Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

o Red Hat-u 7.1

[es] :: Linux :: o Red Hat-u 7.1

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8239 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.ptt.yu



Profil

icon o Red Hat-u 7.106.08.2001. u 13:53 - pre 275 meseci
Reba uskoro da postavim RH 7.1 pa ako moze neko da mi nesto kaze o njemu, da li se izdvaja i po cemu, prednosti, mane itd. (uopsteno).
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

kajla
Milorad Janković
Beograd

Član broj: 445
Poruke: 909
*.InfoSky.Net



+2 Profil

icon Re: o Red Hat-u 7.106.08.2001. u 14:17 - pre 275 meseci
Citat:
passanger je napisao:
Reba uskoro da postavim RH 7.1 pa ako moze neko da mi nesto kaze o njemu, da li se izdvaja i po cemu, prednosti, mane itd. (uopsteno).
Pozdrav.

Rh7.1 je OK, mnogo bolji od RH6.2...kao sto znas uz njega ide KDE 2.1.1...GNOME stara verzija tako ti preporucujem da radis u KDE-u.
Nisam probao druge distribucije (prvo sam imao RH6.2 a sada RH7.1), tako
da nemogu da ti kazem prednosti i mane u odnosu na druge distribucije.

Sve u svemu ja sam zadovoljan...

poz.
 
Odgovor na temu

m r v a

Član broj: 8
Poruke: 1843
*.yubc.net



Profil

icon Re: o Red Hat-u 7.106.08.2001. u 21:55 - pre 275 meseci
rpm ( sto ne bih rekao da je neki feature ), linuxconf ( spas za neke korisnike iliti SYS-A-e L;)) )

updejt agenti ....itd itd.....

nista posebo ...linux je linux .....
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.ptt.yu



Profil

icon Re: o Red Hat-u 7.107.08.2001. u 07:06 - pre 275 meseci
Sinoc sam i dobio i instalirao Linux, dosta me je osvezio novi KDE, a kako sam pocetnik hocu da placem od muke sto jos uvek nisu podrzali HCF modeme, muzicku karticu ALS4000 i sto uz ovu distribuciju dolazi stari xemacs, ostalo, je sve isto.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.ptt.yu



Profil

icon Re: o Red Hat-u 7.107.08.2001. u 10:15 - pre 275 meseci
Neki su govorili da RH 7.1 sa novim KDE, predstavlja mnogo jachu konkurenciju, kada sam malo bolje upoznao novi KDE stvarno je mnogo dobar, samo da RH poboljsa jebeni hardware support, i onda bih sa zadovoljstvom prestao da skacem u Win2000 i prijatno se udomio u RH, ovako jos uvek nije toliko jaka konkurencija, barem po mom misljenju.
Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao passanger dana 08-07-2001 u 10:16 AM GMT]
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
194.144.203.*

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: o Red Hat-u 7.107.08.2001. u 13:54 - pre 275 meseci
Citat:
passanger je napisao:
samo da RH poboljsa jebeni hardware support


Podrska hardvera nema nikakve veze sa RedHat-om (niti bilo kojom drugom distribucijom) vec samo ima veze sa Linux kernelom.
Takodje, nije kriv Linux kernel sto tvoj HCF modem nije podrzan, vec je kriv sam proizvodjac tog tvog modema.

Sveukupno gledano, Winmodemi su crap, prema tome, ili nabavi drugi modem, ili nastavi da skaces u Win2000,
i nemoj kriviti Linux zbog toga.

Poz, alex.

Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.ptt.yu



Profil

icon Re: o Red Hat-u 7.107.08.2001. u 19:19 - pre 275 meseci
Kao prvo znam da je do podrske kriv kernel.
Kao drugo ne krivim Linux, Linux veoma cenim ali zameram. Ako gledam kao obican korisnik i slusam sve koji vriste, da bi svako ljudsko bice koje koristi kompjuter trebalo da koristi Linux jer MS sux, onda bih se nasao zbunjen, (ovo govorim iz aspekta obicnog korisnika). Sta mene to interesuje sto je proizvodjac mog modema kriv. Linux je taj koji treba da se prilaogdjava korisnicima, a nikako suprotno. Ako pocnemo do kraja, da tumacimo ovo suprotno, pogresno cemo razumeti i ceo Open Source project. Neodgovorno je reci 'prilagodi se ti Linuxu, jer je Linux neverovatan, a prilagodjeni Windows trebas odbaciti, jer on zaglupljuje, naravno, jer je dosta prilogodjen'. Isto tako je neodgovorno reci zameni za Lucent. Pa, meni je Lucent u kucistu pukao, bukvalno, ovo ozbiljno govorim, to se desilo pre mozda godinu dana, pa cak i skoro kada sam isto slusao savete nekih ljudi, odlucih se da kupim Lucent. I onda sam opet zamenio (srecom privremeno) HCF Conexant za Lucent. Sa HCF-om sam ostvarivao zaista solidnu vezu, sa Lucentom sam jedva ostvario trecinu onoga sto sam ostvarivao sa HCF-om. I sada bi trebalo tu cenu da platim da bih koristio (Lucent) modem koji radi u Linux ili da imam 3x bolju vezu u Windowsu. Naravno reci ce neki pukni jos 150 DM za externi, right now, how yes no! Jos jednom ponavljam nisam protiv Linuxa naprotiv, ali nisam za iskrivljenu sliku shvatanja adaptacije pod nekim OS-om. Linux je taj koji treba da se u svakom pogledu prilagodjava korisnicima a ne obrnuto. Dok se to jasno ne razluci nikada nece predstavljati ozbiljnu konkurenciju MS-u. I na kraju da kazem da ne znam mnogo o Linuxu (znam dovoljno da ovo pisem, definitivno), ali sa aspekta konkurencije OS-a, postavio sam se u ulogu pocetnika, i ovo napisao. Ovde sam mozda ubacio malo vise emocija, pa se izvinjavam, ali mi je jednostavno dosadilo da slusam prazne price, - 'ako nisi u potpunosti spreman, ne vici!'
Meni je, na zalost, trebalo resenje sada a kasnije ako budem bio u situaciji sigurno cu kupiti externi i poleteti u Linux, ali sada ...

P.S. Hvala bogu sto ovo pisem u Win2000 pa ne moram da izlazim iz Linuxa i rebu2jem mashinu ;-/

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao passanger dana 08-07-2001 u 07:30 PM GMT]
 
Odgovor na temu

m r v a

Član broj: 8
Poruke: 1843
*.yubc.net



Profil

icon Re: o Red Hat-u 7.107.08.2001. u 22:07 - pre 275 meseci
Citat:
passanger je napisao: jer MS sux,

w00t, w00t ....
MS not sux, MS sooooo cool L;))

heh ...sala ....
kako mozes da tvrdis tako nesto, sto nije nicim poduprto !?!??!
ja licno mislim da je windows odlicna igracka platforma ...

svako ima svoje mesto pod suncem :P

 
Odgovor na temu

Vojislav Milunovic

Član broj: 25
Poruke: 2117
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: o Red Hat-u 7.108.08.2001. u 00:27 - pre 275 meseci
Citat:
passanger je napisao:
Kao prvo znam da je do podrske kriv kernel.
Kao drugo ne krivim Linux, Linux veoma cenim ali zameram. Ako gledam kao obican korisnik i slusam sve koji vriste, da bi svako ljudsko bice koje koristi kompjuter trebalo da koristi Linux jer MS sux, onda bih se nasao zbunjen, (ovo govorim iz aspekta obicnog korisnika). Sta mene to interesuje sto je proizvodjac mog modema kriv. Linux je taj koji treba da se prilaogdjava korisnicima, a nikako suprotno.


Lupas samo tako.Sto bi narod reko "Ko Maksim po diviziji".Jer svi proizvodjaci hardvera prave drivere za Windows????? Sto ne prave za Linux ???? Lucent je odradio posao kako treba ali opet ko jebe one koji oce za male pare da dobiju dobru stvar.Ja sam pre dve godine puko 200DM za modem i vise NIKAD nisam postavi pitanje da li je moj modem podrzan itd.
Po tvojoj logici bi Linux developeri trebalo da napisu mali milion drivera za to smece od modema sto se vrti po svetu.Tu si se zeznuo jel ti ljudi TO rade dobrovoljno i oni SVI sigurno imaju hardverske modeme ili su poprecnom povezani na net.Prema tome prestani sa tim glupim izjavama.

Citat:

Ako pocnemo do kraja, da tumacimo ovo suprotno, pogresno cemo razumeti i ceo Open Source project.


Open Source uopste nema veze sa Linuxom...ovde pominjes OS kao granu Linuxa ili sam Linux a Linux je tek sitna riba u OS moru plavom.

Citat:

Jos jednom ponavljam nisam protiv Linuxa naprotiv, ali nisam za iskrivljenu sliku shvatanja adaptacije pod nekim OS-om. Linux je taj koji treba da se u svakom pogledu prilagodjava korisnicima a ne obrnuto.


