovi, a opet dosta daleko od lutajuce municije kakva je Lancet. Ako imas vremena i zelje ...

https://www.twz.com/our-best-l...unter-drone-system-for-ukraine

U vezi konkretne situacije kod Casov Jara, pocinje negde posle 6-te minute ...

https://www.youtube.com/watch?...;ab_channel=MilitarySummarySRB

O "americkoj proceduri" :-) Mislio sam o tromosti u radu i abnormalnim dolarskim ciframa.

F-35 jos nije zavrsen avion. Rusi ih zezaju sa raketama velikih brzina a oni jos nemaju ni uspesan test. Juzna Koreja i Japan vec imaju uspeha u razvoju. Severna Koreja samo par meseci nakon sto je dobila tehnologiju i (verovatno) nesto materijala postavila glajder na vrh rakete i omogucila susedima da vide i izmere brzinu i upravljivost svega toga ...

Sa druge strane zapad sve manje proizvodi. Oni prodaju znanje, reklamu, internet, banke, osiguranje ... Granate nema ko da proizvodi. Nema zarade .... Nemci imaju fabriku koja proizvodi kvalitetne granate ali ... Jedna granata (vise metak) od 30 mm kod njih je 500 eura. Pri prodaji nekih oruzja su u prvom kompletu municije bile te granate po ceni preko 1000 eura !!! Rusi proizvode (ne tako kvalitetne) granate od 152 mm po 300 eura !!! Ukrajina slicnu 155 mm placa prosecno preko 3000 ... Hoce li Nemci povecati proizvodnju i sami sebi napraviti konkurenciju i oboriti cenu? Pa nisu pali s marsa. E, ali ako drzava naruci po 100.000 granata 5 godina unapred po danasnjoj ceni ... e, to je vec $$$$$



U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
109.245.225.*



+1350 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini06.04.2024. u 15:40 - pre 26 dana i 7h
Hvala, eto čim NATO-trolovi malo posustanu sa glupostima i odmah se pojavi kvalitetan content.

Btw, uopšte nisam znao za taj kanal gde se dnevno objavljuju izveštaji sa fronta, pogledaću.

Nisam znao ni za te Vampir USA dronove, evo našao sam detaljnije o njima

https://www.twz.com/what-the-v...ing-to-ukraine-can-actually-do

Nezamislivo teško je rusima jer je protiv njih celokupna NATO mašinerija/tehnologija, a oni i dalje žele da minimiziraju i svoje i Ukr žrtve, ne žele ni da idu frontalno niti sa jačim oružjima.

Inače čujem da je Ligija stranaca već došla u Ukrajinu i Medvedev je odmah rekao da će ih tretirati kao SS jedinice, ne mogu sad da nađem taj klip, evo nešto starije: https://www.index.hr/vijesti/c...ovnija-u-ukrajinu/2549298.aspx

I sada zamislite da se nalaziš u koži tih jadnika koji su poslati u tuđu zemlju da ratuju za Bajdena/Usrulju - a ispred sebe imaš milion Rusa dobrovoljaca koji te lovi kao pacova i kojima je obećana velika nagrada ako te ulovi.

*ebeš ga, kada te NATO plaća, taki ti je pos'o...




 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
109.245.225.*



+1350 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini06.04.2024. u 22:21 - pre 26 dana
Kada sam pomenuo FAB 500-1500 klizne bombe i rekao da su one game-changer u ovom ratu i kako je Ukrima bolje da se predaju, setimo se da je @component rekao kako "širim rusku propagandu"?!?

A naravno da ni on, a ni drugi NATO-trolovi predstavu nemaju ni o ratu, ni o tome šta su glavne stvari u njemu.

Ali im to ni najmanje ne smeta da ubacuju Usruljine izjave, pri čemu je posebna poslastica što oni čak ne znaju ni da su to Usruljine izjave, zaista neverovatno

Za sve takve, ako žele da vide kako izgledaju i kako rade klizne bombe, kako šire krila, lete napred i nepogrešivo pogađaju NATO skladišta municije i druge strateške ciljeve, evo to mogu da vide ovde na oko 40 minuta:

 
Odgovor na temu

sikira069
Miki

Član broj: 348726
Poruke: 16
*.mbb.telenor.rs.



+10 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini07.04.2024. u 07:50 - pre 25 dana i 14h
Jel tačna vest da su im Ukrajinci uništili 6 aviona?
Pre neki dan je bila vest da su polupali fabriku dronova u Rusiji.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini07.04.2024. u 08:49 - pre 25 dana i 13h
Citat:
2020:
Evo ja nisam pametan, ne znam sta Rusija dobija ovim ratom.

