Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MySQL i apache

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: MySQL i apache

[ Pregleda: 6330 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sole_boy

Član broj: 2486
Poruke: 58
*.ptt.yu



Profil

icon MySQL i apache18.01.2003. u 18:40 - pre 258 meseci
Instalirao sam mysql,php i apache na slacku bez problema i sve to radi kako treba sem kada startujem neku php skriptu koja koristi mysql, dobijem gresku:
Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (13)

u cemu je problem?

P.S. mysqld je startovan
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
194.247.209.*

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: MySQL i apache19.01.2003. u 08:25 - pre 257 meseci
mysqld proces "osluskuje" na nekom drugom mestu. U pitanju je socket konekcija i najcesce, a ujedno i default lokacija tog socket fajla je u /tmp/mysql.sock. Napravi link do tog fajla, ili prekonfigurisi skript koji koristis.

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Sole_boy

Član broj: 2486
Poruke: 58
*.ptt.yu



Profil

icon Re: MySQL i apache19.01.2003. u 11:44 - pre 257 meseci
Napravio sam ali opet nista, tj. opet ista greska!?
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.net.yu

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: MySQL i apache21.01.2003. u 16:10 - pre 257 meseci
Onda ti mysqld ne funkcionise kako treba. Proveri da li mozes se konektujes na bazu preko nekog drugog mysql klijenta ( check DB forum ), ili proveri taj php skript da li je napisan ispravno.

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.yubc.net

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: MySQL i apache30.01.2003. u 17:33 - pre 257 meseci
Citat:
B o j a n:
mysqld proces "osluskuje" na nekom drugom mestu. U pitanju je socket konekcija i najcesce, a ujedno i default lokacija tog socket fajla je u /tmp/mysql.sock. Napravi link do tog fajla, ili prekonfigurisi skript koji koristis.


Ja imam isti problem sa MySQL-om. Medjutim vec kod same instalacije mysql-a, kad otkucam 'mysql_install_db' i zatim pokusavam da mu napravim account sa 'useradd' komandom, nece (ulogovan sam kao root). Daje istu poruku (Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' )




Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

_owl_

Član broj: 318
Poruke: 1043
*.drenik.net



+3 Profil

icon Re: MySQL i apache30.01.2003. u 19:10 - pre 257 meseci
Ovo pitanje je bilo postavljeno bar 3 puta do sada (cemu sluzi pretraga na vrhu svake strane).
Ako mysqld pri startovanju prijavljuje da ne moze da nadje socket fajl to je zato sto taj fajl "najverovatnije" ne postoji (gle cuda). U manualu lepo pise kako serveru gde da trazi fajl (najverovatnije vam se nalazi u /tmp/mysql.sock) bilo preko my.cnf fajla bilo preko opcija pri startovanju servera (najverovatnije --sock-file-path=, videti mysqld --help). U svakom slucaju ako ne mozete da namestite komunikaciju preko socketa kacite se na server preko TCP/IP-a.
Inace pre instalacije treba dodati korisnika pod kojim ce da se startuje mysql.



Owl
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.yubc.net

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: MySQL i apache31.01.2003. u 15:44 - pre 257 meseci
hvala na odgovoru, pokusacu...inace ne bi bilo lose da imas u vidu da su neke stvari koliko god tebi delovale straightforward osobi (tipa mene) koja se prvi put susrela sa linuxom pre 25 dana prilicno konfuzne...lepo sto je tebi logicno ako prijavljuje da ne moze da nadje socket file da on i ne postoji, medjutim stavi se u moju kozu.... inace sve postove koji se ticu mysql-a sam pretrazio, btw, ali problem identican mome nisam nasao...(sto ne znaci da ga nema na ovom forumu, samo kazem da nisam nasao), pa ako je toliki problem sto sam po treci put postovao isto pitanje....sorry....razumi i da mi je u prasumi stvari koje su mi nejasne o linuxu ponekad i lakse da odmah pitam nesto nego da 3 dana kopam po dokumentaciji ne bi li procackao odgovor....(sto inace i radim za 60% stvari, tako se i bolje nauci, zar ne? - ali imam i daily job pa kad na tih 10 sati pred monitorom dodas jos 4 kuci da provaljujem linux, izvuci zakljucak koliki su mi podocnjaci ;))) valjda je onda jasnije zasto za neke stvari koje "odma" mogu da se provale iz helpa nemam zivaca, nego pitam ljude, kapiram ko to zna valjda mu nije problem da "ubije" 15 sekundi kucajuci odgovor.... bez obzira sto "...U manualu lepo pise kako serveru gde da trazi fajl..."

anyhow, ne ljuti se, samo pokusavam da objasnim zasto postavljam debilna pitanja...

Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: MySQL i apache

[ Pregleda: 6330 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.