Tebe niko ne tera da koristis Linux,ako oces oces ako neces ne moras.Meni Linux kao system ne smeta ni najmanje u pogleadu hardverske podrske.Uostalom ako mene neko pita budala je svako ko nema externi ili interni USR (hardverski).Ja se jos uvek pitam kako su mene naterali da uzmem neki nepoznati Rockwel te 97-98 godine kad sam ja insistirao da mi ubace USR.

Citat:

Ovde sam mozda ubacio malo vise emocija, pa se izvinjavam, ali mi je jednostavno dosadilo da slusam prazne price, - 'ako nisi u potpunosti spreman, ne vici!'
Meni je, na zalost, trebalo resenje sada a kasnije ako budem bio u situaciji sigurno cu kupiti externi i poleteti u Linux, ali sada ...


Pa onda koristi Linux jer Linux nije samo kacenje na net da bi ispao baja.Ako oces UNIX i volis ga ti ces na njemu da radis i kada nisi online.

 
Odgovor na temu

dominus
Jovan Ivankovic
Beograd, Palilula, Srbija

Član broj: 23
Poruke: 100
*.041net.co.yu

Jabber: dominus@jabber.freenet.de
ICQ: 61525285
Sajt: slash.default.co.yu/~domi..


Profil

icon Re: o Red Hat-u 7.108.08.2001. u 00:41 - pre 275 meseci
Ma daj brate shljepash kao otvoren prozor ... nemam komentar na ovo shto si napisao ...

BTW .... Zakljucaio sam da FreeBSD (ja imam 4.3) sa Generic kernelom (ne rekompajliranim) radi jedno 5 puta brze nego RH 7.1 (tu mislim na KDE2 i ostle stvari)
Fabula de Dominus!
 
Odgovor na temu

Vojislav Milunovic

Član broj: 25
Poruke: 2117
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: o Red Hat-u 7.108.08.2001. u 00:53 - pre 275 meseci
CEk jel si ukljucio podrsku za FFS (soft-updates) ? ako nisi ukljic bre tek ce onda BSD da leti.Evo ikako :
resetuj makinu i pokreni system u single modu (boot -s) zatim kucaj:
#tunefs -n enable /dev/ad0s1 (particija na kojoj se nalazi bsd)
i resetuj makinu i posle ces osetiti znato brzi boot + brzi rad ;o)
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.dialup.mindspring.com



+18 Profil

icon Re: o Red Hat-u 7.108.08.2001. u 00:58 - pre 275 meseci
Citat:
predator je napisao:
Po tvojoj logici bi Linux developeri trebalo da napisu mali milion drivera za to smece od modema sto se vrti po svetu.

HCF modemi uopste nisu djubre - svima sasvim lepo rade, ne znam zbog cega si toliko protiv njih?
 
Odgovor na temu

Vojislav Milunovic

Član broj: 25
Poruke: 2117
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: o Red Hat-u 7.108.08.2001. u 00:59 - pre 275 meseci
Umal da zaboravim:

kernel mora da ima ukljucenu opciju :
Code:

options         SOFTUPDATES 

 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.163.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: o Red Hat-u 7.108.08.2001. u 03:42 - pre 275 meseci
Citat:
Reljam je napisao:
HCF modemi uopste nisu djubre - svima sasvim lepo rade...


"Svima" u smislu "čak i NetBSD korisnicima"? OpenBSD korisnicima? Win 3.1 korisnicima? QNX korisnicima? (itd...)

int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.dialup.mindspring.com



+18 Profil

icon Re: o Red Hat-u 7.108.08.2001. u 03:44 - pre 275 meseci
Citat:
random je napisao:
Citat:
Reljam je napisao:
HCF modemi uopste nisu djubre - svima sasvim lepo rade...

"Svima" u smislu "čak i NetBSD korisnicima"? OpenBSD korisnicima? Win 3.1 korisnicima? QNX korisnicima? (itd...)

Ne, nego 90% korisnika PC-a.
 
Odgovor na temu

overflow
Goran Milosavljević
Integration & Internet Senior
Engineer @ Telenor
Beograd

Član broj: 396
Poruke: 345
*.verat.net

ICQ: 106825659
Sajt: localhost


Profil

icon Re: o Red Hat-u 7.108.08.2001. u 09:27 - pre 275 meseci
Citat:
random je napisao:
Citat:
Reljam je napisao:
HCF modemi uopste nisu djubre - svima sasvim lepo rade...