Rusija ne dobija nista, ali ceo svet je vec dobio oslobođenje od korona virusa danom početka rata. Od tog dana niko me vise nije terao da se maskiram, da se bodem iglama ili da guram stapice u nos. Od tog dana na ovom forumu niko nije napisao da nemam pravo da se vozim u istom avionu ili autobusu sa njim, niti da me treba zatvoriti u žicu ili proterati na neko ostrvo. Večno ću biti zahvalan Putinu na tome, mislim da mu treba dodeliti nobelovu nagradu za unapređenje ljudskih prava i sloboda na ovoj planeti. Žao mi ukrajine, ali sama je birala svoju sudbinu - ko ide zadnjicom na koprive naravno da će posle da plače da se ožario. Nakon odgovora evo i kontra pitanja:
Šta ukrajina dobija kršenjem sporazuma iz Minska, formiranjem bataljona Azov sa nacistickim obelezjima i slanjem istog na teritoriju nastanjenu vecinskim riskim stanovnistvom? Od ruskih oruzanih dejstava makar planeta i civilizacija imaju neke koristi, a od ukrajinskih bas niko.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini07.04.2024. u 09:36 - pre 25 dana i 13h
Citat:
sikira069:
Jel tačna vest da su im Ukrajinci uništili 6 aviona?
Pre neki dan je bila vest da su polupali fabriku dronova u Rusiji.

Verovatno jeste. Poenta i definicija rata je da lupaju jedni druge.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
109.245.225.*



+1350 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini07.04.2024. u 11:38 - pre 25 dana i 11h
Ovo je jedina tema na ES-u ikada u kojoj NATO-trolovi, ugrubo polovina učesnika, nikada nije dala argument za svoje tvrdnje i nikada nije prihvatila ni pomoć za to u vidu pitanja tj. odgovorila na njih radi razjašnjenja svojih stavova, niti uopšte rekla zašto to rade???

Janjić žali što je palo najveće armiranobetonsko terorističko utvrđenje na svetu Avdejevka i žali što su NATO-Ukri "imali probleme da ga odbrane" (?!?). A kada ga pitam zašto tako misli, on naravno ćuti i govori kako su "moje izjave iste kao Putinove" ?!?

A pri tome uopšte ne zna ni šta je Avdejevka, ni kakve su Putinove izjave jer ih nikada nije slušao, ali "dobro zna" da su one "apriori loše", a moje su "iste" - znači "sigurno loše"

Svaki pokušaj bilo kakve priče im je potpuno preslikana NATO propaganda sa svim bizarnostima koje ona nosi, pri čemu uopšte nisu svesni da to nije njihova - nego NATO-priča, niti znaju koliko morbidnih laži ona sadrži, ali "to je svakako tako" "jer su to rekle demokratske zemlje"

Znači jedno kompletno ludilo koga uopšte nisu svesni ni oni koji ga promovišu, a naravno ni svi ostali manje upućeni.

Kada pomenem klizne bombe i kažem šta one rade, Component mrtav ozbiljan u slovce citira Usruljine reči, a pri tome nema pojma ni ko je ona, ni koliko su te reči bizarne

A kada mu to objasnim - on moje reči podrugljivo prebaci u temu Biseri (?!?!) i kaže da to nije čuo od nje - nego od "analitičara rata"

Pri tome je potpuno nesvestan da te njene nebuloze citira stotine NATO funkcionera i glasnogovornika, da ne pominjem hiljade plaćenih novinara koji kao papagaji to ponavljaju - a oni sve gutaju i na ES i drugde to prenose kao "svoje mišljenje"

Kada Componenta pitam da objasni zašto tako misli i zašto mi se ruga on ne odgovori ni reč - nego napiše 20 "pozdravnih poruka" - čime inicira trolove da mu daju "podršku"!?!?

Znači, neviđeno ludilo sa primesama bezobrazluka (pogotovo ranije).

Onda kažu da im je moj stav jasan - pa naravno da je jasan, jer se trudim da ga obrazložim i za to koristim stotine argumenata, činjenica i dokaza.

Ne da bi ih ubedio, nego da pokažem da to nije neko apstraktno "moje mišljenje" - nego su to naprosto logični zaključci proistekli iz činjenica koje su se desile i koje prenosim, a i mnogih drugih koje nisam preneo.

