Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CATIA Mold design, problem extract-join funkcija

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: CATIA Mold design, problem extract-join funkcija

[ Pregleda: 1957 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon CATIA Mold design, problem extract-join funkcija12.06.2005. u 13:19 - pre 229 meseci
zapeo sam na banalnom problemu i nisam ni u manualu kojih imam mnogo pronašao kako da rešim problem...

dakle radim MoldedPart....
no ovde se Core i Cavity Part ne dele na nekome rubu , već me "komad " zahteva da ga delim na nekoj površini...i više njih

i sve bi bilo Ok..., ali kada izradim taj presek preko pomoćnih ravnina , posle extracta, jedne strane , ne mogu da odradim i drugu stranu...jer se ta površina ne može da deli na obe strane...

probao sam da sečem po toj ravnini da dobijem dva dela , no onda nastaje problem pri delenju "tko-kome ide"...extract nije mogao da odvoji oba dela...

ima ona komanda da se neke površine dodele (transfer element) na jednu ili drugu stranu, ali je opet problem jer čim odrežem neku površinu po nekoj ravnini, več je "operacija " koja je izvršena vezana i ne mogu posle da premeštam te delove tom komandom

ne znam tko može da shvati što sam pitao, ali nadam se ...možda netko nešto slično radi u drugome programu, pa da mi nabaci smernice kako da se pomognem...

dakle...kako da odrežem površinu na dva dela (hebena IGES!) i da se posle toga na njoj može da radi kao da su dve površine potpuno odvojene...

nekako mi se čini da ću morati nanovo da crtam...u stvari je moja greška , jer mi je uspelo da orginalni CATPART presnimim s nekim drugim potpuno bez veze...

eto jedan ogromni minus CATY da nema neki TEMP da se može posle prekopiravanja izvuči onaj prijašnji nacrt...

zaboravio sam napomenuti da je IGES u pitanju , pa je verovatno to i razlog da ne mogu da podelim na Core i Cavity side



CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: CATIA Mold design, problem extract-join funkcija

[ Pregleda: 1957 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.