Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko para za tri dana rada u Catii?

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Koliko para za tri dana rada u Catii?

[ Pregleda: 4509 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivicat13
Sumadija

Član broj: 54736
Poruke: 108
*.rcub.bg.ac.yu.



+1 Profil

icon Koliko para za tri dana rada u Catii?17.06.2005. u 11:41 - pre 228 meseci
Zanima me koliko biste para trazili za posao koji moze da se zavrsi za tri dana rada u Catii? Sto je najgore to sam vec zavrsio ali se nismo dogovorili oko cene! Znam da sam to prvo trebao da uradim, ali ?ebiga, covek se na greskama uci.
Hvala i pozdrav, Ivica.
(Mozda je bolje da mi pisete na pp)
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Koliko para za tri dana rada u Catii?17.06.2005. u 13:52 - pre 228 meseci
pa ovisi što si napravio !

ja pogađam posao , a ne utrošeno vreme, ...iako ako se sečate uvek napominjem da ne naplačujem rad več utrošeno vreme, ali to je naravno samo izgovor da nešto smutim ..

dakle proceni koliko je taj posao važan i "oderi zeca"..., ako ide naravno !

moja procena cene za crtanje bi bila za tri dana , minimalno 400€
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.157.EUnet.yu.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Koliko para za tri dana rada u Catii?17.06.2005. u 15:05 - pre 228 meseci
Ajde okaci shot dela sxto si ga crtao, basx me interesuje sxta je to sxto vredi 400 jevreja, da imam neki uvid u cenovnik;> tnx.
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

ivicat13
Sumadija

Član broj: 54736
Poruke: 108
*.kg.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Koliko para za tri dana rada u Catii?17.06.2005. u 17:25 - pre 228 meseci
Crtao sam sto za secenje plazmom. Uradio bih ga za dosta manje vremena, nego je problem u tome sto je trebalo dosta stvari menjati i usvajati (komentari od strane "poslodavca": "Sta mislis da li da ovo bude ovde a ovo ovako? Ma ne, nevalja,...") :o).

Slicica u ponedeljak, moze?

I niko nije rekao da ovo sto sam ja uradio vredi toliko, vec me samo zanimalo misljenje drugih. Mogu ja da crtam pet linija 3 dana pa to ne vredi 2o dinara a o 400 e nema ni govora. Kao sto Sabrina kaze vrednost posla je bolje merilo nego vreme provedeno za njegovo izvrsenje.

Pozdrav

PS: Ja sam jos pocetnik u ovom poslu pa bi neko iskusniji ovo uradio za manje vremena.
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Koliko para za tri dana rada u Catii?17.06.2005. u 19:23 - pre 228 meseci
evo jedan moj rad...naravno naručitelje je tražio što veči ...i to je bio model od 400mm mrvicu više...

rađen je s obe strane naravno no zbog mojih bisera oko presnimavanja novijih fajlova preko starijih stradale su mi slike donjeg dela...no eto

to je poslić od preuređenja Rhino modela , malo rezanja pa dopuna da se zatvore rupe oko kabine i slično, od cca, 5 dana...s time da je obrada na stroju (steper pogon , malena kučna radinost) trajao oko 3 dana ,negde oko 50 sati ukuipno obrade u drvetu !...

cena za to je bila 500€ ...malo , ali danas je situacija da se poslovi sve teže dobivaju , pa se krpam kako znadem

gledaj u dodatke

PS upravo sam opet uspeo da zahebem zadnju preostalu sliku završenog gornjega dela..., pa sam prisilje da stavim ovaj screnn shot sa sredine procesa...
stvarno moram nekoga da pitam kako da zabranim da mi presnimi neke fajlove , a da ne moram stalno zaključavati kao READ ONLY fajlove

CATY FANATIC... cnc-project
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Koliko para za tri dana rada u Catii?17.06.2005. u 19:51 - pre 228 meseci
evo i u sredini ako ikoga zanima...
CATY FANATIC... cnc-project
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.253.EUnet.yu.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Koliko para za tri dana rada u Catii?17.06.2005. u 20:46 - pre 228 meseci
Naravno da me zanima, tvoje iskustvo za mene buduceg CAD/CAM je dragoceno;>
Nisam samo razumeo iz posta, znaci imao si model tog broda pa si crtao u catiji i posle izradio prototip na strugu za 500 jevreja?

Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Koliko para za tri dana rada u Catii?17.06.2005. u 21:40 - pre 228 meseci
evo orginalnog modela ..(nije baš poslovno no nije neka važna stavka jer je ionako več u doradi )
CATY FANATIC... cnc-project
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ivicat13
Sumadija

Član broj: 54736
Poruke: 108
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Koliko para za tri dana rada u Catii?23.06.2005. u 21:28 - pre 228 meseci
Evo slicice. Ako vas jos nesto zanima pitajte.
Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

TIGMAN
nezaposleni obrtnik...
FIUME

Član broj: 61663
Poruke: 10
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Koliko para za tri dana rada u Catii?23.06.2005. u 22:00 - pre 228 meseci
nice...

a zar neče ići remen s dve spindle na X axis , pa terano jednim motorom ?

koje motore, upravljanje, Maytec , INA ili ako dobro vidim ISEL

probaj da pogledaš za MAYTEC..imaju izuzetne cene sada....


CATIA FUN
 
Odgovor na temu

TIGMAN
nezaposleni obrtnik...
FIUME

Član broj: 61663
Poruke: 10
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Koliko para za tri dana rada u Catii?24.06.2005. u 19:13 - pre 228 meseci
inače , kada radim nešto kao plazma rezaljku...pokušavam da je konstrukcija "prenosiva",...ako me razumeš...

meni X-osa stoji iznad na zasebnoj konstrukciji , terana s jednom spindom i motorem (step) i y noramlo između standardno

i ta cela konstrukcija se onda može izdignuti s "radne površine ili stola" i maknuti sa strane

eto jedna mala praktična idea ukoliko se radi do manjih veličina ...


CATIA FUN
 
Odgovor na temu

ivicat13
Sumadija

Član broj: 54736
Poruke: 108
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Koliko para za tri dana rada u Catii?27.06.2005. u 16:03 - pre 228 meseci
Tvoja ideja je OK. Ali ja sam samo radio prema vec nekim postojecim skicama koje su mi prosledjene pa nisam imao puno slobode za svoje ideje. A i nisu zeleli neke inovacije, pa posto oni placaju (:o))...
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Koliko para za tri dana rada u Catii?27.06.2005. u 16:59 - pre 228 meseci
da,...kaže se "tko plača taj i greši..."

vidiš , ako se malo preračuna svrha plazme onda se dođe do saznanja da vodilice onako kako su postavljene predstavljaju neizmeran bunar problema !...
- radnik ima mnogo "prilike" da zakači komadem i udubi vodilicu, ošteti šinu i slično
- pa i pogon preko jedne osovine onako kao "konzola" je jednostavno u praktičnoj primeni promašaj...
- prašina i ostalo pada dole, i to je još jedan nedostatak konstrukcije...

neću da pametujem , ali stvarno nije dobro rešeno...

izdizanjem konstrukcije , rešava se problem X ose i onda nema problema za upravljanje s jednom spindom !, a i vrlo lako je rešiti da postane "prenosiva"
, a i ploče koje se režu se mogu "dostaviti" i dizalicom ako treba ...

možeš slobodno predložiti čoveku ideju...ne uzimam proviziju (šalim se)
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

ivicat13
Sumadija

Član broj: 54736
Poruke: 108
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Koliko para za tri dana rada u Catii?29.06.2005. u 08:09 - pre 228 meseci
Citat:
možeš slobodno predložiti čoveku ideju...ne uzimam proviziju (šalim se)

Znaci uzimas proviziju!!! Sada vidim o cemu se radi :-))). Samo se salim.

Hvala sa sugestijama. Jedino mogu da se slozim sa vasim misljenjem i savetima.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Koliko para za tri dana rada u Catii?

[ Pregleda: 4509 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.