Potpuno je neverovatno kako trolovi najcrnju propagandu prihvataju kao sveto pismo, a kada kažem Hej ljudi nije tako i za to priložim XXX dokaza - oni kažu da mislim isto kao Putin !?

Ljudi manite se Putina, gledajte šta se dešava i sve će vam biti jasno, ne trebam vam ni ja ni Putin

edit: par slova

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 08.04.2024. u 00:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
109.245.225.*



+1350 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini07.04.2024. u 13:11 - pre 25 dana i 9h
Citat:
sikira069:
Jel tačna vest da su im Ukrajinci uništili 6 aviona?
Pre neki dan je bila vest da su polupali fabriku dronova u Rusiji.

Koliko sam stigao da ispratim oba ta ruska cilja su pogođena, i aerodrom i fabrika dronova i ne samo oni, nego i mnogi drugi.

Pominjao sam da su NATO-Ukri u poslednje vreme krenuli sa velikom ofanzivom i napadima na ciljeve duboko unutar Rusije, najpre su im pogodili sve rafinerije u dubini 1300km!

Dronovi koje NATO u poslednje vreme koristi su veoma jaki i dugog dometa, sasvim sigurno lete vrlo nisko i dopiru praktično gde god žele.

Ti napadi NATOa po dubini Rusije su potpuno nova dimenzija ovog rata, i uz masakr na koncertu, stavljaju Rusiju pod velike probleme za koje u ovom trenutku ne vidim odgovor.


 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini07.04.2024. u 16:38 - pre 25 dana i 6h
Dva SU-25 danas direktno iznad Chasov Yar ....

Ili si mnogo lud ili stvarno nije ostalo nista od AA na ukrajinskoj strani ...

I ludi odgovor sa ukrajinske strane ...

Imao covekneku njivu, posejane mine. Pa resio da pretanjira i poseje drugu kulturu ...

[Ovu poruku je menjao whitie2004 dana 07.04.2024. u 17:55 GMT+1]
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini07.04.2024. u 18:07 - pre 25 dana i 4h
Za AA misliš PVO?

Pazi, ako su Rusi digli Sukhoi-25 koji je spori jurišnik i vrlo neotporan na USA baterije Patriot, očigledno da smatraju da su im skrckali celu PVO, naročito američku (zna se da su ovih dana skrckane dve baterije Patriot, pitanje da li ih još ima).

Jurišnik Sukhoi-25 na frontu znači da pakao tek počinje, ali to je logično jer rekoh nisam video odgovor ni na napade na rafinerije, ni na ovo poslednje.

Btw, umesto da neko od NATO-trolova okači barem nešto od NATO propagande da podrži/pojasni ove poslednje NATO napade po dubini Rusije, oni ćute i na to?!?

Evo onda ja ću da okačim glavnog NATO glasnogovornika na YT:



Pošto čak ni on ne potvrđuje ruske gubitke u ovom poslednjim napadina, blizak sam verovanju da su ti USA dronovi lupili negde po periferiji željenog mesta (u toj dubini pitanje koliko su precizni), tako da ostaje da ispratimo ruski odgovor za rafinerije i masakr na koncertu.

Pošto vidimo da su digli Sukhoi-25, koji je ruski pandan američkom A-10 Warthog koji je glavni USA sejač smrti i kod nas na Kosovu i u Iraku i mnogo drugde, ne sluti na dobro.
 
Odgovor na temu

sikira069
Miki

Član broj: 348726
Poruke: 16
*.mbb.telenor.rs.



+10 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini07.04.2024. u 21:37 - pre 25 dana i 1h
Citat:
whitie2004:
Dva SU-25 danas direktno iznad Chasov Yar ....

Ili si mnogo lud ili stvarno nije ostalo nista od AA na ukrajinskoj strani ...

I ludi odgovor sa ukrajinske strane ...

Imao covekneku njivu, posejane mine. Pa resio da pretanjira i poseje drugu kulturu ...

[Ovu poruku je menjao whitie2004 dana 07.04.2024. u 17:55 GMT+1]


I gde su digli ova dva SU-35?
Iznad Moskve?
U ovih 11 sekundi je neko namerno zamaskirao grad.
Možda je snimak sa neke vežbe od pre 5 godina.

Ne znam kako ti je Nebojša prihvatio ovaj dokaz?
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini08.04.2024. u 11:17 - pre 24 dana i 11h
Ocito nisi iz ove price.

