Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Za ozbiljne CAD pocetnike

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Za ozbiljne CAD pocetnike

[ Pregleda: 3253 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

icman
Beograd

Član broj: 31795
Poruke: 44
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Za ozbiljne CAD pocetnike07.03.2005. u 13:44 - pre 232 meseci
Imam ja jedan predlog. IronCAD !!!
Na njihovom sajtu www.ironcad.com postoji trial download koji traje 60 dana i potpuno je funkcionalan. Ja ga u tim trial verzijama koristim vec par godina. Meni je 3D modelovanje hobi, ali koliko sam ja video IronCAD moza da stane "rame uz rame" sa PRO-E, Solidworks i slicnim programima. Evo samo nekih mogucnosti:
1. Radi u dva kernela ACIS i PARASOLID I S T O V R E M E N O (pa ako neki "blend" ili slicno nece da se u toku modelovanja odradi kako treba, a ti pritisnes CTRL+K i model preuzme drugi kernel i sve je u redu)
2. Importuje i ekportuje sve poznatije formate 3ds, iges, stl, acis, parasolid, granite one, pro E neutral, obj, vrl...
3. Kada odradis 3D model, drawing (tehnicki crtez) radis bez problema i isti mozes snimiti i kao dwg, dxf, pdf!!, bmp...
4. Modelovanje je u solidu uglavnom poligonal, mada ima i surface
5. Pozicioniranje modela i interakcija sa istim u sceni je reseno na NEVEROVATNO JEDNOSTAVAN I EFIKASAN NACIN alatkom triball
6. Ima mogucnost parametarskog modelovanja i animacije, opet na reseno na vrlo jednostavan nacin
7. Vecina stvari se moze odraditi DRAG & DROP tehikom posto ima svoje Kataloge sa vec parametraski odredjenim modelima i alatima (zupcanici, lezajevi, srafovi, opruge i sl, kao i limovi koji se u toku modelovanja mogu razvijati)
8. Moguce je praviti i svoje baze podataka, opet u firmi kataloga

Ima jos mnogo toga. Ocene na stranim CAD/CAM sajtovima su vrlo visoke...
Pa ako negog zanima neka se javi na [email protected]
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Za ozbiljne CAD pocetnike

[ Pregleda: 3253 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.