Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ArchiCAD pocetnicko pitanje

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: ArchiCAD pocetnicko pitanje

[ Pregleda: 7954 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Barh

Član broj: 55436
Poruke: 3
*.teol.net.



Profil

icon ArchiCAD pocetnicko pitanje13.04.2005. u 16:59 - pre 230 meseci
Od skora sam korisnik ArchiCAD-a i nastojim da ga savladam u sto kracem roku.
Posjedujem nekakav prirucnik iz kojeg sam uspio dosta toga nauciti, ali postoji nesto sto nikako nisam razumio, i nadam se da ce neko biti dobre volje da mi odgovori na ovo pocetnicko pitanje (a odgovor je vjerovatno smijesno jednostavan ) : na koji nacin se crtaju zidovi pod uglom (nagnuti zidovi) u ArchiCAD9 ?
 
Odgovor na temu

Garac
Dragan Radosavljevic

Član broj: 8601
Poruke: 45
*.beotel.net.



Profil

icon Re: ArchiCAD pocetnicko pitanje20.04.2005. u 18:22 - pre 230 meseci
samo cu te uputiti u kom smeru da ides.. finese ces morati sam da provaljujes...

znaci.. padajuci meni Extras - Accessories - Wall Accessories.... (biras canted wall)
... sve ovo naravno posto kreiras i selektujes zid koji hoces da nagnes...
ne zaboravi da ukljucis <Fill the space behind> .. provalices vec... mislim da mu je funkcija bez ovog cekiranja smesna.. ima tu jos kvacica.. ali istrazuj... i ako nesto zariba .. tu smo! voleo bih da vidim neke radove...
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Barh

Član broj: 55436
Poruke: 3
*.teol.net.



Profil

icon Re: ArchiCAD pocetnicko pitanje21.04.2005. u 09:26 - pre 230 meseci
Pozdrav Garac! Zahvaljujem na uputama, shvatio sam princip. Sto se tice radova jos nemem nesto znacajnije uradjeno. Da li ti radis samo u archiCAD-u ili koristis jos neke programe (npr. za vizuelizaciju)?
 
Odgovor na temu

Garac
Dragan Radosavljevic

Član broj: 8601
Poruke: 45
195.252.85.*



Profil

icon Re: ArchiCAD pocetnicko pitanje21.04.2005. u 23:58 - pre 230 meseci
sto se tice samog modeliranja arhitektonskih objekata.. u archicadu moze dosta toga da se odradi, i to veoma dobro.. a narocito eksterijer.. tu jednostavno ne postoje granice....
a vizuelizacija?!.. pa u ac9 su osvezili nesto ubacivanjem lightworksa kao render engine.. ali meni opet to nije to... nekako mi i dalje fali taj photoreallity... ali ok.. bilo bi suvisno ocekivati da dobijes sve u jednom paketu... ali za neke idejne projekte, konkurse.. ovo je jako dobra stvar naravno... mislim kad pogledas onaj hladni render autocada.. sve ti je jasno.. archicad radi odlican posao..
e sad.. postoji mogucnost da izvezes objekat iz ac9 u 3ds max.. kao <.dwg> ili <.3ds> i onda tu sa raznim zverima tipa vray, brazil i sl. podesavas svetla.. i odradis nesto eXtra... konkretno na ovom forumu sam vidjao ultra radove... ali pazi samim uvozom modela u 3DS.. ti si zavrsio pola posla jer ti modeliranje i ne treba vec samo suv render... tako da to mozes relativno brzo da provalis..
ako hoces da usavrsis rad sa archicadom.. preporucujem ti da pogledas pluginove za njega...

http://www.cigraph-store.com/h...e/DESCRIPTION/plug-in-list.htm

izdovjio bih..:
archiforma 2.0... nevidjena alatka.. pogledaj u helpu.. radi extra stvari..
archiwall 1.95... za zidove.. znaci toliko jednostavno.. a rezultati haos..

pozdrav!
Garac
 
Odgovor na temu

Barh

Član broj: 55436
Poruke: 3
*.teol.net.



Profil

icon Re: ArchiCAD pocetnicko pitanje25.04.2005. u 17:58 - pre 230 meseci
Pozdrav Garac, hvala na informacijama.
 
Odgovor na temu

murga

Član broj: 20251
Poruke: 50
195.222.46.*



Profil

icon Re: ArchiCAD pocetnicko pitanje02.05.2005. u 13:01 - pre 230 meseci
Došao sam u posjed ovog programa, međutim ne mogu nigdje naći kako ga koristiti. Ako znate neki link ili imate nešto u pisanoj formi dobro bi mi došlo za prve korake, hvala.
 
Odgovor na temu

Garac
Dragan Radosavljevic

Član broj: 8601
Poruke: 45
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: ArchiCAD pocetnicko pitanje02.05.2005. u 16:11 - pre 230 meseci
ako mislis na archicad...
pa u okviru samog programa.. verzije 6,7,8 i 9.. dolaze helpovi u <.pdf> formatu.. konkretno: ArchiCAD Step by Step.pdf i ArchiCAD User Guide 1 i 2.pdf... i to naravno na engleskom.. sto ti nadam se nece predstavljati problem...
inace sto se tice literature na nasem jeziku... pogledaj na www.hicad.co.yu koji su ovlasceni distributer archicada za SCG... imaju par vrlo solidnih prirucnika...
pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: ArchiCAD pocetnicko pitanje

[ Pregleda: 7954 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.