Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara

elitemadzone.org :: AutoZone :: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26

[ Pregleda: 32765 | Odgovora: 509 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
109.245.225.*



+1350 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara05.04.2024. u 12:40 - pre 27 dana i 8h
Citat:
Java Beograd:
Što se tiče onih volana koje je Nebojša potencirao, mogu da primetim da Pasat ima "klot" volan, kao ja na Fijatu Tipu iz 1991.
Moja Lanća Libra iz 2004 je imala i zvuk, i radio stanice, i telefonske komande ... Sadašnji C4 preko pomenutog ima i tempomat i limiter na volanu. A Pasat - klot

Java, ovakav propust mi ne liči na tebe, kao što dobro možeš da vidiš a i u imenu fajla sam to napisao, to je volan od Bore 1.8T, starog 21 godinu

Možda te je stanje volana prevarilo pa si pomsilio da je to duplo mlađi Passat, ali nije

Passat naravno ima komande na volanu, i parking senzore i svašta drugo, ali sam siguran da ima manje bizarnih drangulija od novih "auta" sa 20 inča felnama, ukupno 50KS u motoru i vidljivošću kao iz tenka.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara05.04.2024. u 12:49 - pre 27 dana i 8h
Citat:
Java Beograd

Ja ovde komentarišem proizvod renomiranog evropskog tj. nemačkog proizvođača, i njihovu poslovnu politiku. Blam.


Zašto misliš da samo "renomirani nemački proizvođač" ima tu poslovnu politiku?? Poprilično sam siguran da pogledaš šta ti ja znam nekog Reno Twinga, Citroena C3 naćićeš neke osnovnije verzije bez parking senzora.

EDIT - Bukvalno prvi Citroen C3 koji sam otvorio na oglasima - nema parking senzore:

https://www.polovniautomobili....bhdi?attp=p24_pv0_pc1_pl1_plv0

A evo i za brata Bordžiju njegov sveimajući Hyundai - https://www.polovniautomobili....hp-at?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

Mislim danas rezervni točak postaje deo dodatne opreme, a mi ovde pričamo o parking senzorima
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara05.04.2024. u 13:04 - pre 27 dana i 8h
Bruka i za njih, ali stvarno.

Pogrešno sam mislio da automobil više ne može da siđe s' proizvodne trake, a da u osnovnoj opremi nema parking senzore.
Ili je možda ovo moguće za automobile A i B segmenta, ali ne i za veće?

Ispravite me ako grešim, ali ja mislim da danas svaki auto, u osnovnoj opremi ima
- radio sa 4 zvučnika
- centralno zaključavanje
- daljinsko zaključavanje
- bord kompjuter
- elektropodizači, makar na prednjim vratima (mada su potrebniji na zadnjim)

Jbg mislio sam da i parking senzori spadaju u ovaj spisak, ali nije.

A bluetooth handsfree?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara05.04.2024. u 13:08 - pre 27 dana i 8h
Pa razumem te, bruka je za kompletnu autoindustriju, ali gleda se da se što više uštedi na svakom koraku, a kao što možeš da primetiš iz primera - ima kupaca i za takve automobile.

U međuvremenu sam našao i Corsu i Clia i Fiat Tipa, proizvedenih posle 2020 godine, bez parking senzora. Verovatno bih našao još modela, ali me malo mrzi

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara05.04.2024. u 13:24 - pre 27 dana i 7h
Dobro, ima tih nekoliko (koliko ja znam) evropskih modela, koji su spadli u C segment, a koji su se pravili da budu na teoretskoj najnižoj jeftinoći, verovatno namenjeni nekoj flotnoj prodaji neznamnija koje namene

- Fiat Tipo (novi)
- Peugeot 301
- Citroën C-Elysée
- VAG je to delegirao Škodi pa se Scala (ili Rapid, nisam siguran) pravila u klot/klot varijanti
- Reno je delegirao Dačiji


Ali, mislim za današnji proizvedeni Golf ili Pežo 308 ili Megan (na primer) dakle "vodeći" auto C segmenta nema "klot" opreme.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara05.04.2024. u 13:42 - pre 27 dana i 7h
Citat:
Java Beograd: Dobro, ima tih nekoliko (koliko ja znam) evropskih modela, koji su spadli u C segment, a koji su se pravili da budu na teoretskoj najnižoj jeftinoći, verovatno namenjeni nekoj flotnoj prodaji neznamnija koje namene

- Fiat Tipo (novi)
- Peugeot 301
- Citroën C-Elysée
- VAG je to delegirao Škodi pa se Scala (ili Rapid, nisam siguran) pravila u klot/klot varijanti
- Reno je delegirao Dačiji


Ali, mislim za današnji proizvedeni Golf ili Pežo 308 ili Megan (na primer) dakle "vodeći" auto C segmenta nema "klot" opreme.


