Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa instalacijom Libnet...

[es] :: Linux :: Problem sa instalacijom Libnet...

[ Pregleda: 4044 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

istrazivac

Član broj: 284
Poruke: 117
*.ptt.yu



Profil

icon Problem sa instalacijom Libnet...28.07.2001. u 16:05 - pre 276 meseci
Pozdrav svima,vec ceo dan me zeza instalacija Libnet-1.0.2a i libpcap-0.6.2,hocu da poludim.Pa ako ne mrzi nekoga da mi objasni ceo proces instalacije da vidim koji deo ja zaboravljam da uradim,ja idem sve po dokumentaciji ,ali ono nece,pa nece,nesto fali...Hvala unapred puno!
 
Odgovor na temu

Vojislav Milunovic

Član broj: 25
Poruke: 2117
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom Libnet...28.07.2001. u 16:14 - pre 276 meseci
Pa kako se ja secam ja sam samo uradio :

#./configure
#make
#make install

i to je radilo e sad baci neku gresku pa da vidimo gde je problem
 
Odgovor na temu

istrazivac

Član broj: 284
Poruke: 117
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Problem sa instalacijom Libnet...28.07.2001. u 20:02 - pre 276 meseci
Pa ja sve uradim tako i kao sve je O.K i kada pokusam da kompajliram neki sors koji koristi Libio,on mi javi ovakvu gresku :
"#error "byte order has not been specified,you'll need to #define either LIBNET_LIL_ENDIAN or LIBNET_BIG_ENDIAN.See the documentation regrading the libnet-config script."
 
Odgovor na temu

Vojislav Milunovic

Član broj: 25
Poruke: 2117
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom Libnet...28.07.2001. u 22:20 - pre 276 meseci
Cek ja bi probao libnet da kompajliram sa -DLIBNET_LIL_ENDIAN opcijom ;o)
Ako to ne pomogne e onda reci koji program kompajliras i da vidimo sta se moze uraditi ;o)
 
Odgovor na temu

istrazivac

Član broj: 284
Poruke: 117
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Problem sa instalacijom Libnet...28.07.2001. u 23:31 - pre 276 meseci
Probao sam ovo da kompajliram sa ovom opcijom(uzgred,objasni mi sta se desava zapravo kada se kompajlira sa ovim,mislim koji je efekat ovoga?) i nestala mi je ona greska koja se pojavljivala,ali se sada pojavilo nekoliko drugih,istih ,sve kazu da u funkciji parse_dns dolazi do greska,zato sto se pojavljuju neke promenljive u ovimo sorsovima koje kompaliram(4-5 komada) a nije deo neke strukture koju ta funkcija uzima za parametar.Ima vise sorsova koji koriste libnet i libpcap i sada je kada smo zavrsili sa onom greskom LIBNET_LIL_... ova aktuelna kod svih samo sto su imane promenljivih i problematicne strukture u svakom slucaju razliciti.Ako ne znas,nema veze iovako sam te vec dovoljno namucio,naci cu valjda nekako resenje,a ti mi kazi jos jednu stvar koja me bas interesuje jer sam relativno nov u linuxu i nisu mi neke stvari najasnije.Recimo kada koristim ovu biblioteku libnet,da li se koriste samo njeni *.h fajlovi iz kojih svaka funkcija koja se koristi ima svoje deklaracije i definicije ili postoji jos nesto na fazon DLL-ova na Windowsu.I cemu sluze oni *.o falovi i *.so fajlovi?
 
Odgovor na temu

Vojislav Milunovic

Član broj: 25
Poruke: 2117
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom Libnet...29.07.2001. u 00:13 - pre 276 meseci
Ovako za ovo gresku koju ti javlja ne znam dok ne bi malo ceprkao da vidim zasto i sta je ta greska.
Sto se tice libnet.h on sluzi samo kad koristis f-je/konstante koje su u vezi sa libnet bibliotekom.
Sto se tice so i o to su objekti. so su zapravo shared biblioteke koje sluze da gcc iz njih vadi funkcije. A o se korsti da se vise filova ulinukje u jedan program.Zamisli sliku da imas gomilu funkcija i kad bi sve nh stavio u jedan file to bi bio opsti krs.Zato uvek imas gomilu filova u bilo kom sourceu koji sadrze neophodne funkcije za funkcionisanje tog programa.Ti source filovi se kompajliraju sa
gcc -c ime_file.c i ulinkuju se sa gcc ime_file.o ....o -o ime_programa u jedan file ;o)

pogledaj program ldd koji sluzi da se prikaze koji je program sa kojim libovima ulinkovan ;o)
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Problem sa instalacijom Libnet...

[ Pregleda: 4044 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.