Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Inventor 9: Problem sa Insert ogranicenjem

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Inventor 9: Problem sa Insert ogranicenjem

[ Pregleda: 2469 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
*.broadband.blic.net.



+5 Profil

icon Inventor 9: Problem sa Insert ogranicenjem25.11.2005. u 18:09 - pre 223 meseci
Da li je se nekome desavalo sljedece:
Poslije busenja rupe, ili kreiranja bilo kog drugog tipskog oblika na nekom dijelu da program prijavljuje neispravnost Insert ogranicenja. Sumnjam na neki BAG, jer nemoguce je da rupa koju sam izbusio zezne sva Insert ogranicenja, cak i ona koja nisu zadata za dio na kom sam izbusio rupu.
Da li se nekome desavalo slicno i kako ste rijesili taj problem ako jeste. Mozda postoji neki Patch, pogledacu na netu.
Morao sam sve vijke ponovo da pozicioniram sa Mate da se ne bi isto ponovilo. Mnogo mucno, pogotovo kada radis isti posao dva puta, ali drugi put na tezi nacin.

 
Odgovor na temu

nikserer
Autodesk Inventor Certified Professional
Freelance

Član broj: 25782
Poruke: 42
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Inventor 9: Problem sa Insert ogranicenjem25.11.2005. u 19:13 - pre 223 meseci
Pravo da ti kažem nesećam se da sam u devetci imao tih problema. Skini sa neta oba servise packa pa vidi onda kako se ponaša. Ja sad radim u desetci full(Professional)verziji i nemam tih problema, i naravno skinuo sam oba service pack-a i za desetku.
 
Odgovor na temu

saleng_42
Kragujevac

Član broj: 38004
Poruke: 143
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

ICQ: 232705697


Profil

icon Re: Inventor 9: Problem sa Insert ogranicenjem25.11.2005. u 20:08 - pre 223 meseci
Hmmm...ne sećam se ni ja da mi se to događalo...

Jedine situacije kad se ograničenja "razdese" je kada dodavanjem nove geometrije obrišeš (ili drastično modifikuješ) neku već postojeću geometriju za koju je ograničenje bilo vezano.
Pozdrav

Sale
 
Odgovor na temu

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
*.broadband.blic.net.



+5 Profil

icon Re: Inventor 9: Problem sa Insert ogranicenjem26.11.2005. u 05:58 - pre 223 meseci
Citat:
saleng_42
Jedine situacije kad se ograničenja "razdese" je kada dodavanjem nove geometrije obrišeš (ili drastično modifikuješ) neku već postojeću geometriju za koju je ograničenje bilo vezano.


Slazem se. I meni je bilo cudno sto su se Insert-i pobrkali jer sam izbusio rupu koja nije uklonila ni jednu stranu ili ivicu dijela za koju je vezano neko ogranicenje. Imao sam ranije isti problem ali javio je se na pocetku rada i tome nisam obratio paznju.
Skinucu Service Pack-ove za devetku (a ne Patch-eve kako sam rekao. Navikao da krpim igre pa otuda) pa se nadam da se taj problem nece ponoviti.
Hvala za savjet
 
Odgovor na temu

saleng_42
Kragujevac

Član broj: 38004
Poruke: 143
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

ICQ: 232705697


Profil

icon Re: Inventor 9: Problem sa Insert ogranicenjem26.11.2005. u 21:03 - pre 223 meseci
Mada...meni se dešavalo da se Iv s vremena na vreme "uzjoguni" i pravi probleme u situacijama kada se to normalno ne dešava (tj. radeći istu stvar na nekom drugom delu ili sklopu, problemi se ne javljaju). Pretpostavljam, kad se sklopi određena kombinacija parametara...

SP-ovi su, u svakom slučaju, dobra ideja...
Pozdrav

Sale
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Inventor 9: Problem sa Insert ogranicenjem

[ Pregleda: 2469 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.