Nema, čak i restilizovani Polo (2022e godine) ima u standardnoj ponudi parking senzore, automatsku klimu i još nekoliko novotarija. Golf isto. A polako postaje sve teže naći i VW sa manuelnim menjačem, sve više se sad ide na DSG.

Vidiš Škoda Scala koju vozim povremeno ima i lane assist i dvozonsku klimu i senzore..
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2713



+701 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara05.04.2024. u 17:51 - pre 27 dana i 3h
A znam čoveka, kupio Fabiu 2001. godište, ima parking senzore :)))
Hajde da je neki premium ili bar viša klasa, ali Fabia stara 23 godine ima parking senzore, a sad novi automobili iz iste klase imaju sa paketom bez senzora, za ne poverovati.

Nego, ja i ne kontam to as 3 cilindra, zar nisu mogli da ostave 4 cilindra i ko 1.0 motora, samo smanje malo hod klipa ili dijagonalu cilindra, i eto od 1.2 mogu da dobiju 1.0, umesto da od 1.2-1.3 motora izostave jedan cilindar i dobiju taj 1.0. Nego, i tu hteli da uštede na projektovanju.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
109.245.225.*



+1350 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara06.04.2024. u 00:52 - pre 26 dana i 20h
@janjić

3-cyl motor od 1000 kubika ni u čemu nije lošiji (maalo je zvuk drugačiji, a debalans se danas rešava), čak je u koječemu i efikasniji, detaljno sam objašavao da se max. efikasnost ostvaruje ako je cilindar zapremine 400-500ccm.

Bilo je vreme, neko će se možda setiti a ja kao auto-moto manijak celog života sećam se kao juče, kada je Honda negde 80-tih izbacila šestocilindraš od 1000 kubika, model CBX, koji je bio neviđena atrakcija.

Međutim, Kawasaki je veoma brzo dokazao da u toj, pa i većoj zapremini je 4 cilindra max, jer sve preko toga neopravdano povećava i cenu i gubitke, probleme, itd.

A sada druge strane, BMW pa i neki drugi, ali on naročito, sve vreme su furali bokser koncept od samo 2 cilindra i za veće zapremine i nikakav problem nisu imali.

Prema tome, uviđenje trocilintraša nije problem, problem je što što se pojam auta potpuno promenio.

Sada se furaju "džipovi" sa 20" felnama i smešnim motorićima, a iz kojih ne vidiš ništa, voziš naslepo ali se tripuješ da imaš nekakve "kamere" i slično.



 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6828
109.245.200.*



+1454 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara06.04.2024. u 11:44 - pre 26 dana i 9h
Tri cilindra ušteda materijala malo morgen. Takvi motori imaju protuteg koji je teži od tog materijala koji su uštedeli. Drugo nosači motora kod trocilindraša su jedno tri puta veći ko glava od osnovca svaki. Dakle obična budalaština i nebuloza.

A što se tiče senzora zadnjih ženin c3 je neki biznis paket (haha) i ima fabrički ugrađen onaj buvljački uređaj. Radi lepo moram da priznam meri u cm.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara06.04.2024. u 13:29 - pre 26 dana i 7h
"biznis paket" je komercijalno vozilo za firme, sa ojacanom sasijom i materijalom sedista na habanje, i ostalo po zelji narucioca.

Rec je o najjeftinijem modelu za intenzivnu upotrebu u firmama, komercijalisti, dostava i sl.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
109.245.225.*



+1350 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara06.04.2024. u 13:31 - pre 26 dana i 7h
Koje je to vozilo?

Koga to interesuje od normalnih ljudi, da li fizičko lice uopšte može da ga kupi?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara06.04.2024. u 13:41 - pre 26 dana i 7h
Verovatno onaj C3 sa pocetka teme...

