Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Firewall i Loadlin

[es] :: Linux :: Firewall i Loadlin

[ Pregleda: 2852 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kajla
Milorad Janković
Beograd

Član broj: 445
Poruke: 909
*.InfoSky.Net



+2 Profil

icon Firewall i Loadlin25.06.2001. u 13:47 - pre 277 meseci
Imam dva pitanja jedno je vezano za Firewall podesavanje a drugo za loadli.

Prvo:
Instalirao sam RH7.1 i kad sam se kppp-om konekotavo na infosky, nisam mogao da idem ni na jedan sajt, posle nekog vremena sa ukapirao da je to zbog firewall-a koji ide u RH7.1, pa sam otisao u firewall-config i stavio deactivate i sve je radilo lepo. Sad me zanima kako ja da konfigurisem taj firewall ali da ipak mogu da idem na site-ove.

Drugo:
Posto kod mene nece da radi LILO (pri boot-ovanju ispise LI i zaglavi se), zanima me da li lodovanje Linux-a iz dos-a pomocu Loadlin-a smanjuje performanse i stabilonost Linuxa, i zanima me da li postoje jos neki programi kao LILO.
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.163.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Firewall i Loadlin25.06.2001. u 16:49 - pre 277 meseci
Odgovor na tvoje drugo pitanje je ne. Nema nikakve razlike... Kada loadlin učita linux kernel, ovaj prebaci mašinu u protected mode, i sav prethodni sadržaj memorije (DOS) biva zaboravljen. Od loadera, pored LILO-a zanimljiv je GRUB (http://www.gnu.org/software/grub/). Ali, ako ti loadlin radi posao, nema potrebe da ga menjaš...
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

bashke

Član broj: 258
Poruke: 133
*.europeonline.net



Profil

icon Re: Firewall i Loadlin25.06.2001. u 18:29 - pre 277 meseci
Odgovor na drugo pitanje:
Imao sam isti problem sa lilo boot opcijom!!! Mislim da je stvar u nekompatibilnosti sa plocom (nisam siguran)!?! Najbolje resenje je da lepo napravis boot disketu i samo je stavis kada hoces linux!!! Ona ti neutice nisasta sto ti mislis (brzina, "safe mod", kompatibilnost!!!?!!!). Sve ce da ti radi odlicno!!!


mkbootdisk --device /dev/fd0 2.2.2-1

ova cifra 2.2.2-1 ti je tvoj kernel, ali ja ne znam koji kernel ima rh7.1 pa ti probaj sa man mkbootdisk za vise info.!!!

We Are The Best Fuck The Rest
 
Odgovor na temu

c00l_daem0n
Beograd

Član broj: 309
Poruke: 294
*.telekom.yu

Jabber: andrew@elitesecurity.org
ICQ: 53650656


Profil

icon Re: Firewall i Loadlin26.06.2001. u 12:20 - pre 277 meseci
pa ispise ti LI zato sto nisi lepo instalirao lilo.
mogao si da biras da instaliras u MBR (Master Boot Record) gde si trebao da stavis ako imas i WIN 98,ME ... , i u root partition (ili Frst Sector of boot partition), tu stavljas ako imas jos neki OS ciji si loader stavio da ti bude glavni.




Would you translate me on the other page in face = Da li biste me preveli na drugu stranu ulice
 
Odgovor na temu

kajla
Milorad Janković
Beograd

Član broj: 445
Poruke: 909
*.InfoSky.Net



+2 Profil

icon Re: Firewall i Loadlin27.06.2001. u 23:42 - pre 277 meseci
Ma nije u tome probelem zajebavao sam se ja sa LILO mesec dana pa sam digao ruke, problem je geometriji diskova, zapravo drugi disk (Quantum 10.2GB) ne moze da radi u LBA - modu(kada radi u LBA modu LILO se ne blokira)....

PS
Instalirao sam ga u mbr, pa kad sam video da neradi da ga iz DOS skinuo sa fdiskom (fdisk /mbr)

[Ovu poruku je menjao kajla dana 06-27-2001 u 11:44 PM GMT]
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Firewall i Loadlin

[ Pregleda: 2852 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.