Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mozilla 1.0 ?

[es] :: Linux :: Mozilla 1.0 ?

[ Pregleda: 3535 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Mozilla 1.0 ?23.05.2001. u 12:00 - pre 279 meseci
Zna li neko kad če prva prava verzija ovog browsera? Odužilo se nešto koliko vidim..

Koristim 0.9 u windowsu od kako se pojavio i da vam kažem da sam prilično zadovoljan.. stabilan, brz, ima iscrtavanje mnogo bolje od IE (ie će takvo da dobije u 6.0 ne-beta verziji tek..). Ko nije probao ne zna šta propušta :) Ima pravi onaj netscape feel&look (kad se stavi Classic skin/tema) i prava je stvar za one koji su navikli na 4.x netscape a žele ipak browser 5.0 generacije, sa podrškom za kompletan css (najbitnije - hover je podržan :)), i sve ostale moderne stvari.
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.163.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Mozilla 1.0 ?23.05.2001. u 15:04 - pre 279 meseci
Bogami Mozilla 0.9 je najbolji browser za Windows trenutno. Podržava Flash preko Operinog plugina, Javu preko Sunovog 1.3 JRE-a. Baš sam sinoć podesio ova dva i polako zaboravljam na Internet Exploder.

Na adresi http://www.gerbilbox.com/newzilla/ nalazi se prilično dobar FAQ vezan za mozilla projekat. Što se tiče izlaska verzije 1.0 možeš da pogledaš mapu razvoja. Znači 1.0 bi mogla da izađe u najboljem slučaju za mesec dana, u najgorem će se otegnuti do kralja godine.

Evo direktnog linka za Windows installer [7.9 MB]:

http://ftp.mozilla.org/pub/moz...ozilla-win32-0.9-installer.exe

Btw, od verzije 0.9.1 bi trebalo već da se računa kao beta.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.etf.bg.ac.yu

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Mozilla 1.0 ?27.05.2001. u 00:12 - pre 278 meseci
Ne znam kad će Mozilla 1.0, ali znam da je veoma loša odluka kompajlirati Mozillu. To sam radio u nekoliko navrata, i ispostavi se da to veoma dugo traje (možeš ceo LFS da iskompajliraš za to vreme; dobro, skoro), i da zauzima mnogo mesta na disku... Međutim, ne odustajem i dalje, pa ću sad i da downloadujem 0.9 src da vidimo na šta to liči (imam instaliranu 0.7, a downloadovao sam i 0.8 međutim mrzelo me da kompajliram, možda ću sad imati više volje, pošto za sve sem za HTTPS Konqueror 2.1 dobro radi)...

Nadam se da ste u pravu i da je vredno truda...
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.beotel.net



Profil

icon Re: Mozilla 1.0 ?27.05.2001. u 03:01 - pre 278 meseci
towk o kakvom ti kompailiranju pricas
kolko ja vidim ovde je rec o verziji za win !!!!!

jedino ako i za win daju u sourceovima sto sumnjam !!!!

ti si verojatno misleo na unix verziju ........
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.163.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Mozilla 1.0 ?27.05.2001. u 05:09 - pre 278 meseci
Bože, svašta, pa naravno da daju sourceve i za Windows, Mozilla je GPL (zapravo MPL/GPL dvostruko licencirana), i u pitanju je ista sors arhiva. Ja sam samo posebno pominjao windoz verziju jer radi znatno brže nego bilo koja UNIX verzija. Što se tiče kompajliranja pod windozom, treba ti Visual C++ 6, cygwin i još par stvarčica, pogledaj http://www.mozilla.org/build/win32.html. Jeste, build traje jako dugo i užasno puno prostora zauzima, ja kompajliram Mozillu iz sorsa samo na FreeBSD-u jer je tamo build poptuno automatizovan, ukucam make install i izađem iz kuće na par sati...
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Mozilla 1.0 ?

[ Pregleda: 3535 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.