Lazne vesti su uobicajene u ratovima i svi posmatraci i komentatori strogo istraju na tvrdim dokazima. To onda bude nesto ovako

https://twitter.com/i/status/1776548312847389049

Dobijes meta podatke gde je i kada snimano, gde se nalazi original ... Nezavisno od toga analiticari posmatraju puteve, recne kanale, topologiju da bi na satelitskim snimcima potvrdili da je geolokacija ispravna. Mada zamagljeno, ocito je da se snimatelj nalazio vrlo blizu one siroke zgrade u mikrolokaciji istocno od kanala ... Ako hoces ukrajinski izvor - mora zamagljeno. Mozes snimati neprijatelja, ali sta je gadjao i kakvi su efekti - ne. Ti koji pokusaju da puste na net takve informacije se redovno nalaze i hapse. Ima primer i neki decko od 10 godina. Ja, nezavisno, moram da oborim velicinu i rezoluciju da bih ugurao u fajl koji ce elite da prihvati. To je sto je. Uzmi ili ostavi.

Takodje, postoje medjunarodno priznati posmatraci ... Tako, recimo, i u Kijevskim izvorima ces videti da veruju ISW-e i prenose njihove stavove.

https://www.kyivpost.com/post/30684

Vidis aerodrom pre i posle napada. Sto je u ratu najvaznije - vidis da je nastavio da normalno radi. Letelice polecu i slecu, nista se ne dimi ... Kao sto Darko rece - sve je to napravljeno da se upotrebi i unisti. Imas kod Ternia jedno poljance gde se vidi 20-tak spucanih ruskih oklopnjaka. Malo rasejano okolo verovatno isto toliko ukrajinskih. Ali Rusi i dalje napadaju ...

Podseti me to da su Danci poslali jednu fregatu u Crveno more u onaj zajednicki nastup protiv Yemena. Kada su trebali da presretnu neke rakete nista nije radilo. Ispostavilo se da je to bilo disfunkcionalno jos kada si krenuli ... Par generala dobilo nogu sto su "zaboravili" da spomenu minustru da je fregata samo za slikanje ...

Doduse, imali su jos jednu blamazu odma posle toga. Jedna raketa je greskom opaljena. Ali na jos vecu bruku - nije ni poletela. Verovatno bi se sve gurnulo pod tepih da nisu morali da zatvore vazdusni i morski saobracaj na vrlo prometnom mestu dok se to ne regulise.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini08.04.2024. u 13:32 - pre 24 dana i 9h
whitie2004, pošto vidim da si stvarno upućen

Jel možeš da pojasniš ono šta sam rekao da meni izgleda da NATO-Ukri imaju puno bolje ove male FPV dronove od Rusa i značajno više uspeha sa njima.

Imam takav utisak, moguće zato što najviše gledam NATO-Ukr propagandu, a oni zasipaju snimcima toga, koji su i sasvim solidnog kvaliteta.

Ne pratim ruske izvore, rekoh ne znam da li postoje, kako Rusi stoje sa tim malim dronovima? Znam da su dobri sa onim srednjim tipa Šahed, Lancet, itd.

Ali kod malih, a njih je najviše, mislim da očiglednu prednost imaju NATO-Ukri?

Rusi koliko vidim skoro svaki dan imaju značajne gubitke od dronova, a opet na par mesta sam pročitao da oni imaju znatno više dronova?

Ali slabo viđam njihove uspešne snimke, ili ih ne objavljuju, ili možda nemaju toliko uspeha, ili ne znam gde se to može videti?


p.s. Uvek kači što više snimaka, bez obzira sa koje strane, može i u vidu linka, može i attach ili kako god.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini08.04.2024. u 14:41 - pre 24 dana i 8h
Za male dronove guglaj Piranha 7 i 10 (Rusija) odnosno AQV 100 Scalpel / 150 Heavy (Ukrajina). Sve ti to isto. Vise je do operatera i taktike nego do tehnike.

I jedni i drugi proizvode 5-10 hiljada tih zunzara dnevno. Tako da - odprilike ih isto koriste. Mozda razlika od mesta do mest. Zapadno od Avdijevke je bio glavni Ruski pritisak pa su Ukrajinci tu dovukli zaista mnogo tih dron jedinica. Koriste se u odbrani pa je po definiciji jasno da ih Ukrajinci vise koriste. Drugi jasan razlog je nedostatak artiljerijske municije. Koriste ono sto imaju. Porediti 52 kila tesku granatu sa ovim je smesno.

Za vece primerke trazi ukrajinske AQ 100 Bayonet i AQ 400 Scythe ...


U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 237236 | Odgovora: 2952 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.