"Svima" u smislu "čak i NetBSD korisnicima"? OpenBSD korisnicima? Win 3.1 korisnicima? QNX korisnicima? (itd...)

random je u pravu ... winmodemi rade dobro jedino pod windowz-om ... mada je i to pitanje ...... onda rockwell modemi npr lepo rade na malo bojim centralama ali je i dalje USR najbolji kako na novim tako i na starim ....
evo i primer ....
USR 56K Message modem za 7 sati skine 150MB sa net-a na centrali 31
----------II------------------- za 7 sati skine 100MB sa net-a na centrali 69
Takodje modem je testiran i na centralama sa pocetnim br. 7, 8, 5, 4 i 1
i na svim se pokazao mnogo, mnogo bolji nego bilo koji drugi modem ....
Dobro sada cete da kazete, e pa skup je ..... (oko 200 DM), na sta je odgovor da jeste !
ali postoji osnovna verzija modema (normalno bez message mogucnosti)
koja kosta oko 120 DM (USR 56K FAXModem V92 ..... mislim da ga ima u Monitor-u ...?!)
A znamo da je od kada postoje modemi USR bio uvek bolji i kvalitetniji od ostalih - kvalitet izrade i kvalitet ugradjenih komponenti direkno uticu na kvalitet veze sa internetom .......

HCF modemi nisu podrzani jer proizvodjac nije dostavio potrebne tehnicke podatke developerima da bi oni mogli da naprave drajver ........ a bez sirovina nema proizvoda ..)

Ako hoces da korstis Winmodem pod linux-om bolje uzmi Lucent LT modem za koji postoji drajver ..... Lucent je prvi proizvodjac koji je dao specifikacije po kojima je npravljen driver ......

Moja parola kad uzimam hardver za moju masinu je da je bolje da uzmem kvalitetnije (koje je i malo skuplje) nego da me posle boli glava zbog problema sa hardverom ........ Verujem da ce dosta ljudi da se slozi samnom .......
Sve sto je besmislenije, utoliko je bolje.
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.ptt.yu



Profil

icon Re: o Red Hat-u 7.108.08.2001. u 11:15 - pre 275 meseci
Citat:
predator je napisao:
Citat:
passanger je napisao:
Kao prvo znam da je do podrske kriv kernel.
Kao drugo ne krivim Linux, Linux veoma cenim ali zameram. Ako gledam kao obican korisnik i slusam sve koji vriste, da bi svako ljudsko bice koje koristi kompjuter trebalo da koristi Linux jer MS sux, onda bih se nasao zbunjen, (ovo govorim iz aspekta obicnog korisnika). Sta mene to interesuje sto je proizvodjac mog modema kriv. Linux je taj koji treba da se prilaogdjava korisnicima, a nikako suprotno.


Lupas samo tako.Sto bi narod reko "Ko Maksim po diviziji".Jer svi proizvodjaci hardvera prave drivere za Windows????? Sto ne prave za Linux ???? Lucent je odradio posao kako treba ali opet ko jebe one koji oce za male pare da dobiju dobru stvar.Ja sam pre dve godine puko 200DM za modem i vise NIKAD nisam postavi pitanje da li je moj modem podrzan itd.
Po tvojoj logici bi Linux developeri trebalo da napisu mali milion drivera za to smece od modema sto se vrti po svetu.Tu si se zeznuo jel ti ljudi TO rade dobrovoljno i oni SVI sigurno imaju hardverske modeme ili su poprecnom povezani na net.Prema tome prestani sa tim glupim izjavama.



Jos jednom kazem ti si jako zaslepljen i lupas kao i mnogi, fora 'Linux is the best, I don't even want to try Windows'. Lupas uostalom statistike zastupljenosti ti govore o koriscenjosti Linuxa i Windowsa. Linux na svaki i na bilo koji nacin treba da se prilagodjava, ponavljam ne birajuci nacin. A ako nece kao sti kazes da prave mali milion drajvera za modeme KOJI SE VRTE PO SVETU, znaci koriste se, onda nek izvole, i nek nastave da prave privatne OS-e, pa nek onda propagiraju da treba da se koristi Linux. Tek tada ce Windows odneti veliku pobedu.


Citat:

Ako pocnemo do kraja, da tumacimo ovo suprotno, pogresno cemo razumeti i ceo Open Source project.


