Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je ovo full legalno: ulaganje novca stečenog (pre)prodajom u banku

[es] :: E-Poslovanje :: Da li je ovo full legalno: ulaganje novca stečenog (pre)prodajom u banku

[ Pregleda: 3544 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Da li je ovo full legalno: ulaganje novca stečenog (pre)prodajom u banku22.05.2005. u 22:40 - pre 230 meseci
Interesuje me jedna stvar.Ako naprimer radim preprodaju neke robe(naprimer automobila) i ostvarim izvesnu dobit,logicno bi bilo da taj novac negde ulozim,ili da ga zadrzim.
Po meni sve vise od 500 eur je rizicno drzati u stanu,zbog nedaj Boze pljacke,a i banke su nam sada sigurne tako da bi novac stecen na taj nacin,preprodajom ili prodajom necega,ulagao u banku.E sad mene jedna stvar interesuje,u tom slucaju se otvara ziro a ne tekuci racun.Da li je dakle full legalno na takav nacin dobijati novac.Znam da ce mi neko reci to je siva ekonomija,ali recimo dok ne otvorim firmu,ako bih na takav nacin dobijao novac,interesuje me da li bi bilo full legalno to ulagati u banku s'vremena na vreme,i na kraju godine ako dobit predje 12000 eur da se plati porez na dohodak.
Ne bih voleo da me zbog toga neko goni za utaju poreza ili slicno,posto nisam osnovao firmu.





[Ovu poruku je menjao mungos dana 19.06.2005. u 18:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

igors
Igor Srdanovic
Srbija

Član broj: 1894
Poruke: 159
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li je ovo full legalno23.05.2005. u 12:33 - pre 230 meseci
Nema ziro deviznih racuna za fizicka lica. Otvori lepo devizni racun u bilo kojoj banci (stednu knjizicu) i stavljaj koliko hoces. Jedini porez koji ces platiti to je porez na dobit ali samo na kamatu. Znaci ako ti zaracunaju na kraju godine recimo 5% od sume od 10 000e, sto je 500e ti ces da dobijes 500e - 20% = 400e.
Failing to plan is a plan to fail.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
82.117.206.*



+10255 Profil

icon Re: Da li je ovo full legalno23.05.2005. u 13:17 - pre 230 meseci
Sasvim tako. Kao dobit tj. zarada eventualno se može računati kad ti neko uplati na devizni račun u banci. Ono šta ti sam uplatiš je tvoje. I niko te ne pita odakle ti pare.
Zatim, stanje na privatnom računu je tajna i za državu i za poreznike. Ali stanje na računu firme nije tajna za poreznike tj. državu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.in-addr.btopenworld.com.



+5 Profil

icon Re: Da li je ovo full legalno23.05.2005. u 14:21 - pre 230 meseci
Ako si na legalan nacin zaradio novac, legalno je i razumno drzati isti u banci, zbog kamate i sigurnosti.

Stanje na licnom racunu je tajna, dokle god sudija ne zamoli banku da je podeli sa njime .
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Da li je ovo full legalno23.05.2005. u 17:34 - pre 230 meseci
Apsolutno, to je racun za stednju a ne za poslovanje sto znaci da nikog nije briga da li si pare izvadio iz slamarice, zaradio ili nasao na putu. Sad, ako te uhvate kako hmmm... pribavljas protivpravnu dobit, verovatno ce ti lupiti neku kaznu koju treba da platis, nezavisno od toga drzao ti pare u banci, u slamarici ili ih potrosio u kafani.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Da li je ovo full legalno23.05.2005. u 20:29 - pre 230 meseci
e pa to mene plasi da ne kazu utaja poreza ili protiv pravna dobit,mada ja mogu realno da menjam auto kako mi se oce,nevezano da li ja sa tim ostvarujem neku dobit ili ne?
U svakom slucaju bitno mi je da je stanje na licnom racunu tajna.

Gledacu ipak da se raspitam malo i kod nekih advokata,da se pravno potpuno obezbedim.

Mora da se prezivi nekako :))
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.spitfireuk.net.



+5 Profil

icon Re: Da li je ovo full legalno24.05.2005. u 17:47 - pre 230 meseci
Pravna situacija u Srbiji je malo "pomerena" u odnosu na zapadniji svet.

Iako se "krecemo ka Evropi" i dalje imamo dosta zakona, koji prosecan gradjanin krsi svakodnevno, bez da je i svestan toga. Te "prekrsaje" drzava ne goni, vec ignorise, sto zbog socijanog mira, sto zbog drugih obaveza, sto zbog korupcije u sopstvenim redovima.

E sad, zeznuto je ako se nekome (inspektoru, fin. policajcu, ...) stanes na zivac zbog ovog ili onog razloga, pa pocne da sve te zakone primenjuje na tvojim ledjima.

Sve u svemu, ako ti godisnje prodas 50 automobila, i ocigledno pribavis novcanu korist, sudija, ako dodje do njega, nece poverovati da prosto volis da menjas kola, vec ce te kazniti.

E sada, s obzirom da je Srbija i dalje Srbija, i da se dosta ljudi bavi privatno prodajom kola, ne verujem da ce te neko dirati, ali da je zakonito, nije :).
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Da li je ovo full legalno: ulaganje novca stečenog (pre)prodajom u banku

[ Pregleda: 3544 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.