Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li postoji neki plugin za autocad, koji bi oplemenio plotovane crteze?

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Da li postoji neki plugin za autocad, koji bi oplemenio plotovane crteze?

[ Pregleda: 2752 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
195.252.90.*

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Da li postoji neki plugin za autocad, koji bi oplemenio plotovane crteze?17.10.2005. u 19:26 - pre 225 meseci
Da li postoji nesto takvo? Za bojenje izgleda sam koristio piranesi 4, ali mnogo bi posla bilo da to radim sa nekim ogromnim planovima. Zanima me da li bih mogao da pustim na plotovanje a1 format, ali da stavi neki pattern preko celog formata, recimo neki krupan noise i da u odnosu na to smanji i poveca intezitet linija, i recimo da spojeve malo produzi.
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

SerZile
Saša Živković
Beograd

Član broj: 37701
Poruke: 193
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li postoji neki plugin za autocad, koji bi oplemenio plotovane crteze?17.10.2005. u 19:43 - pre 225 meseci
Cao,

Nisam siguran sta bi, tacno, zeleo da dobijes, ali ono kako sam te razumeo moze da se dobije baz ikakvog plugina. Da li mozes da postujes to sto si radio pomocu Piranesia.

Pozdrav
SerZile
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
195.252.90.*

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Da li postoji neki plugin za autocad, koji bi oplemenio plotovane crteze?17.10.2005. u 20:16 - pre 225 meseci
Nije bas najbolji primer, ali evo sta je piranesi sposoban da uradi, doduse, ja sam za ovo ipak koristio model, (fajl se sacuva u formatu koji ima z-depth informaciju) ali mogu i izgledi iz cad-a slicno da se oboje.


http://pailhead.animacija.org/...vala/akvarel/perspektiva01.jpg
http://pailhead.animacija.org/...1/4.%20Avala/akvarel/istok.jpg
http://pailhead.animacija.org/....%20Avala/plakati/LIST%202.jpg

Ovo je plot iz autocada, ako bih rasterizovao siguran sam da bih mogao ovo sto trazim da uradim u photoshop-u, dodam efekte kao da je malo boja razmazana prstima, ali veoma blago, napravim varijacije u intezitetu linija i sl. Ne bih mogao da dodam te nastavke na krajevima linija doduse, a i fajl bi bio ogroman ako bi se rasterizovao a1 format, koji treba da zadrzi sve lukove, kote, tekstove i sl.

Recimo, kao sto sketchup radi sa svojim crtezima/modelima.
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

SerZile
Saša Živković
Beograd

Član broj: 37701
Poruke: 193
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li postoji neki plugin za autocad, koji bi oplemenio plotovane crteze?17.10.2005. u 20:29 - pre 225 meseci
Cao,

Hm, ja nisam bas najbolji savetodavac za ovakva pitanja. Ja se slepo drzim Photoshopa, kada su u pitanju razno razni efekti, ali sigurno da postoji bolje resenje od kombinacije AutoCAD+Photoshop. U svakom slucaju, AutoCAD ovakve stvari sam ne radi. Sto se tice plugina, nisam upucen da postoji za ovu svrhu.
Sorry sto nisam bio od neke koristi.

Pozdrav,
SerZile
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Da li postoji neki plugin za autocad, koji bi oplemenio plotovane crteze?

[ Pregleda: 2752 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.