Open Source uopste nema veze sa Linuxom...ovde pominjes OS kao granu Linuxa ili sam Linux a Linux je tek sitna riba u OS moru plavom.



Slazem se.
Citat:

Jos jednom ponavljam nisam protiv Linuxa naprotiv, ali nisam za iskrivljenu sliku shvatanja adaptacije pod nekim OS-om. Linux je taj koji treba da se u svakom pogledu prilagodjava korisnicima a ne obrnuto.


Tebe niko ne tera da koristis Linux,ako oces oces ako neces ne moras.Meni Linux kao system ne smeta ni najmanje u pogleadu hardverske podrske.Uostalom ako mene neko pita budala je svako ko nema externi ili interni USR (hardverski).Ja se jos uvek pitam kako su mene naterali da uzmem neki nepoznati Rockwel te 97-98 godine kad sam ja insistirao da mi ubace USR.



Uostalom pre sam i imao USR sportster modem na 14400, sada skoro, kada sam hteo da zamenim HCF, prvo sam hteo da menjam za interni USR, pa ... svi znaju sta je USR, i verovao ti ili ne NIJE NI ON BIO PODRZAN, jedino su mi nudili externi USR koji bi sigurno radio, e onda sam ja pokusao sa Lucentom, i onda ga brzo vratio. I prestani molim te da lupas da je HCF djubre, zasto uopste govoris o stvarima koje nisi probao.


Citat:

Ovde sam mozda ubacio malo vise emocija, pa se izvinjavam, ali mi je jednostavno dosadilo da slusam prazne price, - 'ako nisi u potpunosti spreman, ne vici!'
Meni je, na zalost, trebalo resenje sada a kasnije ako budem bio u situaciji sigurno cu kupiti externi i poleteti u Linux, ali sada ...


Pa onda koristi Linux jer Linux nije samo kacenje na net da bi ispao baja.Ako oces UNIX i volis ga ti ces na njemu da radis i kada nisi online.



Ja i radim u Linuxu kada nisam online, i ne da bih ispao baja, ili jer veliki hakeri koje sam video na forumu piche Linux pa sam se i popalio da ga koristim. Koristim ga jer, ponavljam nemam nista protiv njega, naprotiv, ali kako se cesto kacim na net zamorno je stalno rebutovati mashinu.





Za sada po mom mishljenju, Linux se jos uvek razvija kao 'privatni' OS, koji odgovara pojedincima, normalno statistika. Ako je tako treba da se prestane sa propagiranjem koriscenja Linuxa u vecim masama.

P.S. I smatrao sam da je naivno, da govorim o manama Linuxa ovde, ali ...

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Vojislav Milunovic

Član broj: 25
Poruke: 2117
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: o Red Hat-u 7.108.08.2001. u 13:06 - pre 275 meseci
Citat:
Reljam je napisao:
HCF modemi uopste nisu djubre - svima sasvim lepo rade, ne znam zbog cega si toliko protiv njih?


Zato sto su s*****. Svima lepo radi? Meni ne radi uopste lepo jer jednostavno taj HCF je skund marka ali je zbog ekonomski propalog naseg naroda posato popularan.
Razmisli zasto je USR 33.6 kostao 200dm a Rokvel je kostao samo 100DM te 97-98 kad sam uzimao kompjuter.
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.ptt.yu



Profil

icon Re: o Red Hat-u 7.108.08.2001. u 13:26 - pre 275 meseci
Citat:
predator je napisao:
Citat:
Reljam je napisao:
HCF modemi uopste nisu djubre - svima sasvim lepo rade, ne znam zbog cega si toliko protiv njih?


Zato sto su s*****. Svima lepo radi? Meni ne radi uopste lepo jer jednostavno taj HCF je skund marka ali je zbog ekonomski propalog naseg naroda posato popularan.
Razmisli zasto je USR 33.6 kostao 200dm a Rokvel je kostao samo 100DM te 97-98 kad sam uzimao kompjuter.


Pa normalno! Glupo je cak i uporedjivati modeme iz ekonomske klase i one iz pro klase. Svako u svojoj klasi. Ako je modem potreban samo za surfovanje, koj bi, ja pucao jos 150 maraka za skuplji modem.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Vojislav Milunovic

Član broj: 25
Poruke: 2117
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: o Red Hat-u 7.108.08.2001. u 20:01 - pre 275 meseci
Epa ako oces samo da surfujes imas Win sto se jebavas sa Linuxom i pokusavas da pokrenes nesto sto se ne moze trenutno pokrenuti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: o Red Hat-u 7.1

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8239 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.