Moj komentar se odnosio na to da neko ne bi pogresno pomislio da je "biznis paket" neki visi nivo opreme, jer nije, obicno su to flotna vozila.

Ne znam da li moze da kupi fizicko lice, ali ne znam koliko je takav auto interesantan fizickom licu,
cesto imaju i transportni kavez umesto sedista pozadi.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
109.245.225.*



+1350 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara06.04.2024. u 13:55 - pre 26 dana i 7h
E stvarno nisam znao da je "biznis paket" zapravo dostavno vozilo

Ne mogu da pohvatam ni ove nove modele koje sam opisao u postu gore, a kamoli kako im označavaju opremu i slično.

Ubuduće će sve teže moći da se nađe/kupi normalan auto sa normalnom opremom, naročito ako poželiš neki jači motor.

U ofanzivi ovih novih "sega-mega džipova" kojima je namena "vozila za grad" (novouvedeni izraz za opravdavanje enormnih cena auta za poslove koje može da obavi Punto od 1000e), kategorija normalnih automobila umire...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6828
*.116.165.0



+1454 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara06.04.2024. u 14:38 - pre 26 dana i 6h
Ima 7" multimediju koja ne služi ničemu ako nemate podržan telefon (samo šeruje) digitalnu klimu, komande na volanu, parking senzore, podizače. N1 registruje se za 4 osobe, nema pozadi nikakvu rešetku.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara06.04.2024. u 15:31 - pre 26 dana i 5h
Onda je tvoj telefon stariji od tog vozila, posto se apple car play i android auto nalaze u vozilima mladjim od 2015. godine.

ne mora da ima kavez, ali ako je registrovan kao N1 to se vodi kao lako teretno vozilo, sto potvrdjuje moj komentar
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6828
87.116.182.*



+1454 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara07.04.2024. u 09:26 - pre 25 dana i 11h
Moj nije ali ženin jeste neki se. Dobro aj barem radi blutut i hendsfri što znatno olakšava. Ostalo njoj ništa ne radi a mene mrzi da se povezujem svaki put jer to kod androida baš i ne radi bajno.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+169 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara07.04.2024. u 11:07 - pre 25 dana i 10h
Citat:
Nebojsa Milanovic
Sada se furaju "džipovi" sa 20" felnama i smešnim motorićima, a iz kojih ne vidiš ništa, voziš naslepo ali se tripuješ da imaš nekakve "kamere" i slično.

Upravo to, konzumerizam nameće da auto mora da bude što veći, što više lima, što podignutiji i onda tako "imaš sve", a nemaš auto :)

Citat:
bakara: Verovatno onaj C3 sa pocetka teme...

Moj komentar se odnosio na to da neko ne bi pogresno pomislio da je "biznis paket" neki visi nivo opreme, jer nije, obicno su to flotna vozila.

Ne znam da li moze da kupi fizicko lice, ali ne znam koliko je takav auto interesantan fizickom licu,
cesto imaju i transportni kavez umesto sedista pozadi.

Tako je, biznis paket su uglavnom klotare za firme ili taksiranje, auto škole, ubere i slične akcije.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara15.04.2024. u 20:44 - pre 17 dana
Slika potrošnje novog trocilindraša koji troši kao tenk Dokle više ovako, moram da vratim auto, kao da imam narkomana u kući.



Potrošnja današnje vožnje do Smedereva i nazad (pretežno autoput)



S obzirom da sam još na rezervoaru koji je bio kad je auto kupljen, malo kasnije ću testirati potrošnju tradicionalnom metodom sipanja do čepa, za sada ćemo da verujemo board kompjuteru.

[Ovu poruku je menjao Turmen dana 15.04.2024. u 22:03 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara15.04.2024. u 21:05 - pre 17 dana
Može to manje sigurno.

Evo koliko troši njegov stariji brat, skoro duplo veći i više nego duplo jači, na deonici koja je trajala preko 3 sata:





[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 15.04.2024. u 22:16 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara15.04.2024. u 22:15 - pre 16 dana i 23h
Kada stavljate potrosnju sa borda red bi bio da stavite i prosecne brzine, inace cifra nema smisla.
@turmenov prosek je na 261km, znaci nije samo voznja do smedereva.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Novi trocilindraši potrošnja goriva 8 litara

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26

[ Pregleda: 32765 | Odgovora: 509 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.